Hodnocení hráčů

Brighton 2:4 Arsenal

Všechno nejlepší do nového roku, Gunners.

Zažili jsme moc hezký závěr loňského a začátek nového roku. Kromě důležité výhry Arsenalu také možná překvapivě ztratili skoro všichni pronásledovatelé, včetně marných slepic. Náskok 7 bodů na City už je celkem luxusní, ale cesta bude ještě dlouhá a složitá. Ani včerejší vítězství nebylo jednoduché a nebýt těsného ofsajdu, tak to mohlo být ještě hodně divoké. Díkybohu jsme to zvládli a zaslouženě vezeme 3 body.

Brankář

 • Aaron Ramsdale

  6,5

  Za góly sice nemohl, ale hlavně ten druhý si za rámeček nedá. Předvedl pár dobrých zákroků a posbíral několik centrů.

Obrana

 • Ben White

  7,5

  Dokud byl na hřišti, tak si toho na své levé straně Brighton moc nevytvořil. Jakmile byl Ben vystřídán, tak se to bohužel změnilo. Ben přidal další výborný výkon. Mám z něj radost.

 • William Saliba

  6,0

  Asi jeho nejhorší výkon. Samozřejmě nejvíc vyčnívá chyba před druhým gólem Brightonu, kdy se mu míč nešťastně odrazil od kolena. Ale přesto nehrál vyloženě špatně, měl 9 obraných odkopů, dostal se i do šance po odraženém míči, ale bohužel to napálil hodně mimo bránu.

 • Gabriel Magalhães

  7,0

  Odehrál solidní zápas. Měl smůlu, že ve své šanci trefil brankáře, mohl svůj výkon ještě vyšperkovat gólem. Dnes byl tím lepším ze stoperské dvojice.

 • Oleksander Zinchenko

  7,5

  Chvílemi mi připadalo, že je úplně všude. Hrál velice dobře a to jak dopředu, tak dozadu. Evidentně ale ještě nemá fyzičku na celý zápas.

Záloha

 • Thomas Partey

  8,5

  Velice důležitý člen sestavy. Jeho přehled a schopnost odebrání míče soupeřovi jsou výborné. Výborně vysunul Martinelliho před naším třetím gólem a byl také součástí protiútoku, kdy jsme dali čtvrtý gól. Byl to on, kdo vyvezl míč z našeho vápna a začal tak rychlý protiútok s luxusní přihrávkou Martina na Gabiho.

 • 7,0

  Už jsme si u něj v této sezóně zvykli možná i na lepší výkon, ale to neznamená, že hrál špatně. Spíš je to ovlivněno tím, že pomyslná laťka jeho výkonů je v této sezóně hodně vysoko. Odehrál dobrý zápas.

 • Martin Ødegaard

  9,0

  MAN OF THE MATCH

  Øda na fotbalovou krásu. Gól a luxusní asistence na gól Gabimu. Trefit ten gól nebylo vůbec jednoduché, míč se mu těsně před střelou odrazil od země a trefil to nádherně, možná s trochou štěstí. Ale ta asistence o žádném štěstí nebyla, už dopředu věděl co přesně chce udělat a udělal to s naprostou přesností a jistotou. Pro mě MOTM. A málem bych zapomněl na to luxusní prostrčení míče na Gabiho ve 20. minutě. Byl v obležení 3 hráčů a přesto míč prošťouchl na Martinelliho, který už byl bohužel moc z úhlu na střelu a jeho přihrávka nebyla bohužel přesná.

Útok

 • Bukayo Saka

  8,0

  Dal důležitý první a velice brzký gól. Byl neustále okopáván, faulován a paradoxem je, že on žlutou dostal a na něj se snad žádný faul ani nepískl. Dobře zahrával rohy a měl tam pár dalších hezkých akcí, které obrana Brightonu bohužel vyřešila.

 • Gabriel Martinelli

  8,5

  Lamptey ho sice bránil dobře, ale neuhlídal ho. Asistence a gól. Neustále v pohybu, je radost jeho hru pozorovat.

 • Edward Nketiah

  8,0

  Další gól pro naší novou "čtrnáctku". Sice to bylo jen doklepnutí střely Martinelliho, ale i takové góly potřebujeme a je dobře, že to tam Ediemu spadlo. Šel tomu naproti, hrál dobře, makal, napadal a gól si zasloužil.

Střídající

 • Kieran Tierney

  7,0

  Zapadl dobře do zápasu a pomohl nám udržet výsledek.

 • Takehiro Tomiyasu

  6,0

  Před prvním gólem soupeře lacině ztratil míč a zbytečně udělal místo pro Mitomu, když vystoupil proti Grossovi. Připadá mi nerozehraný. Doufejme, že se brzy rozehraje do své stabilní formy. Snad mu k tomu pomůže i 30 minut tohoto zápasu.

 • Mohamed Elneny

  6,5

  Přišel vyztužit střed hřiště a přesně to taky udělal.

 • -

  Bez hodnocení.