Hodnocení hráčů

Newcastle 0:2 Arsenal

Ahoj gunneři,

to byl dneska zápas. Oba celky hrály dobře, v plném nasazení, výborné zákroky brankářů na obou stranách. Reklama na fotbal a Premierleague. Třešnička na dortu je výhra s nulou pro Aarona. Tři body jsou doma a stále držíme šanci na titul. Začátek zápasu byl dost špatný, ale přežili jsme to, včetně penalty – nepenalty a nakonec jsme to srdnatým a výborným výkonem doslova ubojovali.

Dopředu se omlouvám, dnes jsem během zápasu musel řešit nějaké neplánovaně důležité pracovní telefonáty, takže mi možná nějaký detail u některých hráčů uniknul. Ale i tak jsem si dnešní zápas užil a budu se snažit co nejlépe ohodnotit výkony našich hráčů. Dneska zvítězil určitě celý tým a týmová hra a síla týmu dnes byla u nás na suprové úrovni. Dneska také Mikel dobře zareagoval naštěstí včas na špatné bránění Zinchenka a dal tam Kierana, takže i Mikelovi se zápas vydařil. Celý tým bych dnes ohodnotil známkou 9,  ale samozřejmě musím jako vždy ohodnotit jednotlivé hráče, takže takhle jsem to dnes viděl já:

Brankář

 • Aaron Ramsdale

  9,0

  Opět vynikající výkon hodný světové třídy. Navíc si i dobře postavil tyče. Dneska všechny střelce soupeře vymazal a má zaslouženě čisté konto. Super výkon.

Obrana

 • Ben White

  7,5

  V paměti mi zůstalo jeho zaváhání ze kterého měl obrovskou šanci Willock. Naštěstí ji naprosto geniálním skluzem zlikvidoval Granit. Jinak hrál Ben velice dobře. Navíc předvedl podobný zákrok jako Granit a také to náležitě oslavil, jako kdyby dal gól.

 • Jakub Kiwior

  8,0

  Dělá mi radost, kluk ušatá. Chytli šanci za pačesy a předvedl už po druhé velice dobrý defenzivní výkon. Dneska navíc oproti daleko nebezpečnějšímu týmu, než byla v úterý Chelsea. Hraje dobře pozičně, ale je také o hodně rychlejší než Holding a jistější s míčem. Ať se mu nadále daří.

 • Gabriel Magalhães

  8,0

  Po minulém zápase jsem měl strach, aby byl v pořádku. Naštěstí se dal do kupy. Bil se jako lev a hasil chyby za Zinchenka. Tradičně dobrý výkon, dneska ještě o chlup lepší, než je jeho standard. Jen tak dál.

 • Oleksander Zinchenko

  6,0

  Jeho defenzivní činnost je snad čím dál horší. Dneska na to naštěstí Mikel včas zareagoval a stáhnul ho. Dal bych větší šanci Kieranovi.

Záloha

 • Jorginho

  9,0

  Po přestupech Davida Luize a Williana jsem se bál dalšího průseru, ale Jorginho mě zatím příjemně překvapuje. Jeho dnešní zápas by v jiném stačil na MOTM, měl ale smůlu, že dneska super výkony předvedlo víc hráčů. Jen tak dál, rád se nechám nadále příjemně překvapovat, chlape.

 • 9,5

  MAN OF THE MATCH

  Neskutečný, brilantní a neúnavný výkon. Dnes byl všude, ve předu, vzadu, uprostřed. Všude dostával neskutečně zabrat od protihráčů a musí být neskutečně pokopaný. Dostal se ale soupeřům pod kůži, navíc chytře a bez toho, aby se sám dostal za hranu. Jeho geniální a neskutečný skluz při šanci Willocka považuji za zlomový moment zápasu a uděluji mu MOTM.

 • Martin Ødegaard

  9,5

  Neskutečný výkon, nádherný gól, několik krásných průnikových přihrávek. Kolosální výkon kapitána, hlavně v prvním poločase. Bojoval jako lev a ve druhém poločase už mu ubývaly síly a jeho výkon šel dolů a i proto byl správně střídán. Tenhle hráč je naše budoucnost.

Útok

 • Bukayo Saka

  7,5

  Neproměnil svou velkou šanci po krásném uvolnění od Odegarda. Ofenzivně dnes nebyl tolik nebezpečný, ale dneska bojoval a makal směrem dozadu tak, jak jsem ho už dlouho neviděl. I na něho bylo několik žlutých faulů, které však žlutě potrestány nebyly.

 • Gabriel Martinelli

  8,0

  Dvě velké šance zadrbal, jednou trefil břevno, ale nakonec zařídil vlastní gól soupeře. Kdyby to Schär nedal do vlastní brány, tak by to s největší pravděpodobností stejně skončilo gólem, protože za Schärem byl naprosto volný Martin před prázdnou brankou. Zaplať pánbůh za ten gól, po něm na Newcastle padla deka a my jsme mohli hrát uvolněněji. Do toho gólu jsem si ale říkal, že to pro něj dneska nebyl úplně povedený zápas a že měl možná od začátku nastoupit Leo, ale Gabi mě nakonec přesvědčil o opaku.

 • Gabriel Jesus

  8,0

  Přestože dnes gól nedal, tak jeho zkušenosti a hra s míčem nám dneska hodně pomohly. Roztahoval soupeřovu obranu, protože neustále měnil prostor, jednou si nabíhal středem, jednou z prava, jednou z leva, skvělý dribling, který ukázal i před naším druhým gólem, než vyslal do útoku Gabiho.

Střídající

 • Kieran Tierney

  8,0

  Dopředu se moc nedostal, ale on přišel hlavně proto, aby pomohl defenzivě. A to se mu dařilo náramně a předvedl několik velice důležitých obranných zákroků. Dal bych mu víc herních příležitostí. Zinchenko mi připadá hodně z formy.

 • Thomas Partey

  -

  Bez hodnocení.

 • Leandro Trossard

  -

  Bez hodnocení.

 • Edward Nketiah

  -

  Bez hodnocení.

 • Reiss Nelson

  -

  Bez hodnocení.