Hodnocení hráčů

: Arsenal 1:2 Olympiakos

Z prvního zápasu playoff Evropské ligy jsme si přivezli vcelku příznivý výsledek 0:1. Jak se našim hráčům (ne)dařilo při odvetě?

Brankář

 • 6,0

  Podržel nás jedním velmi dobrým zákrokem a poslední dobou je opravdu naší oporou. Můžeme si říkat, co kdyby zvládl situaci před tím osudným gólem lépe, odkopl by míč na polovinu soupeře a my to pak mohli v klidu dohrát. Ale na kdyby se nehraje. Při té gólové situaci by se dalo najít zavinění i ostatních našich hráčů.

Obrana

 • 5,0

  Kromě jednoho úniku středem si nevybavuji žádnou další výraznou situaci, které by byl Hector součástí.

 • 7,5

  MAN OF THE MATCH

  Jeho výkony jdou pod novým trenérem opravdu nahoru. Byl takřka u všech útočných akcí soupeře, které zdárně ukončoval dobrými zákroky, zablokovanými centry i střelami. V posledních týdnech byl výrazný i v rámci rozehrávky, která mu však tentokrát tolik nevycházela. Po takovém zápase je těžké hledat MOTM, ale pokud bych měl někoho napsat, tak právě Skhodrana. Snad nebude jeho zranění vážné.

 • 5,5

  I když nebyl tak vidět jako jeho kolega ve stoperské dvojici, připsal si do zápasových statistik též několik obranných zákroků. Dokonce se i několikrát v útočné fázi objevil i u vápna soupeře. Bohužel jsou jeho výkony nevyrovnané. Po několika dobrých zápasech odehrál David Luiz utkání, kde mu chyběla šťáva a důraz. A právě ten nedůraz před naší brankou nás stál postup.

 • Bukayo Saka

  6,0

  Olympiakos si ho pohlídal. Často byl zdvojován a těžko se uvolňoval. Škoda jeho ofsajdového postavení, po kterém nebyl uznán Lacovo gól. Jeho centry jsou obecně velmi nebezpečné, rychlé a přesné. Pravděpodobně se na něm podepisuje i únava, čemuž se nelze v jeho věku divit, nicméně je teď na to na levém beku sám kvůli zranění svých spoluhráčů.

Záloha

 • 5,5

  V posledních zápasech se mi líbilo to, jak umí pěkně zrychlit hru (má vedle sebe volného spoluhráče, ale toho v rámci svižnosti rozehrávky vynechá a míč raději posune rychlým pasem na vzdálenějšího hráče). O něco podobného se snažil i v zápase s řeckým týmem, ne vždy se mu to však povedlo a naše záloha tak byla spolu s králem Mesutem vcelku impotentní.

 • 5,5

  Granitovi též spousta balónů nevyšla, špatně střílel a dělal spoustu chyb. I přesto byl nejčastěji u míče a jeho úspěšnost přihrávek byla téměř 91%, což je stejně jako u dalších našich hráčů ne úplně směrodatné – neustále jsme házenkářsky obléhali branku soupeře, ale moc nebezpečných šancí jsme si nevytvořili.

 • 4,0

  Loudavé tempo, žádný moment překvapení, zpomalování hry, nedůraz a lenost v obraně (viz první obdržený gól). V takových zápasech to má být on, kdo potáhne zálohu a celý tým. To se ale nestalo, a tak se opět spousta fanoušků pozastavuje nad jeho donebevolajícím platem, kdy týdně pobere stejnou částku jako Guendouzi, Ceballos, Torreira, Mustafi a Leno dohromady.

Útok

 • 5,5

  K čemu je týmu 12 driblingů za zápas, k čemu je několik stahovaček ve vápně soupeře mezi obránci… I když se na tento Pepého aspekt hry pěkně kouká, není pak schopný vytvořit ten finální produkt. Ať už přesnou přihrávku, nebo vyslat nebezpečnou střelu. V zápase byl velmi aktivní, často se i pěkně vracel do obrany, ale tým od něj potřebuje produktivitu, která bohužel nepřišla.

 • 4,5

  I když se v minulosti ve spoustě zápasů netrefil, byl velmi platný pro tým i jeho bojovností a získávání balónů ve středu hřiště. To ale v jeho čtvrteční hře dost chybělo. Měl též velmi dobrou příležitost ke skórování, ale míč po Mustafiho vyhraném souboji bohužel hlavou do brány neusměrnil. V další dobré situaci ve vápně soupeře míč špatně nabral a ohrozil spíš diváky za brankou.

 • 6,5

  Dalším krásným gólem poslal (alespoň na chvilku) Arsenal do další části Evropské ligy. A ta jeho stoprocentní šance na konci zápasu? To je prostě fotbal. V letošní sezoně nám Aubovo góly zajistily velkou spoustu bodů a krásných okamžiků. Tohle mu zkrátka nemůže nikdo vyčítat. Stane se. Hlavu nahoru!

Střídající

 • Lucas Torreira

  -

  Po vystřídání byl v našem středu znát. Vyhrával souboje a jednou i velmi pěkně vystřelil.

 • -

  Tady se budu opakovat z jednoho z předchozích hodnocení – stále nechápu jeho přínos pro naši hru.

 • -

  Vystřídal zraněného Mustafiho ve 102. minutě, ale i tak se stihl vykašlat na skórujícího El-Arabiho, který nás svým gólem vyřadil z dalších bojů v Evropské lize.

 • Gabriel Martinelli

  -

  Naskočil do druhé půle prodloužení a jeho přítomnost byla opět znát (v tom dobrém slova smyslu). Dle mého názoru měl přijít daleko dřív.

Sestřih pro ty, kteří zápas neviděli, je ZDE (asi na to radši ani nekoukejte).

 

Nevyšlo to a jsme venku. Je třeba napsat, že naši hráči předvedli špatný výkon. Chybělo však i trocha štěstí a též i trochu té korektnosti hlavního rozhodčího. Všechno by mohlo být jinak, kdyby Olympiakos hrál od 21. minut v deseti nebo kdyby byla odpískána penalta za jasnou ruku v šestnáctce. Ale budu se opakovat - to je prostě fotbal.

Hodnocení se po takovém zápase psalo velmi těžko (hlavně známky, o kterých pojďme pokecat v diskuzi).

Na závěr (a též na odlehčení) se mi vybavil krátký rozhovor z českého kultovního seriálu. "Je to pjyč, co..." --- "Ale byls blízko."

 

COYG!

 

Ondřej

Komentáře

 1. bflmpsvz (karma: 3399) #1

  Spurs ztratili, manu taky (remíza). Já vím, že my v tomto kole vlastně máme City, takže to taková sranda není, ale když teď zvládneme naše tři, čtyři zápasy v lize (kde nemáme zrovna nejsilnější soupeře), mohli bychom být back in the game. Méně únavy kvůli vypadnutí z EL, méně cestování, více času na trénink a přípravu a snad nepodcenění soupeře (protože v PL jsou všichni silní). Loni jsme taky v EL měli problém s BATE i s Rennes v jednom zápase. Chelsea, Manu ani Spurs nejsou v nějak extra pohodě a tuším (doufám), že ještě budou dost ztrácet. Když teď budeme bodovat, určitě se na ty týmy dotáhneme a bude to zase infarktový závěr. Na druhou stranu je pravda, že po čtyřech West Ham, Brighton, Southampton, Norwich budeme mít Wolves, Lester, Spurs, Liverpool – což bude masakr (a potom někde ještě Citizens). Ale stát se může všechno, stejně jako nás vyřadil Olympiakos, my můžeme v jednom zápase porazit Liverpool nebo City (tady by nám navíc mohla pomoct Artetova detailní znalost Pepka, jeho fotbalu, hráčů a jejich kvalit a nekvalit…). Nic jiného než doufat teď zase nezbývá.

 2. Feri (karma: 6443) #1

  Je to letos opravdu zvláštní sezóna, 10 x jsem si říkal že je konec nadějím na lm a pak pokaždý další a další šance. Když jsem to už nadobro vzdal tak přišla zpráva ze city je out a postoupí i 5. Tým no a najednou je reálné že po dalším zápase budeme mít 2 body od 5. Místa a zápas k dobru. Záleží opravdu jestli zvládneme další 4 lehčí zápasy, pokud bychom z nich měli 3 výhry alespoň tak podle mě půjdeme do závěru se stejnou šanci jak další cca 2 kluby – řekl bych United a wolves. Tottenham na to podle mě nemá a Sheffield by musel být poradny zázrak.

  • bflmpsvz (karma: 3399) #1

   Osobně si myslím, že by to Spurs zvládli nemít zraněného Sona, resp. kdyby nevyhodili Pocha. Myslím, že dříve či později by to zase klaplo. Mourek už je za zenitem a když se týmu nedaří, je specialista na to jej psychicky rozvrátit. Jen se bojím, že dříve či později vyhodí OGS a nastoupí za něj Poch, který je kvalitativně někde jinde. Přece jenom trochu těžíme z toho, že OGS v kontextu topu moc dobrý trenér. Lampard je taky trochu experiment, ale s tím, že ještě nemá ty top hráče a hraje zčásti s juniorkou. Lampardovi ale asi věřím dlouhodobě více než OGS. Každopádně z těchto nejistých situací u TOP klubů taky docela profitujeme.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.