Hodnocení hráčů

: Arsenal – West Ham

A máme zde postup do semifinále.

Brankář

 • 5,0

  Zde opravdu nelze hodnotit nic. West Ham na něj za 94 minut nevyslal ani jednu střelu. Krom jednoho staženého centru se celý zápas nudil.

Obrana

 • 6,0

  Ze startu měl ve dvou případech problémy s bráněním a párkrát se nezvládl vracet při breacích West hamu. V jednom případě měl rozhodně dostat žlutou kartu, když hasil faulem před vápnem. Jinak solidní výkon okořeněný asistencí.

 • Calum Chambers

  8,0

  Naši stopeři si počínali excelentně. Ono to vypadalo, že je West ham naprosto bezzubý, což je z části pravda, ale především to bylo zásluhou našeho defenzívního-středového čtverce, který si zaslouží velkou pochvalu.

 • Rob Holding

  8,0

  To stejné, co u jeho stoperského kolegy. Zvládli si na jedničku poradit s Chicaritem, což není žádný nazdárek a následně uhlídali i Carolla. Jen tak dál.

 • 5,0

  Průměrný výkon. Do 35 minuty jsem o něm skoro nevěděl. Pak se dostal ke střele a následně vyslal do vápna precizní centr, který Walcott trestuhodně zahodil. Směrem dozadu bez problémů, ale čekal bych od něj mnohem větší agilitu a snahu hrát. Nicméně, pokud před ním v budoucnu bude hrát křídlo, se kterým se sehraje, bude to obrovská zbraň. Prakticky kdykoliv se rozhodně zaútočit, je z toho pro branku soupeře nebezpečí.

Záloha

 • 8,0

  MAN OF THE MATCH

  Od Coqova návratu po zranění jeho první top výkon. Dávat Dmku označení MOTM není moc v módě, protože je jejich práce často přehlížena, ale Coq ve středu hřiště naprosto dominoval. Několikrát výborným prvním dotekem vybruslil z nelehké sistuace, neztrácel, připsal si řadu úspěšných tacklingů a interceptions a dokonce vyslal několik vynikajících průnikových přihrávek. Taktéž si dovolil i pár technických fines. Doufám, že střídání v závěru bylo ryze taktické. Po tomto výkonu si rozhodně jasně řekl o základ i o víkendu, protože průměrný/podprůměrný Xhaka takto v této sezoně ještě nenahrál (A vzpomeňme, že v utkání s Liveroolem absolutně nezvládal tempo a do velké míry byl debakl 4:0 jeho zásluhou.). Nicméně jsem přesvědčen, že Arséne opět postaví "svoje favority" navzdory aktuální formě a ostatním faktorům. Bohužel.

 • Mohamed Elneny

  7,0

  Neúnavný běžec. Vykrýval obrovské množství prostoru a fungoval jako vzorný mezičlánek naší záložní řady. Nechci se znovu trefovat do Xhaky, ale oproti němu i minimálně ztrácel.

 • 7,0

  Měl několik výborných momentů, kdy byl schopen ze stoje pohybem těla vyřadit několik protihráčů. Výborně vyvážel míč a ustál několik fyzicky náročných soubojů. Škoda, že ho párkrát zastavila nervozita. Klidně si mohl dovolit víc. Krom několika ztrát míče mu nebylo nic moc, co vytknout. Jen tak dál.

Útok

 • 3,0

  Tak po výtečném výkonu proti Borisovu se nám vrátil "starý nedobrý" Theo. Již zmíněnou 100% šanci, kterou mu naservíroval Kolasinac můžejm výčet jeho chyb započít. K tomu přidal obrovské kvantum nepřesných centrů a přihrávek a absolutní neschopnost prosadit se 1 na 1. Pochválit ho můžu prakticky jen za vzorné vracení se, když už míč ztratil.

 • 4,0

  Obrovité NIC. Znovu se, jakožto je u něj už pravidlem, nepodílel na ničem nebezpečném, když nastoupí v základu. Dostal několik solidních centrů, ale ani při jednom se neprosadil. Ztrácel velké množství nahrávek, nedařilo se mu míč zpracovat a ani vhodně přiťuknout. Oproti minulým zápasům bych ho pochválil za pressing. Nicméně Oli má tak bídnou akceleraci, že si z něj rozehrávající hráči West Hamu udělali dobrý den. Což moc není zmiňováno, ale taktéž to spadá do souhrnu negativních vlastností, kterými Giroud disponuje. Vhodnost Oliho se opravdu hodně rychle zužuje pouze na "supersuba" do vápna, když prohráváme. Uvidíme, jak to bude vypadat s jeho hamstringem.

 • 6,0

  Sice utkání rozhodl (poněkud šťastným) gólem, ale nic moc víc k tomu nepřidal. Celkově vzato naše křídla "zdobí" neschopnost kvalitního driblingu, což je pro křídelní hráče naprosto prioritní vlastnost. Když porovnáme Welbecka, Walcotta nebo tristně hrajícího Iwobiho s naší konkurencí, kterou tvoří např. Salah, Mane, Coutinho, Sane, Sterling, Rashford, Martial, Hazard, Willian atd., tak naši křídelníci působí opravdu dost zle. Ale to, že naše křídla nemají předpoklady či kvalitu, to je věc Wengera. Dannyho můžu dále pochválit za vybojovanou žlutou kartu pro Harta a jednu hezkou patičku. Jinak toho opravdu mnoho nepředvedl.

Střídající

 • Reiss Nelson

  -

  Tak pokud jsem zmiňoval u našich křídel to, co jim schází, tak Reissovi rozhodně ne. Aji během chvilky, kterou strávil na hřišti, několikrát ukázal excelentní vedení míče. Modleme se, aby se mu vyhýbala zranění. Zde nám roste obrovitý talent.

 • -

  Dalšími střídajícími hráči byli Sheaf a Dasilva - nehodnoceni