Hodnocení hráčů

: Arsenal 3:1 Chelsea

Ahoj gunneři,

LONDON IS RED. Dnes zasloužená výhra proti naprosto marnému soupeři. Jen mě mrzí, že jsme jim nedali minimálně šestku a nakonec jsme jim dovolili vstřelit gól. První poločas jsme hráli hodně dobře, vstup do druhé půle byl taky dobrý, ale bohužel jsme pak přestali hrát. Kdyby to bylo proti lepšímu soupeři, tak by nás to mohlo mrzet. Chelsea je ale naprosto mimo, až jsem se sám divil. Přál bych jim normálně sestup.

Myslím, že Mikel udělal dobré rozhodnutí, že nechal sedět Thomase a asi i Martinelliho. Možná mohl ke konci střídat Gabriela dřív a neriskovat jeho zranění. Ale to se mi to  samozřejmě od televize radí… Doufejme, že Gabriel bude v pořádku. Dohrávat sezónu s dvojkou Holding-Kiwior by tedy nebylo moc dobrý.

Rozhodčí zvládl zápas dobře, musím říct, že Jones se mi jako rozhodčí líbí asi nejvíc ze všech rozhodčích v PL. Auba je už jen stínem toho Auby, kterého jsem měl docela rád. Mudryk hru rozpohyboval a je to určitě zajímavý hráč. Že na něj fanoušci bučí a pískají, OK. Ale ty lasery do obličeje byly teda absolutně mimo. To bych exemplárně trestal. FUJ.

Brankář

• Aaron Ramsdale

7,5

Sice neměl moc práce, s gólem moc udělat nemohl. Ale v první půli si připsal velice důležitý zákrok za stavu 1:0. V rozehrávce dnes perfektní. Jen mi párkrát zatrnulo, když sbíral do rukavic takové ty napůl odrazy a napůl malé domů. Naštěstí to dobře dopadlo.

Obrana

• Ben White

7,0

Pohodový zápas pro Bena. Dopředu si dneska tolik nerozuměli se Sakou, několik slibných akcí pokazili špatným porozuměním.

• Jakub Kiwior

8,0

Velké a hlavně příjemné překvapení. Dnešní zápas zvládl s naprostou jistotou a klidem. Hodně tomu napomohl soupeř, ale mě Jakub příjemně překvapil. Měl jsem z něj o hodně lepší pocit než z Holdinga. Takhle by to šlo.

• Gabriel Magalhães

7,5

Měl v zápase několik menších zaváhání, ale nakonec skoro vše dokázal vyřešit dobře. Konec zápasu hrál se sebezapřením a bylo vidět, že není úplně v pořádku. Modlím se, aby byl na příští zápas OK.

• Oleksander Zinchenko

6,0

Dopředu jako vždy dobrý i když i tam měl pár nepřesností. Dozadu sice tolik práce neměl a když ano, tak to řešil většinou dobře. Ale obdržený gól jde jasně za ním. Absolutně se vybodl na bránění a nechal to na jiných. Bohužel je to jeho špatná vlastnost a stává se z ní trochu nepříjemná tradice.

Záloha

• Jorginho

7,5

Parádní výkon. Úspěšnost přihrávek 90%, dnes zajišťoval stabilitu naší středové řady. Jednou byl v dobré pozici pro střelu, ale neodhodlal se a přihrával. Určitě zahrál lépe než Thomas v předchozích pár zápasech. Jsem zvědav, jak to Mikel vyřeší, já bych asi na Newcastle nechal hrát Jorginha a Thomase nechal na lavičce.

• 9,0

MAN OF THE MATCH

Pro mě dneska MOTM. Výborný výkon, 2 luxusní asistence, dostal se i do dobrých šancí pro vstřelení gólu, ale měl smůlu při zakončení. Tohle je ten Granit, kterého potřebujeme. Klobouk dolů.

• Martin Ødegaard

9,0

O fous mu utekl MOTM. Odehrál perfektní první poločas, dal 2 nádherné góly. Ve druhém poločase se ale dost zhoršil. Ne že by to bylo tak špatný, ale přišlo mi, že se ve druhém poločase nemůže najít. Proto jsem nakonec dal MOTM Granitovi, ale bylo to o kousíček.

Útok

• Bukayo Saka

7,0

Dneska jim to neklapalo s Benem směrem dopředu. Dozadu Benovi taky moc nepomohl, hlavně při šanci Chilwella v prvním poločase. Ke své největší šanci se tak propracoval po krásném uvolnění a střele z dálky. Bohužel se mezi 3 tyče nevešla a gól z toho nebyl.

• Leandro Trossard

7,5

Je univerzálnější a nepředvídatelnější než Martinelli. Často si mění pozici a dokáže být nebezpečný jak ze stran, tak ze středu hřiště. Oproti jiným zápasům mu dneska míč tolik nelepil k noze a párkrát ho trochu zbytečně ztratil. Ale to je jen takový můj postřeh. Jinak odehrál povedený zápas a jsem za něj rád. Možná mohl zůstat na hřišti i po příchodu Martinelliho. Připadá mi, že si spolu rozumí líp než s Leo s Jesusem.

• Gabriel Jesus

8,0

Vstřelil důležitý gól na 3:0. Neustále dělal obraně soupeře velké potíže. Hodněkrát si s ním nevěděli rady. Jednu velkou šanci přestřelil, ale byla to složitá situace na zadní tyči po mírné teči hlavou. Kdyby proměnil, mohl mít možná i MOTM. Ale kdyby jsou chyby. Tak doufám, že si střeleckou formu vylepší proti Newcastlu.

Střídající

• Gabriel Martinelli

6,5

Dneska nic nebezpečného nevymyslel a připadalo mi, že se nemůže do zápasu nějak dostat. Zkoušel také měnit pozice, ale dnes nebyl tak nebezpečný.

• Kieran Tierney

7,0

Přišel pomoci obraně a svůj úkol splnil.

• Reiss Nelson

7,0

Jeho výkony se mi líbí. Dneska to taky oživil a několikrát soupeřům zamotal hlavy.