Hodnocení hráčů

Arsenal 3:2 Manchester United

Po výhře nad Tottenhamem nás čekal těžký soupeř v podobě aktuálně dobře hrajících Rudých ďáblů z Manchesteru. Jak se našim hráčům (ne)dařilo?

Brankář

 • Aaron Ramsdale

  7,5

  V zápase Aaron čelil čtyřem střelám mezi své tři tyče. Nejdříve v 28. minutě zneškodnil celkem nebezpečnou střelu McTominaye, na parádní ránu z nohy Rashforda byl však krátký. Ve druhé půli si na něj Rashford po svém uvolnění na naší pravé straně již naštěstí nepřišel a Aaron nás znovu podržel. Inkasoval až o několik minut později, kdy po nedobré komunikaci s Tomiasuem vyrazil míč pouze k Martínezovi, který rybičkou poslal míč obloukem přes hlavu Gabriela do brány. Kromě nejistého výběhu na hranici vápna předvedl Aaron opět velmi dobrý výkon, kterým znatelně přispěl ke skvělému výsledku.

Obrana

 • Ben White

  6,5

  Ben kvůli brzké žluté kartě v 19. minutě byl Artetou velmi správně o poločase vystřídán, jelikož by byl proti ve formě hrajícímu Rashfordovi snadným cílem. Ve druhé půli mi jeho elegantní hra na pravé straně naší obrany celkem chyběla (hlavně směrem dopředu), jelikož Takehiro je spíše defenzivnějším hráčem.

 • William Saliba

  7,0

  Naše stoperská dvojice téměř do ničeho soupeře nepustila. Velmi dobře dostupovali hráče a nedávali jim prostor. Weghorsta úplně vynulovali. Góly ani jiné šance soupeře nejdou na jejich vrub a oba odehráli velmi dobré utkání.

 • Gabriel Magalhães

  7,5

  Platí stejné co u Willa, velmi dobrý výkon.

 • Oleksander Zinchenko

  9,0

  Ta jeho dravost, chuť a hlavně emoce. Oleksander dokáže strhnout fanoušky jak svými vlastnostmi, tak i předvedenou hrou. Kromě jednoho-dvou hloupě ztracených míčů (díky kterým jsme naštěstí neinkasovali) ukázal skvělý výkon. Neustále se dral dopředu, vyměňoval si s Xhakou pozice, byl platný jak ve středu, tak i na kraji, rozdával balony, dozadu byl důrazný (dokonce i ve vzduchu) a představoval pro soupeře hrozbu. To není úplně špatný výčet na levého beka. Výkon korunoval skvělým pasem na Nketiaha, který z něj vsítil rozhodující gól zápasu.

Záloha

 • Thomas Partey

  8,0

  Nebýt jeho zaváhání u prvního gólu, kdy nejdříve špatně přihrál a následně se ještě nechal obehrát skórujícím Rashfordem, bylo by jeho hodnocení ještě lepší. V dalším průběhu zápasu však nechal na tuto situaci zapomenout a byl opět velmi potřebným hráčem. Vypíchnul bych jeho defenzivní zákrok po chybě Zinchenka, kdy se rychle vrátil a skvělým zákrokem překazil protiútok soupeře. Ve středu klasicky diktoval tempo hry a rozdával svým spoluhráčům jednu přihrávku za druhou. V současné době je to jeden ze základních kamenů naší formy, doufejme tedy, že se mu všechny nesnáze vyhnou a že nás potáhne dál.

 • Martin Ødegaard

  8,5

  Co se nepostradatelnosti týče, je to u Martina stejné jako u Thomase. Byť v jeho případě v jiných/ofenzivních úlohách. V zápase byl takřka u všech útočných příležitostí a na jeho hru je opravdu radost se koukat. V zápase se dostal i on sám do slibných střeleckých příležitostí, které mu však hráči soupeře dokázali zablokovat. Je mozkem naší zálohy a kreativní hry a bude jím (doufám) na dlouhé roky.

 • 8,5

  Současný Granit dává opravdu týden co týden zapomenout na starého Granita. Je spolehlivý, nedělá žádné boty, jeho hra je kvalitní a hlavně (což je největším rozdílem oproti minulým sezonám) je produktivní. Krásným centrem po náběhu z levé strany našel u prvního gólu hlavu Nketiaha a připsal si tak další asistenci. Je to bojovník, nic nedá zadarmo, ale hraje čistě, což korunoval neobdržením žluté karty. Budu se opakovat, ale jen tak dál.

Útok

 • Bukayo Saka

  9,0

  MAN OF THE MATCH

  Bukayo představoval v zápase neustálou hrozbu. Shaw si s ním nevěděl rady, dokázal jen couvat a Saka si s ním mohl dělat co chtěl. Svůj parádní výkon korunoval neskutečnou ránou v podobě druhého gólu, kdy téměř ze stoje dokázal udělat pár kroků do středu hřiště a tvrdou střelou přesně k tyči přetavil vedení na naší stranu. Podobnou situaci jsme mohli vidět i o chvíli později, kdy naneštěstí téměř ze stejné pozice trefil tyč. Nejlepší hráč z naší útočné trojky a za mě též nejlepší hráč zápasu. Ale dokážu si představit, že by jím mohl být i Zinch či Eddie - tisíc lidí, tisíc chutí.

 • Edward Nketiah

  9,0

  Eddie ukázal že je více než kvalitní náhradou za Jesuse a právě jeho góly nám přinesly tři body. U obou gólových situací byl ve správný čas na správném místě - u prvního gólu si našel kvalitní centr Xhaky, u gólu rozhodujícího velmi zvláštním způsobem nastavil nohu a dostal míč do branky. Byl to neskutečně emotivní moment, kde napětí podpořil i VAR. Eddie se dostal ještě do jedné šance, kdy mohl rozhodnout dříve, ale z otočky ho vychytal skvělým zákrokem De Gea. Možná i díky tomu jsem dal MOTM nakonec Sakovi, ale i tak to byl opravdu dobrý výkon. Snad mu forma vydrží a góly mu tam budou padat.

 • Gabriel Martinelli

  7,5

  I když byl z mého pohledu nejhorší z naší útočné trojky, neznamená to, že by odehrál špatný zápas. Bohužel jeho akce a driblinky k ničemu kloudnému nevedly, střely byly nepřesné a se Sakou se bohužel nedal srovnat. Věřím, že příště mu tam opět něco spadne a příchod Trossarda mu může i pomoci. Jak motivací v podobě zvýšené konkurence, tak i odpočinkem, který mu může Trossard občas dopřát.

Střídající

 • Takehiro Tomiyasu

  6,0

  Takehiro nastoupil do druhé půle místo Bena. Neodehrál špatný poločas, ale byl možná u těch nejvíce nebezpečných akcí ze strany soupeře. Jednak byl u druhého gólu United, kdy se nedomluvili s Aaronem a do míče šli oba, a jednou přes něj ze strany přešel Rashford, který vážně ohrozil našeho gólmana, který skvělým zákrokem podržel. Jinak se snažil být aktivním na pravé straně, ale oproti velmi dobře hrajícímu Benovi to nebylo to, na co jsme v posledních zápasech zvyklí.

 • Lucas Torreira

  -

  LEANDRO TROSSARD (omlouváme se, ještě nemáme Leandra v databázi) Odbyl si svůj debut v těžkém zápase a přišel za nerozhodného stavu. Několikrát velmi dobře potáhl míč a byl též součástí vítězné akce. Ke konci pomohl udržet míč. Jsem zvědavý, co předvede dál, ale za těch pár minut si vedl dobře.

 • -

  Přišel až na konci zápasu zpevnit obranu.