Hodnocení hráčů

: Blackpool 0:3 Arsenal

Na první zápas FA Cupu v letošní sezoně jsme vycestovali do Blackpoolu. Jak se našim hráčům (ne)dařilo?

Brankář

• 7,0

Petr chytal dobře. Zneškodnil všechny čtyři střely soupeře, stahoval centry a opravdu kvalitně rozehrával, čímž mnohdy založil i nebezpečný útok svých spoluhráčů.

Obrana

• 7,0

Carl nahradil v prvotní sestavě vybraného Koscielnyho, který si při rozcvičce poranil záda, a nastoupil na své pozici pravého obránce. Musím říct, že mě hodně překvapil svou útočnou hrou, kdy přes něj často chodily naše nebezpečné útoky. Neustále se snažil vytvářet šance pro spoluhráče a tlačit míče do šestnáctky soupeře, z čehož pramenil náš druhý gól. Výtky mám jenom k jeho obranné hře, kdy nesmyslně bránil protihráče s dvoumetrovým odstupem a nechal tak přes svou stranu odcentrovat několik nebezpečných míčů do našeho vápna.

• 5,5

Kvůli absenci Koscielnyho zaujal náš „oblíbenec“ z posledních stoperskou pozici se Sokratisem a opět to nebyl bůhvíjaký výkon. Jednou ho pěkně vymíchal domácí Gnanduillet, který tak přes Stephana bez problémů přešel a Čechýňo jen se štěstím jeho šanci zneškodnil. Dále pak nebyl tolik vidět, vyhrál několik hlaviček a spolu se Sokratisem již domácí hráče k ničemu nepustili.

• 6,0

Pohodový zápas i výkon. Vyhrával souboje, rozehrával a občas se i pokusil o dlouhý míč, což v zápase nebyla zrovna jeho silná stránka. K ničemu většímu útočníky soupeře nepustil.

• 6,0

Pravá strana rozhodně v zápase nefungovala tak, jak jsme zvyklí z posledních zápasů. Sead se do nějakého útočného výpadu dostal až na konci prvního poločasu. Dnes tolik nebezpečných nebyl, jednou vypálil z dobré pozice vysoko nad branku domácích a vzadu si protihráče pohlídal. Ze hřiště šel v 82. minutě.

Záloha

• Mohamed Elneny

6,0

Takový klasický zápas pro Nenyho. Nic moc nezkazil, převážně jen posouval míče dozadu nebo do stran (i díky tomu se úspěšnost jeho přihrávek zastavila nad 97% procenty). Jeho střelecké pokusy ani komentovat nebudu, protože rozhodně nebyly hodné hráče top klubu anglické ligy.

• 7,0

Spolu s Elnenym ovládli střed hřiště v rozestavení 4-2-3-1. Aaron byl ovšem ten aktivnější z této dvojice – často se kvůli rozehrávce stahoval až ke stoperům, kde si vyžadoval nahrávky od obránců a míč se pak snažil poslat za půlku na naše útočící hráče, neustále se tak aktivně nabízel a běhal. Díky jeho ofenzivní hře padly naše dva góly, kdy v prvním případě trefil naneštěstí z volného kopu tyč a dorážkou nám zajistil vedení Joe Willock a též i v případě druhém, kdy po přihrávce Lacazetta vytěsnil jeho střelu brankář domácích pouze k (v ofsajdu postavenému) Iwobimu, který následně dal na 0:3.

• 6,5

Oproti Willockovi a Nketiahovi je na něm vidět zápasová praxe z prvního týmu. Opět působil velmi klidně a v prvním poločase vytvořil pro Nketiaha dvě gólové šance, které naneštěstí nebyly proměny. Byl velmi kreativní a technicky zdatný (až na pár špatných prvních doteků s míčem). Ve druhé půli již nebyl tak výrazný.

• 7,5

Nejmladší hráč základní jedenáctky vstřelil dva důležité góly, díky kterým jsme postoupili do dalšího kola našeho oblíbeného FA Cupu. Joe hrál na pozici AM/podhrotu a jeho hra se mi velmi líbila. U prvního gólu dorazil pohotově Aaronovu střelu do tyče, u gólu druhého byl opět na správném místě a uklidil tak centr Carla do branky z velmi ostrého úhlu. Mohl si připsat i hattrick, nicméně Lacovu nabídku zazdil zbytečným kličkováním. Dnes patří titul MOTM právě jemu.

• 7,0

Na Alexovi byla též vidět zkušenost z prvního týmu a byl to právě on, který se snažil tvořit a kreativně přihrávat. Dvakrát prověřil hostujícího gólmana střelou mezi tři tyče a celkově se mi jeho aktivní hra dopředu líbila. Byl u našeho druhého gólu, kdy po pěkném driblingu zasekl míč a následně přiťukl centrujícímu Carlovi. Třetí gól vstřelil po (ofsajdové) dorážce sám. Střídán v 85. minutě.

Útok

• Edward Nketiah

5,0

Tři velké šance, nula gólů. Dnes to bohužel Eddiemu nevyšlo a nevyužil tak žádnou šanci ke skórování, do které se dostal. Správně vystřídán v 63. minutě.

Střídající

• -

Jak je jeho zvykem, hned po příchodu na hřiště oživil naši hru a vytvářel šance nápaditými přihrávkami pro své spoluhráče. Do žádné šance ho však bohužel nikdo nevyzval.

• -

Po 58 minutách v Evropské lize si připsal dalších 8 v FA Cupu. Devětkrát se potkal s balonem a jednou pěkně vyhrál hlavičkový souboj v našem vápně.

• Bukayo Saka

-

Přišel na posledních pět minut a stejně jako při jeho debutu v PL se téměř nedostal k míči.