Hodnocení hráčů

Rapid Vídeň 1:2 Arsenal

První zápas v rámci Evropské ligy nás čekal na hřišti vídeňského Rapidu. Jak se našim hráčům (ne)dařilo?

Brankář

 • 3,0

  Bernd si své kiksy schoval na tu nejvhodnější chvíli, kdy jsme dokonce navíc i po špatném výkonu brali tři body. A doufám, že si to vybral zase na nějakou dobu dopředu. Všichni víme, že i přes jeho skvělé výkony tohle občas udělá a jsem opravdu rád, že se to stalo právě dnes v ne úplně důležitém prvním zápase skupinové fáze Evropské ligy. Mimo skvělého duchapřítomného zákroku v sedě nepředvedl vůbec jistý výkon. Obdržený gól jde za ním, o chvíli později si s Luziem zahráli u středové čáry na Pata a Mata. Snad se už v neděli vrátí ke svému standardu top-class gólmana.

Obrana

 • Cedric Soares

  4,5

  Na začátku zápasu vypadal dobře a aktivně, tlačil sebe i spoluhráče dopředu. Pak ale stejně jako většina hráčů zapadla do šedého průměru až podprůměru. Svůj výkon korunoval šíleně kopnutým rohovým kopem. Ze hřiště odešel v 61. minutě.

 • Gabriel Magalhães

  7,0

  MAN OF THE MATCH

  Gabriel hraje skvěle od první minuty v našem dresu. Je obrovskou jistotou jak při standardkách, tak i při ztrátách míče spoluhráče. Je agresivní a silný v jakémkoliv souboji. Jeden z našich nejlepších hráčů, dnes ten nejlepší. MOTM.

 • 4,5

  V takových zápasech to má být právě on, kdo svými zkušenostmi uklidní tým, přesně rozehraje a neudělá zbytečné chyby. Ale už v prvních minutách zápasu ho hned dvakrát poslali protihráči z Vídně na párek a jeho výkon nebyl vůbec jistý, což korunoval výše zmíněným divadlem s Lenem. Na druhou stranu dal důležitý vyrovnávající gól ze standardky, kdy po krásném výskoku posunul hlavou míč do brány. Výkon 3,5, gól +1.

 • 3,0

  Kam se poděl ten tank, který několikrát za zápas hlava nehlava upaloval s míčem po levém křídle do vápna soupeře, kde přihrávkami nacházel naše útočníky, kteří často po takových akcích skórovali? Je to pjyč... Trochu jsem doufal, že se Sead chytne alespoň v takových zdánlivě lehčích zápasech v rámci Evropské ligy, ale...

Záloha

 • 5,0

  Nicolas si drží úspěšnost přihrávek pod 80%, jeho hra je velmi často na náhodu a standardní situace velmi často trefují prvního bránícího hráče. Světlou výjimkou byla asistence ze standardky u našeho vyrovnávajícího gólu. Jeho výkon s plynoucími minutami stoupal, nicméně pořád to není to, co bychom od něho očekávali. I tak si za zápas připsal tři klíčové přihrávky (nejvíce z našeho týmu) a i díky jeho aktivitě ve druhé půli jsme nakonec zápas zlomili.

 • Thomas Partey

  6,5

  První zápas v základu a hned byla při jeho dotycích s balónem vidět ta kvalita, kterou nepopiratelně má. Jasně, udělal několik hrubek, ale ukázal velký přehled, technickou vyspělost a sílu v situacích, kdy bylo potřeba ubránit protihráče. Úspěšnost přihrávek nad 90%, 4 z 5 úspěšných dlouhých míčů, 4 vyhrané vzdušné souboje a 5 tackles (kterých mohlo být klidně i víc, nebýt přecitlivělé žluté karty od Královce). Určitě bude přínosem, jen tak dál!

 • Mohamed Elneny

  6,0

  Mo si opět odehrál ve středu hřiště to svoje. Nekazil, míč přesně přihrával (čti „posouval často na obránce“), ale rozhodně to nebyl špatný výkon. U vítězného gólu se vžil do role „desítky“ a krásným pasem vyzval Bellerina k asistenci na vítězný Aubův gól. Pěkně to řekl kolega v našem redakčním messengeru: Cesc Elneny. :)

 • Bukayo Saka

  5,5

  Určitě jeden z těch aktivnějších hráčů. Nicméně ani jemu se nevyhnuly zbytečné ztráty a nepřesnosti (celkem čtyři „bad control“). Nedařily se mu ani jeho obvykle jedovaté centry (5 z 5 nepřesných). To je ale úděl tvořivého hráče, který nehraje na jistotu na stopery/gólmana, ale snaží se s míčem něco konstruktivního vymyslet. Příště bude lepší, to je jasná věc.

Útok

 • Edward Nketiah

  2,5

  Jsou dva typy útočníků, kterým se nedaří. Jedni neustále makají, chtějí to zlomit a mají smůlu v zakončení, do kterýho se neustále tlačí. A pak jsou tu ti druzí, kteří na to s prominutím serou. Asi si všichni domyslíme, kam patří Nketiah. Hráč, který je dvakrát napomínán rozhodčím a pak zakopne míč po odpískání. Hráč, který nezamaká dozadu, nepomůže týmu. Hráč, který čeká jen na doklepnutí míče do prázdné brány, aby mohl ukázat gesto telefonu u ucha. Omlouvám se, pokud jsem neobjektivní, ale skutečně toho hráče nemám rád. Už je čas na to, aby MA zkusil nadějného Baloguna. A stejně jako v minulých zápasech – začali jsme pořádně hrát a střílet góly až po jeho odchodu ze hřiště.

 • 4,0

  A Laca je tím prvním typem… Když se nedaří, tak se nedaří. Nedá se mu upřít snaha (opět byl naším nejvíce faulovaným hráčem, prvenství mu patřilo i v úspěšnosti přihrávek), ale spoustu situací nevyřešil dobře. Dnes mu dělalo problém hlavně zpracování v nadějných situacích. Není ale důvod nad ním lámat hůl (jako jsem viděl v komentářích po zápase) – v PL má velmi slušnou bilanci tří gólů ve třech zápasech (pokud nepočítám 20 minut proti City).

Střídající

 • -

  Hector přišel na poslední půl hodinu místo Soarese a ten rozdíl byl hned vidět. Po 13 minutách na hřišti si pěkně naběhl na kolmici od Elnenyho a s přehledem našel Aubu, který rozvlnil síť. Skvěle oživil hru a ukázal nám, že můžeme být rádi za to, že v létě neodešel do PSG.

 • -

  Tohle střídání se Mikelovi povedlo. Stejně jako Hector posunul úroveň naší hry výš a opět se mohl radovat z důležitého gólu, který nám zajistil první tři body do tabulky.

 • -

  Přišel na posledních 10 minut, kdy stačil lehkovážně ztratit míč, který vyhrál zpět všudypřítomný Gabriel.

 • Kieran Tierney

  -

  Též se dostal do hry na závěrečnou desetiminutovku a byl celkem aktivní u levé lajny.

 • Reiss Nelson

  -

  S balónem se za tu minutu nepotkal.

Sestřih pro ty, kteří zápas neviděli, je ZDE.

Utrpěli jsme výhru. Tak nějak by se dal popsat dnešní zápas. Nicméně cíl splněn a zpět si vezeme tři body. V neděli doma s Leicesterem.

 

COYG!

 

Ondřej

Komentáře

 1. Fabri (karma: 168) #1

  Stále nechápu nasazování Nketiaha na křídlo místo Nelsona. Nketiah prostě nic nevymyslí, a jak se zde píše, umí jen doklepnout do prázdné brány. Myslím si, že Nelson by byl na hřišti ve všech směrech mnohem platnější. Nketiah je pro mě momentálně to samé co Willock. Přínos pro tým žádný, ale z nějakého důvodu jsou oba dva v Artetově žebříčku o laťku výš.

 2. traged (karma: 4525) #1

  Díky za rychlý a dobrý hodnocení, MOTM byla pro mě jasná věc – Gabriel Ničitel! Proč nehraje Nelson a hrají slaboučtí Nketiah s Willockem chápe asi jenom Arteta…a souhlasím i s analýzou Koly, první rok byl fakt tank, po jeho průnicích a centrech padaly góly…. Teď dopředu vlastně vůbec nechodí i když hraje krajního obránce.

 3. Feri (karma: 6381) #1

  – Gabriel od prvního zápasu svými výkony vůdce obrany která se poměrně uklidnila a nedostávame tolik gólů. Luiz naopak je čekání na hrubku nebo projevení fyzických limitu, extrémní rozdíl. Chtěl bych opravdu vidět toho Salibu konečně.
  – Laca Nketiah Pepe velice špatný výkon. Ani jeden z nich se mi dlouhodobě nelíbí. Těším se na Martinelliho ten by je podle mě strčil už teď do kapsy. Jinak Nelson by si určitě zasloužil místo nich více času.
  – 4-4-2 s těmito hráči to nejde, chtěl bych vidět zase konečně 4-2-3-1, vždyť AM může hrát Willian, Row či Nelson. Jinak mi chyběl i Ceballos.

 4. XhakaBoy (karma: 1184) #1

  Dnes do zápasu nebyl nasazen první tým a spousta klíčových hráčů odpočívala(alespoň prvních 60 minut, než byli vysláni napravit stav), ale povedlo se, takže v pořádku
  …. dnešní utkání ukázalo dost…
  První věc ukázaná byla, že Kolasinac tady skutečně nemá co dělat.. dokud hrál jako wingback, tak jsem ho chválil a měl ho rád, protože on uměl útočit, ale proboha první věc hned od boku říct… NEMÁ CO DĚLAT KDEKOLI KDE SE HRAJE NA 2 STOPERY … Celý zápas nevěděl kde má stát, kam má utíkat, komu přihrát a jak… a to je prostě bída.. Vedle něj postavit Tierneyho tak vidíte rozdíl mezi dobrem a zlem, černou a bílou… prostě svou kvalitou si nejsou ani blízko… a bez Tierneyho jsme vzadu hned poloviční(jestli vůbec)
  Druhá věc (tady se s váma zřejmě neshodnu)… Elneny nepatří do základu.. celé utkání se rozehříval a ke konci ufuf už se vžil dost, aby vymyslel ten pas na Hectora.. za ten ho chválím, ale jinak to byla tragédie… pasy jen zpět, otočit se mu trvalo roky a když měl přihrát na kraj tak to letělo skoro na tribunu… Myslím si, že hrál, protože o nic moc nešlo a protože Arteta zkoušel jak by potenciálně do těžších zápasů fungovala defenzivní dvojice Partey a Elneny (kdybychom přecházeli na 4-2-3-1). Tak už víme, že nefungovala dost dobře… zatím.. ale stále si stojím za tím, že bychom měli hrát 4-3-3 s Xhakou-Parteyem – Ceballosem, potenciálně Sakou-Parteyem-Ceballosem
  Třetí věc… Na Parteyem jste viděli tu kvalitu… ta z něj úplně stříkala na všechny strany… bránil, přihrával, kličkoval, bořil linii… někteří tady mu „vyčítali“, že zůstával příliš vzadu… a to je dobře, protože on skutečně VÍ KDE má stát… a vzhledem ke schopnostem Elenenyho vedle byl naprosto přesně tam kde měl být. U Simeoneho hrál taky háčka, u nás ho taky bude hrát… a až si ho Arteta vezme do parády a skloubí poziční míchání hráčů, tak Partey bude k nezastavení a střed hřiště (alespoň v otázce získávání míčů) bude zase pravidelně patřit Arsenalu, jako za časů našich slavnějších dob.
  Čtvrtá věc… (můj názor ALERT!!!) … Nketiah by si měl dát tak na 6 měsíců pauzu od zápasů… chápu, že musí sbírat zkušenosti, ale v tom případě jako střídající… ať se rve na tréninku.. v zápase je 99% času hlavou jinde.. nemaká, nezpracuje, pohybuje se kdoví kde a prostě řečeno ještě na to nemá… nelámeme hůl.. jen posouváme čas doby jeho zařazení do A týmu, až z něj bude A tým hráč. Bylo by super dát možnost každému, ale nedá se srovnat kvalita Martinelliho se Sakou a Nketiaha a Nelsona… to je jak den a noc…
  Pátá věc… Bellerín je zpět… teď hraje skutečně úžasně.. kéž by mu to vydrželo.
  Šestá věc… Gabriel je král… jistě od něj jak Arteta tak například já čekáme ještě trochu víc(já hlavně v otázce distribuce směrem dopředu), ale nezpochybnitelně má to, co nesmí žádnému TOP stoperovi chybět a my tak dlouho hledali. On neprohraje vzdušný souboj, nikdo ho nepřetlačí a ve vápně má úžasný přehled. Když porovnám jeho obchod (stál nás +-30M) a Účka s jejich Maguirem, tak se můžu po*** smíchy, jak skvěle jsme oproti nim posilnili v defenzivě. Tierney + Gabriel (55M) X WB a Maguire (125M) … a máme to kvalitnější…
  …. je jediná škoda, že řetěz je jen tak silný, jako jeho nejslabší článek… což díky DL není moc… škoda těch problémů okolo Saliby, snad se to brzo vyřeší. Protože s tou formou jakou mají Leno(škoda těch občasných hrubek.. značně mu to snižuje na pověsti… ale jinak je World-class), Tierney a Bellerín v poslední době, tak už by se skoro mohlo zdát, že máme vyřešenou obranu… a že to trvalo. Pod Artetou jsou výkony po defenzivní stránce skutečně dobré… a že jsme se načekali. 😀

 5. Rubb112 (karma: 1841) #1

  Nkehiaha nemám rád, nikdy ho mít rád nebudu. Nechápu fans, kteří jsou z něj vystříkaní od té doby, co dal dva haluz goly v poháru. Psal jsem kdysi, že si vybral štěstí na 10 let. Od té doby dál pár golů do prázdné, ale to je vše.

  Je neschopný, začíná být navíc namyšlený, což je ještě větší vrchol. A jestli nemá kredit a ukazuje, že mu mají kámoši zavolat, tak není ani dobře placený…

 6. Ondřej (karma: 435) #1

  Ještě bych chtěl své hodnocení hráčů doplnit o pár postřehů z heat-maps:
  – Bellerin: Když se podíváte na heat-maps zápasů z poslední doby, neuvidíte Hectora jak se drží lajny (a je jedno jestli na obranné či útočné polovině hřiště), ale opravdu velmi často se stahuje do středu a operuje tak 5-8 metrů od lajny. Tento manévr, kdy vezme míč, kopne si ho doleva a peláší dopředu, můžeme vídat hodně často (narozdíl od „starého Hectora“, který brousil lajnu tam a zpět). Je to jen náhoda? Nebo naordinovaná taktika od MA?

  – Partey: Ten ve včerejším zápase obsáhl velmi velký prostor ve středu hřiště, a to konkrétně nalevo od středového kruhu. Z toho je vidět, že s ním MA počítá opravdu jako se štítovým záložníkem. Z jeho heat-map je opravdu patrné, že si poctivě svou drží pozici a nežene se nikam dál, kde nemá co dělat. Nicméně uvidíme, jak to bude vypadat v dalších zápasech.

  – Mo: Naopak jeho parťák v záloze Elneny se po většinu zápasu držel spíš u pravé lajny (vlastně na stejném prostoru, kde poslední dobou operuje výše zmíněný Hector). Tímto nám vznikal prostor ve středu hřiště přesně v místech, kde měl operovat pravý DM (CM).

  – Kola: Dostává poslední dobrou solidní kapky, tak jen krátce – drtivou většinu zápasu strávil na jednom velkém území na polovině soupeře, z čehož plyne ten výše zmíněný nezájem o útok, nezájem o kombinaci…

  – Gabriel: Stejně jako Thomas pokrývá obrovskou plochu. Pokud si zapnu heatmap jich obou dohromady, vidím krásně zahuštěnou levou část středu hřiště. Což je docela velký rozdíl od druhé dvojice Mo-Luz, u kterých tato pokrytá plocha není tak celistvá a veliká.

  – Nketiah: Vůbec nechápu, proč se nesmyslně motal na levém křídle, a to úplně na identických místech jako levý záložník/křídelník Saka, což bylo pro tým absolutně nepřínosné. Útočník si má hledat volný prostor, nikoliv ten, který již pokrývá jeho spoluhráč.

  (pokud byste si to chtěli proklikat tak na https://www.whoscored.com/Matches/1508946/Live/Europe-Europa-League-2020-2021-Rapid-Wien-Arsenal zvolte čtvrtou záložku „heatmaps“)

 7. Kozlik89 (karma: 2794) #1

  Řekněte mi, to máme fakt tak spatnej tým ze nedokážeme vubec nikoho přehrát, ani podprůměrné týmy? Vždyť máme za sebou letos 8 zapasu, a jediný, v kterém jsme letos nekoho výrazně přehráli byl první zapas s Fullhamem, jinak je děs a bída na kterou se ani pomalu nedá koukat. 2/3 hráčů jsou stabilne naprosto mimo. Náhradníci nepoužitelný, kola, soarez, Nketiah, mimo. Bohuzel i pepe a Lacazette bída. Luiz tam uz nema cenu cokoli psát tam uz to lepsi nebude. Diky bohu aspon za Gabriela.

  • XhakaBoy (karma: 1184) #1

   Ne tak úplně… spíš si myslím, že je to celé proces přestavby, kdy mi zatím nemůžeme hrát to, co by si Arteta úplně přál, protože nám na to 2 klíčoví hráči prostě chybí… a pak by to celé nefungovalo. Jak už jsem uvedl v komentu nahoře, tak řetěz je vždy jen tak silný, jako jeho nejslabší článek a tak můžeš vidět jak silná je levá strana, kde operují Tierney, Gabriel, Partey(potenciélně), Saka a Auba… a že je to strana přes kterou hlavně útočíme a pak o kolik slabší je strana pravá, kde Pepé nechytil formu, což značně ovlivňuje Bellerínovi možnosti a to je vše co od pravé strany čekat…
   … já jsem to říkal během přestupáku (dnes už je to opět naprosto nereálné), že kdyby přišel ještě Upamecano a Coutinho, tak máme 10 co nutně potřebujeme(možná bychom měli tu nejlepší co teď na světě pobíhá) a zároveň měli naprosto vyřešené stoperské duo, kde Luiz prostě pokud nehrajem na 3 vzadu a on není na liberu tak prostě moc nekouzlí. Takže abychom mohli dominovat, tak prostě potřebujeme ještě 2 hráče… 1 TOP pravonohého stopera a kreativní 10tku… pak do sebe všechny dílky zapadnou a my můžeme hrát systém ve kterém budeme dominovat. Zatím ale tyto posty nemáme, takže se je snažíme všemožně obcházet…

   … takže holt vyčkávat 😀

 8. Cesky lev 20 (karma: 738) #1

  Hodnocení fajn, ve směs se vším souhlasím. Gabriel opravdu radost pohledět a říkám si, jestli nemohl být Thomas v základu hned už proti City? Celkově ty kecy o adaptaci nemám rád, vím, že někomu to může trvat půl roku / rok, ale taky vidíme, že někdy si to sedne hned, proto, když koupím drahého hráče a tlačí mě bota, tak ho tam dám a buď se chytne nebo ne a pak ho můžu krýt slovy o adaptaci. Jediné co bych vypíchl k hodnocení, je právě Thomas a jeho 6,5 vs MO 6. Nevím, ale myslím, že už dnes byl Thomas o level jinde, než MO a do budoucna bude možná o dva, takže jen o 0,5 bych to neviděl, ale to je jen detail, jinak super.

 9. FildaGooner (karma: 4586) #1

  Me by zajímala situace okolo Saliby, jestli je pořád psychicky dole nebo co se děje? Videl jsem ho loni v nekolika zapase ve francouzské lize a kvalitu na to, aby nastoupil proti Rapidu Vídeň má, chapu, ze se s ním chce postupovat opatrne, ale carabao cup nebo tady ty zápasy v evropské lize mi prijdou ideální pro to, aby se mohli začít Gabriel se Salibou sehrávat a od příští sezóny tam pouštět nekoho jiného jen sporadicky. Asi za tím něco bude, asi to bude mit rozumné vysvětlení, ale rad bych ho znal, aby mi to nemuselo pořád vrtat v hlavě.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.