Hodnocení hráčů

ARSENAL 2-0 BRIGHTON

Mohutný finiš nám v lize moc nepomohl a po zpackaném podzimu nás dobré jaro (bodově, ne předváděnou hrou a výkony) posunulo pouze na 8. místo. Sice jsme měli na dosah Saint Totteringham´s day, ale bohužel. Na druhou stranu je asi dobře, že nebudeme hrát Intertoto Cup. Víc jsme si asi nezasloužili a pevně doufám, že to bylo dno, od kterého se v příští sezóně odrazíme.

Dnešní zápas jsem si bohužel moc neužil, ale ne z důvodu předvedeného výkonu. Během přestávky nám zedníci vyhodili jistič na baráku a já skoro celý druhý poločas řešil jističe a ze druhého poločasu jsem viděl posledních 10 minut. Proto se omlouvám a výjimečně místo svého hodnocení použiju hodnocení z Arseblogu, protože moje hodnocení by dneska stejně nebylo moje a na Arseblogu se mi jejich hodnocení většinou líbí.

Brankář

• 7,0

Dnes toho neměl moc na práci. Měl jeden velice dobrý zásah ve druhém poločase. Je pěkné zakončit sezónu vychytanou nulou.

Obrana

• Calum Chambers

7,0

Další solidní zápas a asistence pro Pepeho druhý gól.

• 7,0

Dnes nebyl moc prověřen. Zdá se, že se dobře sehrává s Gabrielem.

• Gabriel Magalhães

7,0

Předvedl pár hezkých momentů s balónem.

• Kieran Tierney

7,0

Doufejme, že bude mít úspěšné Mistrovství Evropy a že se vrátí bez zranění a dobře rozehraný.

Záloha

• Thomas Partey

8,0

Byl dnes hodně blízko ke vstřelení gólu. Nejdřív vystřelil vedle, pak ho vychytal brankář a nakonec trefil břevno. Hrál dobře.

• 8,0

Stejně jako Partey má za sebou výborný zápas. 3 klíčové přihrávky, vytvářel šance, vyhrával souboje, odebíral míče.

• Martin Ødegaard

8,0

Jeho první a možná poslední zápas před fanoušky, ale byl opravdu dobrý a udělal podle mého názoru dost na to, abychom se ho pokusili podepsat natrvalo.

Útok

• 8,5

Čtyři góly ve dvou zápasech. Zakončil sezónu výborně. Můžeme se jen domnívat o kolik více by mohl přispět, kdyby nebyl v první části sezóny tak často odsunut na vedlejší kolej za Williana.

• Emile Smith-Rowe

7,5

Další působivý výkon od tohoto mladíka. Sice zápas neozdobil gólem nebo asistencí, ale je tak vzrušující ho pozorovat při hře.

• 6,5

Dnes hodně běhal, měl několik pološancí, ale myslím, že je rád, že je tato sezóna na konci.

0,0

Další sezóna je za námi. Horší už to snad nebude a třeba nám pomůže sezóna bez evropských pohárů.

Užijte si všichni Mistrovství Evropy, léto a zase znovu v srpnu.

COYG.

Jirka

Komentáře

1. jakub (karma: 13313) #1

Včerejší zápas se mi hodně líbil, ten fotbal je hodně odlišný od toho co jsme hrávali dříve ale začíná to fungovat, naše kombinační hra je opravdu velice dobrá, tam si myslím, že to co vidíváme na trénincích tak je vidět už i v zápasech, přihrávka a pohyb do dalšího prostoru. Více se snažíme střílet zpoza vápna, za což jsem velice rád. S čím mám trošku problém tak jsou naše rohy a standartní situace, letos kromě Williana jsme z rohu nic nevytěžili a Willian snad půjde o dům dál, chtělo by to přivést někoho, kdo bude umět zahrávat standartní situace.
    Jinak Holding včera konečně dostal míč do brány, což je neuvěřitelný, snad si příště pohlídá ofsajdovou lajnu, ale měl tam nějaké pěkné bloky a hodně se mi líbil jeho klid na míči, jak je schopen přešlápnout míč a zmást napadajícího soupeře a v klidu rozehrát.

• mc1897 (karma: 175) #1

Jediny hrac co kopal rohy horsie ako vcera Ode bol prave Willian.
      Inak zapas velmi dobry.
      Celkovo sezona sa zlomila ked sme odpalkovali skusenych underperformerov zo zakladnej zostavy, vratili sa Partey, Chambers, zaclenil ESR a Odegaard. Zaver sezony podla mna vyrazne pomoze stavbe timu do buducej sezony. Su jasne piliere na ktorych sa da stavat (Leno, Gabs, Gabs, KT, Saka, Pepe, ESR, TP), vymenit par co presluhuju a potrebuju novu motivaciu (Bells) a uz iba doplnit mancaft vacsou kvalitou ak sa najde na trhu niekto kto je lepsi ako mame a budeme nahno mat prachy.

• jakub (karma: 13313) #1

V lize máme 2 branky co padly po rozehrání rohu a u obou je podepsán Willian, což je nejméně v celé lize. Já opravdu doufám, že půjde pryč, protože na základ u nás nemá a nebude tolik zápasů aby se muselo moc rotovat sestavou, on nebude chtít sedět na lavičce a někde v Miami je prostě krásně. A můžu obviňovat Holdinga, že zahodí tolik šancí ale opravdu si myslím, že z těch rohů bychom měli dávat více branek.
        Jinak s Chambersem to bude ještě zajímavé si myslím. Asi většina fanoušků čeká nového pravého obránce ale Chambers tam hraje docela zajímavě. 10 zápasů v lize a on má 2 asistence, defenzivně je velmi slušný, s míčem si rozumí, pracovitý, Angličan, možná budeme překvapení všichni.

• Tom4 (karma: 704) #1

Ak by prišiel CAM dostal by Emil šancu? Nebolo to práve kvôli tomu že sa s Emilom počítalo? Každopádne Emil bol prvú polku sezóny dosť zranený a fyzicky ešte nie je 100% pripravený na PL. V tom mu dúfam teraz pomôže letná príprava.
      Pepe prvú polku sezóny mal záblesky zlepšenia ale bol ďaleko za tým ako hrá teraz. Nebolo by dobre dať kredit Artetovi čo z neho spravil? Ja si myslím že aj Pepe keď bude mať letnú prípravu ešte pôjde hore.

2. Feri (karma: 6440) #1

Díky moc za hodnocení!
    – Pepe doufejme v létě neusne na vavřínech a v další sezóně ukáže konstantní kvalitu. Souhlasím že první půlku sezóny prokaučoval s ním Arteta. Ukazoval se v pohárech dobře ale na ligu nedostal pár zápasu v řadě, což byl nesmysl.
    – Auba naopak je úplně mimo. Dal bych mu i mnohem menší známku. Prostě hrot hrát nemůže a nechápu že ho tam pořád vídáme. Jediná možnost je levé křídlo, snad se další sezónu zvedne a nebudeme mít druhého ozila.
    – Za mě by to chtělo v létě prodat přeplacené pardály, ještě více sázet na mládí které máme výborné a koupit RB, kreativního CM a hrot. Na AM je otázka zda Arteta počítá s Willockem.
    – Na prodej máme cca 10 hráčů kteří rozhodně mají hodnotu (např, Guendouzi, Laca, Bellerin, Niles, Nketiah, torreira..) takže doufám že vedení z toho konečně něco vytříská…

Pépé dostal červenou kartu v zápase proti Leedsu a potom měl stopku na 3 ligové zápasy, za to Arteta úplně nemohl, mám dojem, že Pépé hned potom v poháru předvedl vynikající výkon aby to trochu odčinil. Ještě byl trochu problém v tom, že si moc nerozuměl s Bellerínem herně, s Chambersem mu to sedí lépe si myslím a taky celkem velká konkurence, Saka je velmi dobrý hráč, ESR taky dostává prostor na křídle asi je tam důležitý nějaký balanc v té sestavě. Každopádně na Pépého se velmi těším v přísští sezóně.

• Feri (karma: 6440) #1

Mně se Pepe líbil nejvíc s Cedricem, kde úplně nerozumím tomu úplnému odstřelení. Do útočné fáze se zdál zajímavý a techniku i střelu má na vysoké úrovni na krajního obránce.
        – Celkově ten výběr hráčů od Artety je dlouhodobě velice zvláštní a bylo tam hodně jasných chyb. Udělal ale silný závěr ligy a už alespoň odstřelil konečně Williana, Martinelli začínal dostávat víc minut, Luiz se neprodloužil atd. takže se z toho třeba poučí a v létě doplní tým o 2-3 hráče do základu a třeba ještě ukáže učení Guardioly. Každopádne už musí ale přivést lepší výsledky, takže být v zimě zase na 8-11 pozici je doufám pro vedení absolutně neakceptovatelné.

Tomu Cédricovi taky moc nechápu. Celkově odehrál letos 1781 minut ale většinu jen v pohárech, v lize má 746 minut a naposledy hrál na začátku dubna, takže vzhledem k tomu, že nebudeme hrát Evropské poháry se asi dá čekat jeho odchod, obzvláště pokud Chambers dostane nabídku nové smlouvy. Pokud bych měl srovnat Cédrica s Chambersem, myslím že Calum je lepší defenzivně, lepší ve vzduchu, rychlostně mi přijdou podobní, Calum moc nestřílí ale jeho centry nejsou vůbec špatné, já jsem z něj překvapen. Nečekal jsem, že by se mohl takto chytit, měl jsem zato že bude spíš na odchodu z klubu, ale 2 asistence v 10 zápasech, 16 Shot-Creating Actions, to není tak špatné, třeba tady často zmiňovaný Aarons má 2 asistence v 45 zápasech. Calum mi trošku připomíná Walkera v City, ten je sice trošku jiný typ hráče ale oba dva jsou to defenzivnější hráči, kteří jsou schopni během toho zápasu takticky pokrývat více pozic, naše rozestavení se mění když útočíme, když bráníme a tam mi přijde jako zajímavá možnost.