Hodnocení hráčů

Arsenal 5:1 Sunderland

V rámci čtvrtfinále ligového poháru jsme přivítali slavný klub ze severu Anglie – nyní třetiligový Sunderland. Jak se našim hráčům (ne)dařilo?

Brankář

• 6,0

Pohodový zápas pro našeho gólmana. Chytil několik střel, s dobře trefeným míčem Broadheada nemohl dělat nic a jednou inkasoval. Je mi líto, že musí hrát zápasy proti třetiligovým celkům, ale karty jsou rozdány jasně – Aaron Ramsdale je aktuálně o třídu jinde ve všech aspektech.

Obrana

• Cedric Soares

6,5

Dnes se mi jeho výkon líbil. Speciálně jeho souhra s Pépém, ze které vzešlo několik dobrých šancí a též i náš druhý gól, kdy kombinaci zakončoval právě jeho zmiňovaný kolega na pravé straně. Celkem se mi zdálo, že oba naši krajní obránci hráli dost vysoko a často nechávali volný prostor v defenzivě, na což jsme též doplatili u jediného inkasovaného gólu, tam Cédric chyběl. Nakolik to byly taktické pokyny a nakolik chyba hráčů si však hodnotit netroufám.

• 6,0

I pro Roba to byl dobrý zápas. K jeho smůle vypadl ze základní sestavy, ale dnes své kvality ukázal. Vybavuji si přerušení nebezpečné šance soupeře, když se pověsil do vzduchu a poslal balón do bezpečí. Díky jeho dobrému výskoku vznikla i naše první gólová akce, kdy po rohu vykryl hostující gólman jeho dobrou hlavičku, kterou do brány dorazil Nketiah.

• Ben White

6,0

Srovnatelný výkon s Robem. Opět se snažil vyvážet balón, jednou se mu to však hlavně kvůli laxnosti a podcenění soupeře nepovedlo, což znamenalo potenciální nebezpečí pro naší branku. U inkasovaného gólu nestíhal Broadheada a dal mu zbytečně moc prostoru. Zbytek si však celkem pohlídal, pochválit ho musím za úspěšnost přihrávek – 96% krátké a 100% dlouhé.

• Nuno Tavares

6,5

Jeho hra se mi líbí víc a víc. Ať už to je jeho atletický pohyb, ofenzivní síla nebo jeho fyzické aspekty. Dnes si připsal asistenci na druhý gól Nketiaha na 3:1, kdy nejprve rozjel akci po levé straně s Balogunem, krásně se uvolnil přes Embletona, zvedl hlavu, pozoroval náběh spoluhráče a ve správný moment vyslal gólovou přihrávku. Na čem musí zapracovat a co mi na něm štve nejvíc, jsou jeho občasné zkraty při přihrávkách, kdy má třeba i pár sekund času a míč pošle na nohu prvního protihráče – to se dnes stalo minimálně dvakrát, nicméně to není nic, na co by se nedalo změnit.

Záloha

• Martin Ødegaard

6,0

Dobrý výkon. Nejvíc se mi líbila jeho průniková přihrávka na začátku 58. minuty, která našla náběh Pépého, který následně zostudil Humea houslemi a našel skórujícího Nketiaha. Martin se též dostal do šance, kdy ve vyložené šanci bohužel trefil ruku hostujícího gólmana. Ze hřiště šel v 72. minutě.

• Mohamed Elneny

6,0

S ohledem na přihrávky, které Mo produkuje, se není ani čemu divit, že jeho úspěšnost dnes atakovala hranici 98%, což je skvělé číslo. Ale zápas zvládl dobře, byl jediným zataženým záložníkem (do příchodu Granita) a před obranou si své defenzivní povinnosti plnil a zahušťoval tento prostor. Kreativita není jeho silnou stránkou, ale své si odehrál a míč spolehlivě posouval na spoluhráče.

• Emile Smith-Rowe

6,0

V prvním poločase byl až na dobrou střelu zpoza vápna celkem neviditelný. Ve druhé půli byl ve hře více, ale nic speciálního z jeho hry neplynulo.

Útok

• 7,5

Tenhle zápas ho může nakopnout, ale s formou našich mladých ofenzivních hráčů v lize to bude mít sakra těžké. A bude to mít i o to těžší, když bude kašlat na své defenzivní povinnosti. Technicky je na tom dobře, to všichni víme, a dokáže se velmi pěkně uvolnit i z chumlu protihráčů. Problémem je, že se to často děje 40 metrů od brány a není z toho následně žádný finální produkt. Tím bych ale s kritikou chtěl skončit a vyzdvihnout jeho dnešní produktivitu, pohyb ve formě neustálých náběhů, bušení do obrany soupeře, kombinace s Cédricem a dalšími. Nejdříve ve 27. minutě vstřelil gól na 2:0, následně po hodině zápasu přešel přes obránce jako nůž máslem a nabídl gól Nketiahovi a nakonec v nastaveném čase z téhož prostoru poslal míč na debutujícího Patiniho, který si otevřel u nás svůj gólový účet. Nicolas měl na dnešním výsledku i přes občasné nedokonalosti lví podíl.

• Edward Nketiah

7,5

MAN OF THE MATCH

Tři doteky s míčem ve vápně soupeře znamenaly tři góly. Dorážka kolenem, jemné zakončení po centru Tavarese a nakonec opravdová lahůdka patičkou. Nutno říct, že má v noze cit a ve vápně je v těchto situacích opravdovým zabijákem. Bohužel to letos ukazuje jen v poháru proti o hodně horším týmům, což mu dost ubírá na hodnotě. Stejně jako mu ubírají na sympatiích jeho sobecké oslavy – dnes mu spoluhráči dvakrát skvělou přihrávkou darovali gól, on však jako vždy tyto své spoluhráče oběhne a běží slavit sám s rukou u ucha. V dalších situacích, kdy by si třeba mohl vytvořit šanci sám nebo ji připravit někomu jinému, v dnešním zápase pravidelně selhával a opět ukázal, že mimo vápno je vlastně nepoužitelný. I přes moje silné antipatie k tomuto hráči (ano, přiznávám a omlouvám se) musím uznat jeho výrazný vliv na výsledek dnešního utkání a udělit mu titul MOTM. Hattrick se v soutěžních zápasech holt nestřílí každý den. I když můžeme v diskuzi debatovat o tom, jestli gól a dvě asistence Pépého neměly stejnou váhu…

• Folarin Balogun

5,0

Jeho výkon mě zklamal. Stejně jako všichni jsem se i já těšil na jeho představení, ale v obou velmi dobrých šancích předvedl hodně slabé zakončení. Jeho nejlepší chvilka přišla v rámci již výše zmíněné akce, která předcházela našemu třetímu gólu. Byl vystřídán v 56. minutě a úplně to nevypadá, že by si vydobyl lepší pozici v rámci našich útočných možností.

Střídající

• 6,0

Ač spousta fanoušků na sociálních sítích odsoudila toto střídání, musím říct, že nakonec bylo celkem důležité. Po Granitově příchodu jsme posílili defenzivní střed hřiště (kde do té doby operoval pouze Mo) a Sunderland se po zbytek zápasu i díky němu k ničemu velkému nedostal. Hrál zkušeně a kupodivu i čistě směrem dozadu. Také několikrát ukázal svůj přehled a přenášel hru. Nejvýrazněji se do dějin zápasu zapsal moc pěkným míčem za obranu na Pépého v 91. minutě, který nabídl gól Patinovi.

• Gabriel Martinelli

-

Posílat Gabiho do rozhodnutého zápasu za stavu 4:1, to nepochopím. Byl to od našeho trenéra zbytečný risk, navíc po dvou velmi tvrdých zákrocích na našeho mladého Brazilce v životní formě. Naštěstí se Gabimu nic nestalo a zápas dohrál.

• Gabriel Magalhães

-

Přišel na posledních 20 minut pomoci rozložit síly v rámci naší stoperské dvojice a nahradil svého kolegu ze základní sestavy PL.

• -

CHARLIE PATINO (omlouváme se, Charlieho ještě nemáme v naší databázi) Osmnáctiletý benjamínek a rodák z Watfordu zažil snový debut v dresu Arsenalu a hned v prvním zápase za dospělé se uvedl gólem, kterým završil náš dnešní gólový účet.