Hodnocení hráčů

: Arsenal 1:1 Leicester

Tentokrát nás čekal na Emirates velmi těžký zápas se skvěle hrajícími Liškami z Leicesteru. Jak se našim hráčům (ne)dařilo?

Brankář

 • 8,0

  MAN OF THE MATCH

  Z Emiho čiší obrovská jistota a klid. Dokáže nepříjemné střely nejen chytit, ale i zalepit do rukavic, takže nenabízí soupeřům dorážky. Dokáže výkopem z ruky přesně najít spoluhráče na druhé půlce hřiště. Neustále sleduje hru a umí tak zneškodnit break soupeře ještě dřív, než se útočící hráč dotkne balonu. Za zmínku stojí též těžký zákrok v prvním poločase, kdy střelu zpoza vápna viděl až na poslední chvíli (jelikož šla i Mustafimu mezi nohama), ale i přesto ji dokázal reflexivně nohou zneškodnit. Svou hrou pomohl týmu asi nejvíce ze všech hráčů, za mě jasný MOTM.

Obrana

 • 7,0

  Velmi dobrý výkon. Obrana celkově fungovala (až na pár výjimek) velmi dobře. Všichni obránci (zejména Mustafi s Luziem) byli doslova nalepeni na útočící hráče, pěkně vystupovali a odebírali tak velkou spoustu míčů. U vyrovnávajícího gólu rozhodovaly centimetry, které mohly do ofsajdu vystavit Vardyho, jehož náběh náš německý stoper skoro zachytil. Bohužel. I tak však podal Mustafi bojovný výkon a i statisticky se zařadil mezi nejvýraznější hráče v naší obraně.

 • 6,5

  Platí u něj věci, které byly zmíněny u Mustafiho. Dvakrát navíc zablokoval velmi nebezpečný míč v našem pokutovém území. David by si měl víc věřit v rozehrávce (když beru v úvahu jeho velmi dobrou kopací techniku), kdy často nemá koule poslat míč na záložníka mezi dvěma presujícími hráči, kteří jsou od sebe třeba i 5 metrů. Raději ten míč pošle zpátky ke gólmanovi a úplně celou hru zpomalí.

 • 6,0

  Sead mi na pozici krajního stopera zatím vůbec nesedí. Svou práci si ale odvedl, žádnou minelu nepředvedl a bojoval (zejména v prvním poločase) jako celý tým.

Záloha

 • 5,5

  Rozporuplný výkon. Opět hodně kazil, zbytečně ztrácel míče, nekvalitně přihrával, špatnou poziční hrou ho často převezli hostující hráči. V útoku se asi nejvíce předvedl při krásném centru na Lacu, který hlavou bohužel neumístil míč do sítě. Aktuálně bych na pravou stranu volil spíše Cedrica (na kterém se po zranění podepsala zatím ještě pravděpodobně nedokonalá fyzická příprava na to, aby zvládl dva zápasy za týden).

 • 6,5

  Jeho hra se mi líbí. Umí zabrat dozadu, podržet míč, rozehrát, uklidnit hru. Poslední dobou je hodně znát jeho přítomnost v naší sestavě.

 • 7,0

  Dani se dostává do formy a poslední zápasy to jen potvrzují. Po ne příliš výrazném začátku se uvedl krásnou a skvěle načasovanou přihrávkou na Saku, který v náběhu perfektně asistoval Aubovi na náš první a zároveň bohužel jediný gól. V tlaku ve druhé části prvního poločasu to byl právě on, u kterého začínaly naše akce, míče svižně posouval na naší útočnou trojku, která byla v této fázi zápasu velmi nebezpečná. Začíná si to sedat, jen tak dál.

 • Kieran Tierney

  6,0

  I když nebyl na hřišti tolik výrazný jako v jiných zápasech, byl velmi bojovný a aktivní. Z jeho šesti centrů však byl přesný pouze jeden a v rámci přihrávek měl přesné pouze 3 ze 4.

Útok

 • Bukayo Saka

  7,0

  Na našeho mladíka byli hráči Leicesteru (až na pár situací) velmi dobře připravení, hráli mu tvrdě do těla a přinutili ho ke zkažení několika míčů. I tak však Bukayo vytvořil tři klíčové přihrávky (za zmínku stojí zejména ta na Lacu, který z otočky bohužel neumístil balon tak, jak bychom všichni chtěli) a připsal si také další gólovou přihrávku, která ani ještě nedošla ke skórujícímu Aubovi a Laca už zvedal ruce. :) Jsem moc rád, že s námi podepsal smlouvu hráč s takovým talentem, přístupem a pokorou.

 • 5,0

  Laca makal, presoval, bojoval, ale od hroťáka se vyžadují góly. Proměnit se dala jak střela ve vápně z otočky, tak i hlavička po centru Hectora. Míč do sítě dokonce i jednou dostal, nicméně ho zastavilo ofsajdové postavení. Dovolím si tvrdit, že to měl být právě Laca, který svým gólem (či dvěma góly) měl nemohoucí Leicester v první půli dorazit a my si pak mohli v klidu dojít pro tři body. To se však nestalo a zbytek je už historie.

 • 6,5

  Jedna střela na branku, jeden gól (už dvacátý tuto sezonu!!!). K ničemu dalšímu výraznějšímu se nedostal, ale i tak mu můžeme tuto sezonu děkovat za všechny ty vystřílený body. Kde bychom jinak byli...

Střídající

 • Edward Nketiah

  0,0

  Přišel, podělal to, odešel. Jeho přemotivovanost a nezkušenost nás stála dva body s těžkým soupeřem. A na VAR, který byl často zmiňován v diskuzích, se nevymlouvejme, zápas jsme mohli v poklidu dohrát. Snad mu to bude ponaučením pro příště.

 • 1,0

  Za 20 minut se 6x dotkl balonu, 4x přihrál a z toho 2x nepřesně. V obranných ani útočných statistikách svítí nuly. Nulový přínos pro naši hru. Takový Pepé by se možná alespoň za tu dobu pokusil třeba o nějaký průnik nebo střelu. Tady ale úplně nevím, co hodnotit.

 • Lucas Torreira

  -

  Lucas se také téměř nedostal do hry. Nic výrazného si nevybavuji.

 • -