Hodnocení hráčů

: Arsenal 3:1 Burnley

Ahoj gunneři,

po pohodové výhře v Lize mistrů nás opět čekal soupeř z Premier league. Soupeř, kterému se moc nedaří a zatím je jedním z kandidátů na sestup. Přes velký rozdíl v tabulce nutno říci, že se nás v začátku zápasu soupeř nelekl a hrál velice agresivně a dobře. Sice jsme měli velké držení míče, ale ne a ne vystřelit na bránu a k první střele jsme se dostali až ve 21 minutě, kdy Saka mířil parádně do horního rohu, ale brankář hostí míč vytáhl na břevno. Ke konci poločasu jsme měli velký tlak a soupeře jsme zamkli. Své šance neproměnili Trossard ani Havertz. První jmenovaný si to vynahradil v nastavení prvního poločasu, když vstřelil úvodní gól zápasu i za cenu tvrdého nárazu do brankové konstrukce. Nevypadalo to s ním dobře, ale naštěstí se dal dohromady, což bylo jedině dobře, protože ve druhém poločase byl naším klíčovým hráčem pro celkovou výhru. Ve druhém poločase jsme sice inkasovali smolný tečovaný gól, ale naštěstí jsme si vedení vzali obratem zpět a po gólu na 3:1 jsme si výhru v pohodě uhlídali i přes zaslouženou červenou kartu a vyloučení Fabia Viery.

Brankář

• David Raya

7,0

V prvním poločase nás podržel dobrými zásahy, za obdržený gól nemohl. Jinak ve druhém poločase neměl moc práce. Dnes nebyl tolik ve hře co se týká rozehrávky. Spolehlivý výkon.

Obrana

• Takehiro Tomiyasu

7,0

U obdrženého gólu ho sice poměrně lacino obehrál Koleosho (rukama si pomáhali oba, takže bych to jako faul na našeho hráče neviděl), ale jinak byl Takehiro velice spolehlivý při hře dozadu. 4 vyhrané souboje, 3 odkopy. Dnes se tolik nehnal dopředu, od toho tam byl Zinchenko.

• William Saliba

8,0

Sice udělal chybu, když namazal soupeři, ale svoje zaváhání napravil důležitým vstřeleným gólem prakticky ihned po vyrovnání. Asi nejjednodušší vstřelený gól jeho kariéry - perfektní roh od Trossarda a naprosto naivní bránění od soupeře.

• Gabriel Magalhães

7,5

Další solidní výkon, většinu zápasu hrál v naprosté pohodě, pouze u obdrženého gólu mohl míč uklidit dál a navíc míč smolně tečoval za záda našeho gólmana.

• Oleksander Zinchenko

8,5

Dnes výborný směrem dozadu (5 vyhraných soubojů), aktivní směrem dopředu a třešnička na dortu v podobě krásného gólu. Trefil to nádherně a nebyl to vůbec jednoduchý kop. Palec nahoru. Líbila se mi jeho oslava gólu a také burcování publika, další palec nahoru.

Záloha

• Jorginho

7,0

Zkušený rutinní výkon. Jeho zkušenosti nám v takovýchto zápasech hodně pomáhají a při zranění Thomase je dobře, že se Jorginho rozehrál do dobré pohody. Na konci ho nešťastně zasáhl Kiwior kopačkou do hlavy a odcházel ze hřiště zakrvácený. Snad to nebude nich hrozného a bude brzy fit. Tady se repre pauza hodí.

• Declan Rice

7,5

Opět neskutečná kvalita. Dnes se pohyboval hodně vpředu, ale když to bylo potřeba, tak vzadu nikdy nechyběl. Je to neskutečný hráč.

• Kai Havertz

5,0

Další zápas, ve kterém se dostal do dobré pozice, ale hlavou opět hodně přestřelil. Sice se zapojoval do útočných akcí, ale nic velkého nevymyslel. V přechodové fázi je platným hráčem, ale pořád tomu chybí nějaká nadstavba ve finální fázi.

Útok

• Bukayo Saka

7,0

V prvním poločase byl ve hře daleko víc a dostal se ke krásné střele, kterou mu brankář soupeře vyškrábl na břevno a roh. Přihrál na gól Trossardovi. Ve druhém poločase nebyl vůbec ve hře a vytratil se. Bylo to hodně tím, že jsme ve druhém poločase útočili skoro výhradně přes levou stranu, ale byl správně střídán.

• Gabriel Martinelli

7,0

Byl opět velice agilní a vybojoval spoustu rohů. Má to těžké, soupeři ho neustále zdvojují. Zahrával rohy v prvním poločase, ale moc mu to nešlo. Ve druhém poločase nepolevil v počtu získaných rohů, ale zahrávání přenechal Trossardovi, kterému to šlo o hodně lépe. Velice dobře se doplňuje s Trossardem a Zinchenkem. Ve druhém poločase jsme útočili hlavně přes tyto hráče + Rice.

• Leandro Trossard

9,0

MAN OF THE MATCH

MOTM. První gól dal i za cenu, že riskoval zranění. Rohy ve druhém poločase, které zahrával on, byly luxusní a o hodně nebezpečnější, než které zahrával Martinelli nebo Saka na opačné straně. Připsal si asistenci na druhý gól Saliby a má velký podíl i na našem třetím gólu. Jeho technická úroveň hry je impozantní.

Střídající

• Fábio Vieira

3,5

Během svých 20 minut toho dopředu předvedl hodně málo. Navíc zaslouženě dostal hloupou červenou kartu a 3 zápasy si nezahraje.

• Reiss Nelson

-

Bez hodnocení, po červené kartě jsme už jen bránili a nedostal se do hry.

• Edward Nketiah

-

• Jakub Kiwior

-

Bez hodnocení. Byl na hřišti jen pár minut a stačil jen nešťastně zranit Jorginha.

Musel jsem se jen hořce pousmát, když rozhodčí rezolutně odpískal útočný faul Saky, který se při výskoku lehce dotknul obránce rukou ... Ale dost k rozhodčím, Ti dnešní zápas zvládli dobře.

Pokud zítra motyka (Chelsea) vystřelí a porazí City, budeme na stejném bodovém zisku jako City, už jsme předskočili Tottenham, takže můžeme být po 12 kolech celkem spokojení. Prohra Newcastlu také potěšila.

Čeká nás nezáživná repre pauza a další zápas nás čeká až 25.11. Tak snad se nikdo během reprezentační přestávky nezraní a ideálně by se mohl dát do kupy alespoň Ødegaard a Jesus.