Hodnocení hráčů

Crystal Palace 1:2 Arsenal –

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

v druhém kole Premier League jsme přijeli na půdu nevyzpytatelného Crystal Palace. Po nepovedeném úvodním kole jsme museli bezpodmínečně získat tři body. I s notnou dávkou štěstí se nám to nakonec povedlo a my se můžeme těšit z prvního bodového zisku našich oblíbenců. Podívejme se na jejich výkony.

Brankář

 • 5,0

  Zatím není moc co hodnotit. Ještě nenastala situace, kdy musel řešit nějaký extra zákrok, kdy by vytáhl něco prvotřídního (myslím v Premier League). V mých očích zůstává stále lehce za očekáváním. Měl pár pohodových zákroků, kdy míč bezpečně schoval do své náruče, ale i pár okamžiků, kdy nám tuhle krev v žilách. Dnešní inkasovaný gól jeho nebyl, chytit se to samozřejmě za určitých okolností dalo, ale Ward to trefil opravdu parádně. Ke konci zápasu si při rohu nedokázal poradit s dotěrným hráčem Crystal Palace a s velkou dávkou štěstí neinkasoval druhý gól. Až na jeden úkop ze závěru zápasu jsou jeho výkopy relativně přesné. Doufám, že jeho výkonnost bude mít vzestupnou tendenci.

Obrana

 • 5,5

  Po zápasové odmlce se vrátil Héctor na pozici pravého obránce. Směrem dozadu si vedl dobře. Stejně jako na levé straně Nacha, tak i jeho nejvíce zaměstnával Zaha, který působil opravdu nebezpečně. Héctor si s ním dokázal vždy nějakým způsobem poradit. Ve druhém poločase dvakrát zaváhal, kdy neuhlídal Wickhama a později špatně vystoupil a byl snadno oklamán útočícím hráčem. V útočné fázi dnes zaostával za svým kolegou z levé strany. V prvním poločase útok téměř nepodporoval. Ve druhém přece jen vypomohl svým spoluhráčům a připsal si gólový centr.

 • 5,5

  Pro Pera poměrně pohodový zápas. Nebylo ho moc vidět a měl malé množství práce. Většinou jsme ho viděli v pozici hráče odkopávající míč. Poziční hru zvládal dobře a rozehrávku zkazil pouze v jednom případě. Ke konci zápasu začal trošku bláznit, kdy si připsal pár zvláštních zákroků, hlavně pokus o vyhlavičkování rybičkou bylo více než podivné.

 • 5,0

  Téměř po celý zápas mu chyběla jeho typická dominantnost a tvrdost na hřišti. Měl hlavu trošku v oblacích, několikrát zaspal a pramenil z toho gól, nebo velká šance. Ke konci zápasu se dostával do svého typického tempa, byl silný a důrazný. Vybojoval nějaké fauly a pomohl obraně oddychnout. Věřím, že dnes to byl jen malý herní výpadek.

 • 6,0

  Dnes nejlepším obráncem našeho týmu. Jedinou chybu udělal při úvodním gólu, kdy si špatně s Laurentem rozebrali hráče a on byl u toho svého pozdě. Zbytek svých defenzivních činností zvládal s velkým přehledem. K tomu přidal velmi nápadité a dobré podporování útoku. Hezky zakombinuje u lajny, pomůže hru roztáhnout a dnes dokonce přidal i pár samostatných průniků, kdy se prodíral k odcentrování. V nastavení velmi dobře vyvezl míč a ušetřil spoustu vteřin, pokud by míč odkopl, byl by okamžitě zpátky.

Záloha

 • 5,5

  Předvádí svůj důraz a touhu získat míč, stejně jako loni. Ovšem letos tomu zatím sem tam něco chybí. Dnes si připsal pár zastavení protiútoků, ale na jeho poměry jich nebylo tolik. Hezky dokáže roztahovat hru, ale mám pocit, že se někdy začíná více soustředit na ofenzívu než defenzívu. Na konci prvního poločasu vyfasoval žlutou kartu, těžko říct jestli měla být, dle mého názoru ano, Francis netrefil míč, na druhou stranu ani nohy protihráče. Ten přes něj jen nějak podivně přepadl. Poté velmi nevyspěle až amatérsky zahrál proti Zahovi a mohl být rád, že ho Mason nechal dohrát. Čekal jsem, že vystřídá již v poločase, ale ještě stihl čtvrthodinku a jeden faul, kdy už mu fakt zvonil umíráček. Naštěstí byl vystřídán a bude připraven na Liverpool.

 • 6,5

  Neviditelný malý mužík s ohromným přehledem hry a náramnou technikou. Možná málo lidí postřehne, kolik práce udělá pro náš tým. Jeho řešení situací je parádní, tam kde by zbytek světa odkopl míč, Santi si ho zastaví a velmi dobře rozehraje. Je to základní stavební kámen naší hry a bez něj bychom neměli tak ladný přechod do útoku. Jeho standardní situace jsou nebezpečné. Dneska dvakrát vystřelil, snad brzy rozvlní síť.

 • 7,0

  MAN OF THE MATCH

  Klaním se před Mesutem, jakým způsobem proměnil svoji hru během působení v Arsenalu. Z kluka, který působil lehce namyšleně a neměl téměř žádný zájem o bránění, někdy postrádal bojovnost a další nezbytné herní prvky, se stává dříč a člověk, který není líný se porvat o míč, zatáhnout se za spoluhráče, schytat pár ran. K tomu všemu dokazuje svoji naprostou genialitu a ukazuje nám oku lahodící kombinace, fantastické pasy a úžasné narážečky. Rozplývám se nad jeho hrou a dochází mi přídavná jména, která by charakterizovala jeho fotbal. Dnes vymyslel opravdu veliké množství šancí pro své spoluhráče, okořenil to první přihrávkou v novém ročníku Premier League. Volím ho hráčem zápasu.

Útok

 • 6,5

  Klobouk dolů, být dva týdny v tréninku a předvést takovou hru. V úvodu byl absolutně všude. Jen díky jeho zarputilosti, bojovnosti a skvělé hře si vytvářel šance. Bohužel je neproměnil. V první velké šanci mu míč nešťastně uskočil, ve druhé byla jeho střela zblokovaná. V desáté minutě parádně vybojoval míč. Párkrát příkladně zabral dozadu, jednou ale pěkně zaspal. Postupně se lehce vytrácel ze hry, ale v druhém poločase přispěl k vítěznému gólu, kdy vystoupal po neviditelných schodech vysoko nad bránícího hráče a jeho hlavičku si Delaney srazil do brány. Jeho kondice ještě není určitě ideální, proto byl později vystřídán.

 • 6,0

  V prvním poločase se obrovsky snažil a mohutně podporoval naši ofenzívu. Vymýšlel spoustu krátkých přihrávek a dobře kombinoval se svými spoluhráči. Jediné, co mu chybělo, byla střelba. Ve druhém poločase se již snažil zakončovat a ihned působil nebezpečně. Je to skvělý bojovník a stává se z něj taková holka pro všechno. Chvíli zaskakuje za Coquelina, poté se přesune zleva doprava. Na křídle mu to moc nesedí a pohybuje se spíše uprostřed hřiště. Doufám, že brzy najde zase svoje střelecké kopačky.

 • 6,0

  Moc toho za zápas nestihnul. Nedostával se tolik na míč a nezapojoval se příliš do kombinace. Připsal si pár odhlavičkovaných rohů. V páté minutě předvedl lahůdku, kdy přiťukl míč nabíhajícímu Ramseymu. O deset minut později rozvlnil síť krásným volejem. V dalším průběhu zápasu zůstával spíše ve stínu další ofenzivních hráčů. Ke konci zápasu již působil poněkud unaveně.

Střídající

 • 6,0

  Pár náběhů, pár střel. Poctivý dozadu. Na hřiště vletěl jako zběsilý a bylo vidět, že se chce ukázat. Měl šanci v závěru skórovat, bohužel byl zblokovaný. Rozhodně by měl dostat více prostoru, jeho hra ze strany může být pro Arsenal jen a jen přínosem.

 • 6,0

  Pokud jsem dobře rozuměl komentátorovi, hrál ligu naposled v listopadu loňského roku. Ve svých několika minutách na hřišti stihnul jeden hezký skluz, pár dobrých zákroků. Jinak nebyl příliš viditelný.

 

Co dodat na závěr? Naše obrana dnes působila dosti prostupně a hekticky. Snad na tom přes týden zapracujeme, protože Liverpool bude dalším velmi těžkým soupeřem. V útočné fázi to už bylo lepší, ale musíme mít větší úspěšnost proměňování šancí. A na závěr – Věřím, že se do hry dostane i Theo, Theo, Theo.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.