Hodnocení hráčů

Arsenal vs Newcastle

Brankář

 • 7,0

  Neměl vůbec žádnou práci. V klidu rozehrával a většinu zápasu se pěkně nudil. Četl jsem článek s Emerym, který říká, že stále sleduje každý zápas Arsenalu... no já si zase prvně říkal slabý Newcastle, ani neměl žádnou šanci, jenže pak jsem si vzpomněl na Emeryho, jak nám podprůměrné týmy byly schopny poslat klidně 25 střel na bránu za zápas. Obrovské zlepšení obranné fáze, celkově máme dost málo obdržených gólů ač samo o sobě obránci Luiz Holding a Cedric nejsou světoví v bránění, je vidět ale, že jde o celý koncept týmu.

Obrana

 • Cedric Soares

  8,0

  Hned v prvni minutě měl slušný center před bránu. Postupně začínal kombinovat se Sakou a já si stále říkal, jestli je to jen pár dobrý momentů, ale nakonec opak byl pravdou... Cedric stupňoval svůj výkon a nakonec po jeho skvělém průniku a finalní přihrávce dával Auba do prázdné na 3:0. Několikrát dokázal citlivě nahrát Sakovi na malém prostoru, jednou dokonce nádherně patičkou naslepo. Po další jeho kombinaci se Sakou vznikla také tutová šance pro Lacu (Saka centroval). Takto se má bojovat o místo v sestavě a myslím, že hodně lidem ukázal, že v sobě něco má. Jinak skvělý tah od Artety.

 • 7,0

  Měl několik dobrých zákroků, hned na začátku zápasu nekompromisně zajel do protihráče a čistě, ač na hranici, mu odebral míč. Ve druhém poločase také jednou hezky vytlačil ůtočícího hráče směrem od brány. Při několika centrech stál, kde měl a poslal míč směrem od brány. Celkově jeho standartní slušný výkon.

 • 6,5

  Také bych řekl klasický výkon DL. Neměl moc práce a několikrát se pokoušel o dlouhé pasy, které dnes tolik nepřinesly. Dávám mu o trochu méně než Holdingovi, protože zase ač byl soupeř u vápna, tak jen ustupoval. Ne jenom, že on ustupuje, ale on si spojí ruce za zády a takhle ustupuje klidně 3 sekundy - tohle nechápu, že mu trenéři tolerují, vždyť v této pozici je člověk naprosto neobratný. Chápu, kdyby měl tendenci dát ruce k sobě při střele, ale on to děla ikdyž si hráč navádí míč a tím mu strašně usnadňuje výběr pozice.

 • Kieran Tierney

  7,0

  Kvalitní výkon, jen z toho dnes nebylo tolik šancí a spíše jsme hrozili z druhé strany.

Záloha

 • Thomas Partey

  8,5

  Dominantní výkon, toto je TOP kvalita. Klidný na míči, pokrývá správné prostory, odebírá míče bez faulu, dokáže pod tlakem rozehrát a nebo si posunout míč před protihráče. Pořád se nabízel Xhakovi a třešnička na dortu byl jeho center na náš první gól. Snad už zůstane bez zranění a my máme po letech světového DM/CM.

 • 8,0

  Nevěřil jsem svým očím. Před minulým zápasem ho někdo polil živou vodou a včera mu to vydrželo. Zažátek zápasu měl perfektní, neprůchodná zeď, odebíral míče a v těžkých situacích vyhrával míče. Celkově vypadal hodně při chuti už jeho řečí těla a rval se, jak mohl. Otázka je, zda tyto výkony dokáže udržet a hlavně, zda i proti silnějším soupeřům, kde budou rýchlí draví hráči. V několika pasážích (všiml jsem si hlavně na začátku) zaskočil za Tierneho a tak mu vytvořil prostor na jeho úniky (jako dělal i pro Saku dříve). Co mi stále trošku vadilo jsou ty automatické přihrávky dozadu, ač mu někdo naběhl pro míč i ze předu a také, že mu často trvá 3 sekundy, než kopne do míče - měl dobře rozběhnutého Aubu (podobně jako Partey daval na prvni gol), ale dlouho to trvalo a pak mu dal míč spíše pomalý a krátký a nebo moc do strany.

 • Bukayo Saka

  8,5

  Neskutečný hráč. V 19 letech táhne Arsenal a hlavně má stále vyrovnané TOP výkony. Tady se jedná o ůplně jiný talent než byl Iwobi, Ox atd, on dokáže zahrát snad kdekoliv na hřisti, protože je to komplexně výborný hráč. Celý zápas kombinoval s Cedricem i Rowem a přineslo to velké množství šancí. V prvním poločase skoro dával gól - nakonec se to odrazilo Aubovi před prázdnou. Dal gól a navíc poslal centrem tutovku pro Lacu. Třetí gól byl také z jeho strany. Byl pro mě velký kandidát na MotM. Pepe už nemůže nikomu vykládat, že by měl dostávat víc šancí, protože každý zápas tam Saka ukáže víc, než Pepe za celou sezónu.

 • Emile Smith-Rowe

  9,0

  MAN OF THE MATCH

  Fenomenální výkon. Jsem hlavne unešen, protože takovy vykon od AM jsme tu nemeli od dob Ramseyho formy. Hodně tvrdě máká celý zápas, vrací se až na vlastní vápno a tam úspěšně odebral spousty míčů. Do předu se neustálé nabízí a na jeden-dva dotyky dává míče. Velice inteligentně si vybírá místo a často vypluje na křídle za obranou a tam si dokáže navést míč k bráně a vytvářet šance. Rád si chodí k Sakovi a spolu mají obrovskou chemii. Jeho gólová přihrávka nádherná akce. Jinak dodám, že má skvělou střelu a čuch na góly a je jen otázka času, kdy to spustí i v PL. Jen doufám, že mu vydrží zdraví a forma, protože jiná varianta není. Za mě muž zápasu, ale Saka a Partey mu šlapali na paty. Smlouvu má do 2023 léta, já bych to rád viděl brzy delší a třeba se popere i o číslo po Ozilovi. Aspirant na objev sezóny a jen pro zajímavost nebyl poslední zápasy povoláván ani do repre U21... co ho čeká teď?

 • 7,5

  Muž dvou poločasů. První byl utrpení a zavánělo to střídáním. Nedal prázdnou bránu a vypadalo, že mu to tam prostě nepadne. Protihráči si hlídali jeho pravou nohu a levačkou byl bezzubý. Druhý poločas ho skvěle našel Partey a Auba odšpuntoval výhru a jeho střeleckou formu. U třetího gólu byl na správném místě, což je taky důležité. Jinak on není tolik do kombinace jako Saka, ale potřebuje míče do běhu. Za dva góly mu dávám 7.5 a přimhouřím oči k výkonu z prvního poločasu. Jinak jsem detailně prohlížel jeho střelu při prvním gólu a míč se mu trochu svezl na nárt a proto to šlo nad brankáře, jinak si jsem poměrně jistý, že by to přesně trefilo brankaře... jaké detaily jsou mezi úspěchem a neúspěchem je neuvěřitelné. Po střídání byl vysmátý, což bylo skvělé vidět, snad mu góly vydrží!

Útok

 • 6,5

  Nebyl to ůplně jeho zápas. Se 176 centimetry to má těžké u centrů. Cedric se snažil dávat do nohy a jednou ho hned na začátku zápasu hezky našel. Naopak na začátku druhého zápasu měl pěknou střelu, kterou mu ale brankář chytil. Poté ještě jedna tutová šance po centru Saky. Dost se snažil a makal, ale oproti ostatním, to nebyl tak výrazný výkon.

Střídající

 • Mohamed Elneny

  -

  Hodně se snažil a běhal, jak už je jeho zvykem. Varianta za Parteyho výborná.

 • -

  Za těch zhruba 13 minut neukázal nic. Byl to takzvaný koncový hráč, všechny akce u něho končily. Ukázal ještě nepovedený přímák a jeho výkony jsou hodně rozpačité.

 • Gabriel Martinelli

  -

  Taky se nedostal moc do hry. Protihráč ho uvítal loktem do obličeje a poté už toho moc nepřišlo. Dobré minuty pro něho, možná mohl nastoupit i trochu dřív.

Arsenal díky 3 brankám v druhém poločase porazil Newcastle 3:0 a pokračuje ve zlepšených výkonech. Nutno dodat, že Newcastle se nachází ve špatné formě a takový  Saint-Maximin jim obrovsky chybí. Poslali jsme 20 střel, z čehož 6 na bránu a měli držení míče 66%. Už v 5. zápase po sobě navíc Arsenal nedostal branku a ze 4 zápasů v tomto roce má skore 9:0. Arteta připravil několik změn oproti minulým zápasům a podle mně mu všechny vyšly, Cedric i Partey byli jedni z nejlepších hráčů. Líbilo se mi i stažení Parteyho, aby se nepřetížil a opětovný výběr mladíků ESR a Saky (kteří byli mimochodem snad nejlepší na hřisti) místo Pepeho a Williana, či Willocka. Jediný otazník jsem měl nad nasazením Luize místo Gabriela, roli může stále hrát ůnava po Covidu a nebo čistá konta z minulých zápasů, nicméně přístě už by snad měl být v základu. Snad si Arsenal udrží formu a naváže na skvělé výkony letos i v dalších zápasech !

/Feri/

Komentáře

 1. kucka (karma: 1328) #1

  Ne že by Newcastle dopředu hrál nějak zázračně, ale jak píšeš u Lena, zápas bez složitější střely soupeře na bránu si nepamatuju. Dřív nás soupeři běžně přestříleli i doma. Před zápasem bylo nablito na Holdiniho s Luizem, ale myslím, že tohle je pro ně (a zbytek obrany) skvělá vizitka. Dal bych jim minimálně o bod víc, nevím, co víc by měl stoper v zápase udělat, aby měl lepší známku než 6,5. Možná nebýt David Luiz. ?

  • Ondřej (karma: 433) #1

   Jak jsem psal ve svém předchozím hodnocení v rámci zápasu s CP – to čisté konto vzadu není ani v zápase s Newcastlem zásluhou stoperské dvojice. Newcastle byl opravdu marný a největší zásluhu na čistém kontě má dle mého naše záložní řada, která nepustila soupeře do ničeho vážnějšího. Řečí neoblíbených statistik – Luiz s Holdingem mají zapsaných stejně „inteceptions“ jako třeba Saka (3) a v rámci „total tackles“ u obou stoperů svítí nula (Tierny 3, Xhaka 2,…). Rozhodně neodehráli špatné utkání, ale Františkovo dnešní hodnocení plně odráží jejich výkon.

   • kucka (karma: 1328) #1

    My už jsme si to s Ferim mezi sebou vyříkali. ?
    Moje výhrada směřuje k tomu, že se hodnotí Luizovy vlastnosti a ne včerejší výkon. To je jako kdybychom v HH Xhakovi vyčítali, že je pomalý – všichni to víme, ale ve včerejším zápase to nehrálo roli. Luiz s Holdinim uhlídali Carrolla a Wilsona, soupeř celkově neměl ani náznak šance (xG 0,17), DL úspěšnost 4/7 dlouhých pasů, Holdini 3/7. Pro mě je prostě 6,5 za takový výkon stopera málo, fakt nevím, co měl včera udělat lépe.

    • NorthGooner (karma: 1017) #1

     Tady souhlasím s kuckou, aniž bych se chtěl hádat o nějaké body. Zrovna tak, Ondro, tvůj argument že za čisté konto nemohla stoperská dvojice ale vlastně záloha ,mi přijde dost zcestný. Záloha není žádná zeď a za ní někdo musí být. Někdo tu zálohu taky musí zezadu řídit. Zatím mi nepřijde, že když tým soupeře projde zálohu, že za ní čeká už jen Leno. Také si nejsem jistý, že je u stoperů tak moc důležitý „intercerptions“ nebo „total tackles“, Stačí se podívat, kdo v těch statistikách je v top v současné době.

     • Ondřej (karma: 433) #1

      Ok, asi jsme se jen špatně pochopili. 🙂 Samozřejmě, že za čisté konto nemůže jen záloha a že ne vždy rozhodují o výkonu čísla ze statistik. Moje message měla být taková, že za čistý konto může hlavně nemohoucnost Newcastlu, a proto bych nijak výrazně naše stopery nevynášel do nebes. Rád je tam budu vynášet, až s nulou vzadu ubrání Lišky, Vlky nebo třeba i Rudé Ďábly, se kterýma hrajeme na konci ledna.

      |
 2. jakub (karma: 12997) #1

  Fajn hodnocení, díky za něj. U Luize bych asi zmínil, že sice v té situaci couval před hráčem, ale zároveň při tom komunikoval se Xhakou, který pokrýval nabíhajícího hráče, to byla situace 3 na 3 a skončilo to dobře pro nás i díky té jejich komunikaci. U Xhaky bych zmínil moment kdy soupeř centroval z kraje a Xhaka ho ani nedostoupil, stál 2 metry od něj, něco podobného předvedl i Tierney ke konci zápasu to mi přišlo divný, jinak dobrý výkon od obou. Co se týká Gabriela a Covidu, tak zrovna Newcastle včera poprvé postavil Lascellese který Covid prodělal, návrat mu trval skoro 1 měsíc od uzdravení a třeba Allan Saint-Maximin se z toho zotavuje skoro 3 měsíce. Já jinak nepochybuji, že pokud by byl Gabriel 100% fit, tak by Luiz včera seděl na lavičce.

 3. OuTu (karma: 303) #1

  Pěkné hodnocení. Souhlasím. Partey, Saka, Emilek a Soares nejlepší na hřišti. Nicméně bych trochu přidal Lacovi. On toho udělal strašně moc, i když to nevyjádřil gólově. Nejlepší hráč zády k brance – jak jsme zvyklí. Ale té černoty, co oběhá, kam jde pozičně a tím to soupeřům dělá složitý. Včera toho naběhal požehnaně – a kolikrát bylo vidět, že je spíš trochu naštvaný na kolegy, že mu zrovna nešli pomoct zavřít lajny. Kdyby mu vyšla ta hlava, určitě by byl v mnoha očích viděn trochu jinak (bohužel pro něj, brankář předvedl životní zákrok). 🙂 Jen tak dál Gunners – v úterý další zápas o šest bodů!

 4. killerhammer (karma: 4356) #1

  Hodnotenie super.
  Jediná vec s čím nesúhlasím je Aubova známka, dal by som mu max 6.
  V popise je to správne uvedené. Prvý polčas, výkon, tak za 4. Potom prvý gól bola čistá náhoda, brankár išiel príliš skoro na zem (vyzeralo to, ako keby sa na jednej nohe pošmykol) a Auba vôbec netrafil, preto to išlo hore (inak by trafil do brankára) ale aspoň ukázal pekný šprint a vyšla mu jednoduchá kľučka na obrancu. Druhý gól bol doklepnutý do prázdnej brány bez nejakého kumštu (Nketiah-ovka 🙂 ).
  Zápas mal skončiť 5-6:0, ak by sme vpredu mali útočníka vo forme.
  Neviem, čo sa s Aubom stalo, ale som si istý, že to bude veľký problém do blízkej budúcnosti.
  Teda, ak sa nejakým zázrakom jeho výkony neobrátia o 180 stupnov k lepšiemu, čomu neverím.
  Myslel som, že len potrebuje fungujúcu zálohu aby sa znova nakopol, ale mýlil som sa.
  Je to aktuálne asi najdrahší hráč v PL, a aj na neho, zdá sa, doľahla tá zmluva.
  Stále tomu nerozumiem, prečo podpisujeme takéto kontrakty hráčom okolo 30 alebo po 30-tke.
  Ak má hráč takéto platové nároky, ja by som kľudne obetoval jednu sezónu s tým, že ak nepodpíše za normálny plat, predá sa (dostali by sme za neho ešte nejaké peniaze) a kúpi sa iný forward s lepšou perspektívou aj keby sme ho sezónu zapracovávali.
  Na jednej strane nedáme Ramseymu 200k, pritom vieme, že je to motor zálohy a veľmi platný hráč pre náš štýl, následne preplatíme Aubu, Williana, Luiza a ďalších veteránov.
  Viem, že tu ešte vtedy Arteta nebol a možno by to celé bolo inak.
  Ale toto sú rozhodnutia z pozícií nad trénerom a klub sa proste krúti v nesprávnych menežerskych rozhodnutiach už celé roky a preto aj ten futbal dobre nevyzerá.

 5. Václav Novák (karma: 562) #1

  Naprosto skvělý hodnocení! Viděl sem to téměř stejně. Možná by měl být Laca a Auba blíž k sobě, když do vápna letí centr, protože nejsou úplně nejsilnější ve vzduchu, tak aspoň udělat nějakej zmatek. U Luize mi vadí, jak s tou rozehrávkou hrozně čeká, kdyby dával míče rychlejc a prudčejc, tak věřím, že by se ta obrana (či záloha) otevírala snáž. Holding mě už hodněkrát překvapil, že dobrou přihrávkou prolomil linie, i když se mu to taky občas nepovede, ale taky je tam od jiných úkolů. Jinak výkon super, i když proti slabýmu Newcastlu. Je rozdíl, když se povede proměnit nějaký z protiútoků, kdoví, jak by to dopadlo, kdybychom celý zápas hráli do plných.

 6. XhakaBoy (karma: 1184) #1

  Trochu mě mrzí známka pro Lacazetta… toho jsem chtěl já navrhnout na MoTM… sice nedal gól, ale to jen díky tomu, že si na něm Darlow včera vybral veškeré brankařské štěstí… reflexivní zákrok proti střele k tyči a i ta hlavička z bezprostřední blízkosti že ji kolenem dokázal vytěsnit… ale to na jeho výkonu nebylo to hlavní… on včera jezdil úplně celý zápas a úžasně sbíhal dolů a sklepával míče pro Saku a ESR… a to i mezi několika hráči. Za mě by on i Auba měli mít za včerejšek 8čku
  Saka a ESR… k nim není slov… je úžasné jak hrají… ESR byl všude… doslova (z jeho pohledu na heat-map) … a není lepší vizitka desítky než toto… všude byl a všude byl nebezpečný.. dal asistenci… fantasický výkon
  Saka měl na prdeli kamkoliv se hnul nejméně 3 hráče… jestli jste ho sledovali celý zápas, tak jste mohli zaregistrovat jen 2 typy situací:
  1. Saku hlídají 3 hráči a i když hlídají, tak Saka podrží míč a rozehraje… uchrání míč před ztrátou
  2. Saku hlídají „jen“ 2 hráči… a tak koukejte co za gólovku vytvoří 😀 … perfektně to sedělo… čeho je ve svém věku schopen je neuvěřitelné
  Až mě (skoro, spíš trochu) mrzí, že přes Aubu se do základu nedostane Martinelli, protože všichni tito tři dokazují neuvěřitelných kvalit a posouvají nás neuvěřitelně kupředu. Nevěřil jsem tomu, ale je to tak …

  A teď to hlavní… Kdy naposledy jsme měli tu čest pocítit, jaké to je dominovat ve středu hřiště? Už je to dost dávno… hra na double pivota tomu není moc nakloněna, ale přišel Partey a jde vidět že lepšího hráče na jeho pozici není. Všestranný, je přesně tam kde má být… nezpomaluje akce, pokryje míč… prostě fantastický…Už teď se nemůžu dočkat až bude hrát ještě s Gabrielem, který ej schopen jako stoper průnikových přihrávek, ale i průchodů… Celkově naše defenzivní situace bude díky Parteymu úplně jinde. Většinou když se bavím s fans jiných týmů (obzvlášť na začátku sezóny to tak bylo, když jsme měli nejlepší obranu ligy, dle obdržených gólů) tak se smáli, že stavět autobus umí každý, ale včera jsme ho copak stavěli? Těžko a oni si na naší půlce ani neškrtli… absolutní dominance. Kéž by to pokračovalo co nejdéle.

  • Jakub Kraus (karma: 57) #1

   Kámo,ty jsi úplně mimo. Nevím proč by si Martineli nezahrál . Je půlka sezóny ,budeme hrát ještě mraky zápasů,včetně FA Cupu a Evropský ligy . Zahrajou si všichni. Ve středu zálohy dominujeme skoro každý zápas a není to jen Thomasem. Danny hraje stejně dobře. a Xhaka dokonce nad očekávání a v defenzivě ještě lépe jak Thomas. Minulý zápas zachránil dvě tutovky!! Problém byl málo šanci a gólů. Tenhle zápas náplň perfektně vyšel a jediný hráč nedělá zápas. Hrajeme skvěle jako tým a z toho máme všichni radost. Nicméně každý zápas je jiný a hned příště se muže stát,že nevyhrajeme,ale jsme na dobrý cestě a chce to zůstat nohama na zemi.

 7. traged (karma: 4528) #1

  Dík za super hodnocení, souhlasím prakticky se vším… Dobře jsi popsal i rozdíl mezi Thomasem a Xhakou – oba bránili dobře, Xhaka dokonce výborně, ale rozdíl v „rychlosti myšlení“ je velkej – Thomas ty hráče vepředu fakt vidí a i když má zlomek sekundy, rozhodne se skoro vždycky dobře. A oprášil bych chorál co se zpíval před dvěma lety cca – Ramsey can go, we’v got Smith-Rowe!

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.