Hodnocení hráčů

Arsenal 2:1 Sheffield Utd

V rámci posledního zápasu před reprezentační přestávkou jsme se utkali se Sheffieldem United na našem domácím stadionu. Jak se našim hráčům (ne)dařilo?

Brankář

 • 6,0

  Naše jednička předvedla pár rutinních zákroků. Gólová střela McGoldricka byla velmi kvalitní a přesná, s tou moc toho udělat nemohl. Prostor ke zlepšení vidím zejména v jeho rozehrávce, která nebyla vždy přesná.

Obrana

 • 7,0

  Hector předvedl velmi dobrý a aktivní výkon směrem dopředu, který korunoval asistencemi u obou našich gólů. V herním systému na čtyři obránce měl oproti minulým zápasům více defenzivních povinností, které si též bez problémů odpracoval (4 interceptions + 1 tackle).

 • Gabriel Magalhães

  6,5

  Velká jistota a příslib do budoucna ve středu naší obrany. V Anglii odehrál sotva pár zápasů a už naplno ukazuje své kvality. Má kvalitní a přesnou rozehrávku a v soubojích je agresivní a pevný.

 • 6,0

  Druhý náš brazilský stoper ukázal i přes své zkušenosti hlavně v počátku zápasu několik chyb v rozehrávce a oproti svému kolegovi z něj jistota nevyzařovala. Měl i štěstí, že nedostal červenou kartu po přibrzdění protihráče zataháním za dres. Pochvalu si ale zaslouží hlavně za poslední fázi zápasu, kdy pěkně dostupoval útočící hráče a vyhrával souboje při závěrečné aktivitě hostů.

 • Kieran Tierney

  6,0

  Kieran se snažil po celý zápas aktivně podporovat útok, z jeho snahy však moc šancí nepramenilo, jelikož ne vždy úplně přesně nacentroval (přesný 1 z 9). Vzadu si vše pohlídal bez problémů.

Záloha

 • Mohamed Elneny

  6,5

  Mo hraje na hranici svých možností. Naběhal spoustu kilometrů, velmi často se stahoval ke stoperům pro míč, který posouval buď na Daniho či na krajní obránce. Byl dokonce součástí pěkné kombinace, kdy se povedlo míč po trase Will – Pepé – Mo – Auba – Bell – Saka dostat do brány hostí. Na pozici DM neodehrál vůbec špatný zápas, vyhrál několik obranných soubojů a měl z našeho týmu nejlepší úspěšnost přihrávek (nad 96%).

 • Bukayo Saka

  7,0

  Dnes v novém rozestavení měl na pozici ofenzivního záložníka poměrně na hřišti volnost a snažil se tvořit hru, což se mu proti trpělivé obraně v první půli téměř vůbec nedařilo. Vše se změnilo po střídání Nketiaha za Pepého, které ho posunulo na levé křídlo. Odtud si v 61. minutě pěkně naběhl na centr Hectora a přesnou hlavičkou vstřelil první gól zápasu – jeho první ligový gól doma na Emirates.

 • 6,5

  Osobně jsem si už zvykl na to, že Daniho výkon graduje především ve druhé půli. V té první se proti obrannému bloku Sheffieldu vůbec neprosadil (stejně jako zbytek týmu). Na začátku druhého poločasu pěkně zrychlil hru nezištnou svižnou přihrávkou na Aubu, který se o kousek k míči nedostal. Po našich vstřelených gólech ukazoval klid a sebevědomí v rozehrávce, kterou hru uklidňoval a udával tempo.

Útok

 • 5,5

  Nevýrazný výkon se spoustou nepřesností – hlavně v první půli, kdy hrál špatně celý tým. Po již zmíněném střídání v 58. minutě se Willian posunul na pozici AM, což jeho hře trošku prospělo, začal se více dostávat do hry, nicméně i tak to byl od něj velmi matný výkon.

 • Edward Nketiah

  3,0

  Nic. Jedno velké nic. Spousta fanoušků (včetně mě) před zápasem nechápala, proč dostal Nketiah místo v základní sestavě na úkor Lacazetta, který dal zatím góla v každém ligovém zápase od začátku sezony. Kromě jedné pěkné přihrávky toho moc nepředvedl. Míč mu odskakoval, špatně si nabíhal, bídně rozehrával a do hry se téměř nedostal. Po jeho odchodu ze hřiště naše neskutečně ožila díky Pepému. Nejsem si vůbec jist jeho budoucností u nás – osobně si myslím, že by měl velký problém se prosadit i v podprůměrném týmu v PL.

 • 6,0

  Náš kapitán se dnes bohužel nedostal do žádné velké šance, kterou by mohl využít. Jednou pěkně vystřelil ze střední vzdálenosti, nicméně Ramsdale míč vyškrábl na roh. Nutno však říci, že se mu opět nedostávalo potřebné podpory od spoluhráčů a pro míče si chodil i docela hluboko do pole.

Střídající

 • 7,5

  Byl to právě on, kdo udělal v zápase rozdíl. Tři minuty po svém příchodu na hřiště byl součástí první gólové akce a o další tři minuty později mazácky vystřelil přes obránce a dal tak veledůležitý gól, který měl po závěrečném hvizdu cenu zlata. Následně až do konce zápasu nebyl moc vidět a celkem dost kazil rozehrávku, ale jeho příchodem se naše hra neskutečně zvedla a byl to právě on, kdo na výsledek dnešního zápasu měl největší vliv. Za mě MOTM.

 • -

  Přišel na posledních deset minut zpevnit zálohu.

 • -

  Čtyři doteky s míčem.