Hodnocení hráčů

Arsenal 3:4 Liverpool

Arsenal v úvodním zápase selhal a může děkovat střídajícím hráčům, že neprohrál rozdílem třídy.

Brankář

 • 6,0

  Petr Čech zažil jeden z nejtěžších zápasů v dresu Arsenalu. Ani za jednu branku ho nemůžu vinit. První gól od Coutinha byla dokonalost, kterou by nechytil ani Lev Jašin. Při druhé brance možná mohl zůstat blíž brankové čáře, ale snažil se zmenšit střelecký úhel. Při třetí brance ho nechala obrana na holičkách a čtvrtá trefa Maného by se dala taky zarámovat. Úspěšnost přihrávek měl jen 61 %.

Obrana

 • 5,0

  Snažil se. Často hasil naše ztráty na poslední chvíli. Při druhé brance ho vyškolil Wijnaldum a snadno odcentroval. Podporovat ofenzivu se mu také příliš nedařilo. Dneska to byl od Hectora podprůměrný výkon.

 • 3,0

  Měl to strašně těžké. Skok mezi Championship a PL je prostě markantní a stejně jako proti City, tak ani dnes nepřesvědčil. Po jeho "faulu" se kopal proměněný přímý kop. Při druhé brance chybně vystoupil a zbytečně otevřel okno. Při třetí brance zřejmě sledoval míč a vůbec si nevšiml, že je u něj volný Coutinho. Při čtvrté brance si hlídal svého hráče, ale dle mého měl šanci vyhlavičkovat míč pryč. Těžko říct, jestli byl míč příliš prudký, ale Holding v tu chvíli ztuhl. Pro tak mladého hráče to musí být obrovské zklamání, ale doufám, že se z toho brzy otřepe. Ve vzduchu byl výborný a vyhrál 88 % vzdušných soubojů.

 • Calum Chambers

  5,5

  Calum byl dneska lepší ze stoperské dvojice, ale ta dnes nebyla měřítkem defenzivní kvality. Při třetí brance mu přihrávka prosvištěla těsně podél nohy. Při čtvrté brance se nechal úplně vyškolit. Žádný zázrak to nebyl. Kdyby nevstřelil gól na 4:3, tak by měl o stupeň nižší známku.

 • 4,0

  Dneska mi připomínal toho Nacha, co čerstvě přišel do Anglie a ne toho jistého beka z minulé sezony. Naše obrana dnes hořela jako papír a náš nejzkušenější hráč tomu ani trochu nepomohl. Při druhé brance nedokázal zastavit Lallanu. Ačkoliv tam mu jeho parťáci ze zálohy příliš nepomohli. Při třetí brance přes sebe nechal odcentrovat a při čtvrté brance to byla úplná šaškárna. Často ztrácel míče a v samotném závěru zabránil Santiho centru (samozřejmě nechtěně) do pokutového území.

Záloha

 • Mohamed Elneny

  5,0

  V první poločase podal celkem slušný výkon. Často musel vyvážet míče a přihrával velmi přesně. V druhém poločase byl už slabší a obraně příliš nepomáhal.

 • 5,0

  V prvním poločase se mi velmi líbil. Dostával se do šancí a byl neustále v pohybu. Málem nachytal brankáře na švestkách, ale jeho dalekonosný pokus nenašel tři tyče. V 2. poločase se úplně vytratil a v 61. minutě šel dolů kvůli zranění.

 • 5,5

  Francis taky nepodal nejlepší výkon. Jeho přihrávky nebyly nejpřesnější a stejně jako Elneny příliš obraně nepomohl při druhé brance. Zachytávat náběhy záložníků do vápna by měla být hlavně jeho práce. Co mu jde k dobru byla jeho bojovnost. Právě jedním z jeho zákroku získal míč na soupeřově polovině a byl z toho gól. Ke konci zápasu se pokoušel více zapojovat do útoku, ale k ničemu nebezpečnému se nedostal. Párkrát fauloval a dostal i žlutou kartu.

Útok

 • 5,5

  V prvním poločase byl aktivní a hodně se zapojoval do mezihry. Získal pro tým penaltu, ale tu trestuhodně zahodil. Naštěstí svou chybu napravil jen o krátkou chvíli později, když nejprve skvěle zpracoval míč od Iwobiho a poté přesně vypálil k tyči. Do druhé poločasu stejně jako zbytek týmu vůbec nenastoupil. Ke konci zápasu tam měl jednu možnost dostat se do šance, ale zradilo ho zpracování. Chceme vidět víc.

 • 5,0

  Dělal jsem si velké naděje, že by z Alexise mohl být druhý Agüero, ale po tomhle zápase se úplně rozplynuly. Experiment selhal a Alexis by se měl vrátit zpátky na křídlo. Celý zápas běhal, napadal a otravoval obráncům život. Nic kloudného z toho ale nebylo. V prvním poločase ho ještě podporovala při napadání záloha, ale v druhém už na to byl prakticky sám. Obránci Liverpoolu mu díky svým fyzickým parametrům velmi znepříjemnili život. Posílat dlouhé výkopy na 169 cm vysokého hráče je také naprostá volovina.

 • 5,5

  Další rozporuplný výkon. Hodně útoků šlo ze začátku přes jeho stranu a náš nadějný záložník se úspěšně zapojoval do kombinací. Připsal si asistenci při první brance, ale poté to šel jeho výkon jenom dolů. V druhém poločase ztrácel i jednoduché míče a po zranění byl střídán.

Střídající

 • 6,0

  Ox vlétl do zápasu jako vítr a díky jeho nádhernému sólu přes tři hráče dal týmu naději na obrat. Zapojoval se pak do kombinací a snažil se něco vymyslet. Bohužel pak také ztratil několik míčů, což týmu příliš nepomohlo vytvořit si nějaký větší tlak.

 • 7,0

  MAN OF THE MATCH

  Santi přišel a výrazně pomohl zmenšit náskok soupeře. Nejdříve přihrávkou do běhu poslal na steč Oxe, který udělal všechnu špinavou práci a poté krásným centrem nabil Chambersovi na třetí branku. To, co se dělo mezi tím, ale byla velká bída. Santi často chyboval a ztratil několik míčů.

 • 5,0

  Nikdy není lehké nastoupit do zápasu, kdy váš tým prohrává o dvě branky. Granit se s tím ale vypořádal celkem slušně. Snažil se rozpohybovat hru a zároveň bránit novým útokům, což se mu celkem dařilo. 24 z jeho 25 přihrávek našlo svůj cíl. Několikrát však fauloval a stihl dostat i žlutou kartu.

Nevím, jestli jsem někdy viděl horší nástup do poločasu, než který dnes převedl Arsenal. Liverpool nás během 17 minut naprosto přejel a udělal z našich hráčů jelita. Fakt, že AW nepřivedl obránce včas, se ukázalo jako totální selhání. Doufám, že přestup Mustafiho je na spadnutí, protože za takovou naivitu by nás potrestal úplně každý celek Premier League.

Komentáře

 1. NorthGooner (karma: 1017) #1

  Myslel jsem si, že po včerejšku vychladnu, ale jsem toho stále plný. Fakt štěstí, že web ten nápor nevydržel. Včera jsme viděli Arsenal z minulé i z těch předešlých sezon. Vše jak přes kopírák. Slušný úvod, vedení, obdržená branka, totální nekoncentrovanost, psychické položení se, nakládačka, zranění a snaha pak ještě něco udělat s výsledkem. To asi tak stručně.

  Myslím, že do 1. branky jsme hráli dost dobře, fakt se mi to líbilo, až jsem byl vcelku mile překvapen, Liverpool byl prakticky bez míče, nevěděli, co dělat. Pak přišlo vyrovnání a zbytek už známe. Já tohle prostě nepochopím, jak se tohle může stát na takové úrovni. Mně přijde, že se tohle stává snad jen nám. Tohle snad ani nedělají malé kluby. Na koho jsem fakt naštvaný, je boss. Dát prostě Holdinga s Chambersem na stopery vedle sebe, byl prostě risk jako prase. A i když to není měřítko, věděl to tady kdejaký jouda, že to prostě smrdí. Chambers minulou sezonu moc šancí nedostal ke zlepšení a Holding, ač byl hráčem roku v sestupujícím Boltonu, tak přeci jen určitě nehlídal tak šikovné hráče jako má Liverpoolu či Man City. V obou zápasech se projevila jeho nezkušenost. To ale není jeho chyba. Je to chyba bosse, který takhle mladýho a nezkušenýho kluka hodí do takového zápasu a zkazí mu tak i debut a krásně sníží sebevědomí. Chambers a Holding potřebují vedle sebe někoho, kdo je bude řídit, i kdyby to měl být pomalý Per. Je však pravda, že tým jim vůbec nepomohl. Úroveň týmové psychické odolnosti je fakt opravdu nízká (že by absence lídrů?) Tohle by podle mě měl už řešit nějaký psycholog, když to manažer nezvládá. A to, že se nám klasicky opět zranili dva hráči, tomu už jsem se jen smál. Neverending story. Tomu chybělo už jen to, aby se zranil ještě Alexis. Hrál od začátku Aaron, jehož jediná herní připrava byl zápas se City, to samé Alexis. Proč nehrál od začátku Santi, který je v tréninkovém procesu od začátku přípravy, je nyní opravdu velkou záhadou. Takže místo, abychom šli do sezony silní, už jsme zdevastovaní zraněními, chybí nám hráči, sebevědomí a psychická odolnost se oproti minulé sezoně vůbec nezlepšila. Včerejšek fakt stál za všechny prachy, docela lituji fans, co byli na zápase a zaplatili tolik peněz za tuhle ostudu. Doufám, že se vedení probudí a přivede ještě nějakou posilu. Bohužel si ale myslím, že to není jen o posilách, ten kádr je dost kvalitní na to, aby vyhrával takovéto zápasy, bohužel AW už asi není schopný z něho vymáčknout to pověstné maximum.

 2. Rudi241 (karma: 90) #1

  Súhlasím s negatívnymi vašimi poznámkami, ale mám dojem, že niektorí akoby ste hodnotili celú sezónu po prvom zápase. Mysím, že AW nikohp neprekvapí, keď urobí nákup/y na poslednú chvíľu a budeme musieť doháňať stratu.
  Každopádne aj ja dúfam, že po tejto sezóne príde iný manažér a to som dúfal už na konci minulej sezóny. Vedel by som si u nás predstaviť Biliča alebo Blanca.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.