Hodnocení hráčů

: Arsenal 1:2 Chelsea

Londýnské derby. Sever vs. západ. Jak se našim hráčům (ne)dařilo?

Brankář

 • 3,0

  Nepřesná rozehrávka, ze které plynulo několik ztracených míčů. Vyrovnávající gól jde na jeho triko, kdy při výběhu netrefil centr a Jorginho, který měl být už v tu dobu ve sprchách, tak doklepl volný míč do naší branky. Byla to již sedmá chyba vedoucí ke gólu od minulé sezony, což je největší číslo z gólmanů v Premier League. Po výborných výkonech z posledních zápasů si tu chybu vybral v nejméně vhodné chvíli. Dnes nás bohužel nepodržel.

Obrana

 • 6,5

  AMN si nevedl špatně, předvedl z našich hráčů nejvíce obranných zákroků a na pravé straně působil po většinu zápasu jistě. Pod vedením nového manažera se již naši krajní obránci tolik nezapojují do útoku, a tak jsme Ainsleyho skoro neviděli podporovat útok.

 • Calum Chambers

  6,5

  Smolař zápasu. Jeho zranění nevypadalo vůbec dobře, snad bude co nejdříve k dispozici. Do jeho odchodu ze hřiště hrál velmi spolehlivě a připsal si i asistenci na Aubův gól, kdy na něj lehce prodloužil centr z rohového kopu.

 • 7,0

  Zkušený Brazilec odehrál dobré utkání. Zablokoval spoustu nebezpečných míčů a odvrátil i několik velkých šancí soupeře. Navíc působil proti svému bývalému zaměstnavateli velmi jistě.

 • Bukayo Saka

  4,5

  I když se mu nedá upřít snaha, tak na pozici levého obránce to není vůbec dobré. Jasně, není se čemu divit, hraje mimo svou pozici, takže to rozhodně není pro něj nic jednoduchého. Nicméně v porovnání s AMN na druhé straně vůbec nedržel pozici a poletoval všude možně. Navíc mu v 87. minutě dokázal utéct i jednatřicetiletý Willian, který následně nahrával na rozhodující gól. Chtělo by to změnu, ale vlastně není ani kde brát (a to už ani mezi středními obránci).

Záloha

 • Lucas Torreira

  7,5

  Lucasovi prospělo jmenování nového manažera asi nejvíce. Hraje na své pozici před obranou a hraje skvěle. Srdnatě bojuje, vyhrává souboje a získává míče. Navíc velmi přesně poslední dobou přihrává. Škoda, že v závěru zápasu nevystřelil bod. Ale jen tak dále! Pro mě dnes MOTM.

 • 6,5

  Pořád ho na hřišti velmi často vídám jako rozhněvané děcko, které se neustále něčemu diví a koketuje s rozhodčím. Na druhé straně i on však dnes vybojoval hodně míčů a soubojů (3 obranné zákroky, 3 odebrání míče a 3 odkopy). Chybí mu jen zkušenosti a trocha toho chlapství. Ale to přijde. A pokud nepoleví, bude pro sestavu Arsenalu za pár let velmi důležitým článkem.

 • Reiss Nelson

  6,0

  Ani Reiss nepředvedl špatný výkon. Po své straně dělal obráncům soupeře těžkou hlavu jeho dravými a drzými průniky. Také se dostal do několika pěkných kombinací s našimi ofenzivními hráči, z čehož bohužel nic nakonec nebylo.

 • 7,0

  Mesut je pod Mikelem Artetou jako vyměněný. Má chuť do hry, vymýšlí nápadité přihrávky (dnes 2 klíčové) a akce. Zkrátka hraje jako v dobách jeho nejlepší formy. Ve druhém poločase se bohužel ze hry vytratil, což bylo dáno hlavně zlepšenou hrou Chelsea a současně i tím, že se k němu ani nedostávalo tolik míčů.

 • 7,0

  Auba byl opět tam, kde měl být a ve 13. minutě tak otevřel skóre velmi důležitým (svým 13.) gólem. Navíc připravil Lacovi velmi dobrou šanci, kterou jeho kamarád pomalým provedením pohrdl. Chtěl bych ho pochválit i též směrem dozadu, kdy se poctivě vracel a velmi dobře bránil.

Útok

 • 5,0

  Laca se už musí trefit, je psychicky dole. Ve vyložené šanci, kterou mu připravil Auba, doplatil na pomalé zpracování skákajícího míče ve velmi dobré pozici. Po zbytek zápasu makal pro tým, ale k ničemu vážnějšímu se kromě několika hbitých výpadů už bohužel nedostal.

Střídající

 • 4,5

  Přišel ve 22. minutě po zranění Chamberse. Nutno říct, že spoustu práce za něj udělal především aktivní Luiz. Nejvíce vidět byl při nešťastné srážce hlavou s Rüdigierem a též i při našem obdrženém gólu, kdy se přes něj prosadil Abraham. Stejně jako jeho německý kolega v bráně nás dnes moc nepodržel.

 • -

  Stejně jako v minulém zápase, kdy zazdil slibnou šanci na tři body, selhal ve své největší příležitosti i dnes – balon poslal z velmi dobré pozice mimo tři tyče. Za 15 minut se dostal pouze k pěti přihrávkám, z nichž tři zkazil.

 • -

  Náš nejdražší hráč přišel na hřiště až v 85. minutě a dostal se do jedné slibné šance, kdy bohužel nakonec nevystřelil.