Hodnocení hráčů

Tottenham 0:2 Arsenal

Pěkný nedělní večer všem fanouškům Arsenalu,

Kdybych neseděl u PC a nepsal hodnocení, tak sedím s nohama nahoře a s pivkem v ruce. To pivo teda mám, protože máme co slavit. Perfektní výkon, zaslouženou výhru, osmibodový náskok na City, vychytanou nulu, zkroušený slepice, Hoška ve studiu, který chválí Arsenal. K tomu ještě včerejší prohra City a Liverpoolu. No, je toho na jeden nedělní večer docela dost.

Kluci mi dneska udělali ohromnou radost. V prvním poločase předvedli skoro bezchybný výkon a našeho soupeře většinu času neskutečně drtili. Tottenham se dlouhé minuty bránil jenom zuby nehty a za cenu odkopů. Snad každý odražený míč sbírali naši. Bylo to způsobeno naší perfektní hrou, naši borci byli všude dřív, nabízeli se, bojovali jeden za druhého, výborně presovali a minutu před koncem poločasu ukazovali na obrazovce neskutečnou statistiku – doteky v soupeřově vápně Tottenham 1, Arsenal 19. Škoda, že jsme v první půli nedali další góly, mohlo to být klidně 5:0. Jedinou kaňkou byly dvě ojedinělé šance Tottenhamu. Naštěstí Sona i Kanea vychytal Aaron.

Ve druhé půli jsme přežili první desetiminutovku, kdy se do toho Tottenham zkusil opřít. Naštěstí nám opět pomohl Aaron výbornými zákroky proti Kaneovi a hlavně Sessegnona. Závěr zápasu už jsme poměrně klidně zvládali a občas zahrozili z protiútoku. Škoda, výsledek 0:3 by zápasu slušel líp, ale 0:2 taky stačí.

Mikel tým na dnešní zápas připravil výborně. Myslím, že změna taktiky ve druhém poločase byla jeho taktickým záměrem a přes pár zaváhání jsme to zvládli dobře. Vzhledem k velice omezeným možnostem střídání neměl moc možností do zápasu zasáhnout pomocí střídání, ale i s tím si nakonec poradil. Nicméně opět opakuji, že je podle mě naprostá nutnost, tým posílit. Byla by velká škoda, kdybysme takhle krásně rozehranou sezónu prokaučovali kvůli zraněním klíčových hráčů, za které nemáme pořádnou náhradu.

Bál jsem se nějakého zářezu od rozhodčího a obligátní penalty pro Kanea. To naštěstí nepřišlo, ale stejně nepochopím, že Romero dostal jen jednu žlutou. Sessegnon tam šel do Saky kolíkama do stehna, to bylo podle mě na červenou a myslím, že za to nedostal ani žlutou (opravte mě, pokud se pletu). Ale až na toto to byl na poměry v PL dobrý výkon rozhodčích.

Brankář

• Aaron Ramsdale

10,0

MAN OF THE MATCH

Dnes má ohromnou zásluhu na vítězství. Předvedl klíčové zákroky jak v prvním, tak ve druhém poločase a nedopustil, aby se Tottenham zvedl a dostal víc do zápasu. Vyzařuje z něj naprostý klid a užívá si to. Sice možná na konci Richardlisona trochu vyprovokoval, ale ten se po něm nemá co ohánět. Dnes prostě TOP výkon a MOTM.

Obrana

• Ben White

9,0

Pravá strana i díky němu fungovala perfektně. Dobře doplňoval Saku vepředu, nabíhal si, ale taky spolehlivě bránil. Perfektní výkon.

• William Saliba

8,5

Výborný výkon, jako celý tým. A ta emotivní pochvala pro Aarona před koncem zápasu. Moc pěkně se na to dívá, jak hrajeme jako tým.

• Gabriel Magalhães

9,0

Naprosto kraloval v našem vápně, Harryho pustil k jedné hlavičce. Několikrát výborně přečetl hru a předskočil soupeře a získal tím míč pro naše barvy. TOP výkon.

• Oleksander Zinchenko

8,5

Hra dopředu a tvorba hry by byla na 10, ale v obraně má občas okénka a nedorazy. Šance soupeře šly většinou přes něj, nebo díky jeho chybičce. Naštěstí z toho gól v naší síti nebyl.

Záloha

• Thomas Partey

9,5

Opět famózní výkon a ta střela z voleje - wow. Ta tyč se na stadionu ještě teď třese. To by byl gól sezóny, bohužel tomu chybělo pár centimentrů. Neúnavný motor zálohy, pozičně super a nerozhodilo ho ani kvokání (bučení) fanoušků Spurs. Umlčel je perfektním pasem na Saku na první gól, od té doby přestali kvokat. Do akce u našeho druhého gólu se taky zapojil a má předfinální přihrávku. Budu se opakovat, ale TOP výkon.

• Martin Ødegaard

9,5

Nechci to zakřiknout, ale vážný adept na titul "hráč sezóny PL". Krásná rána, kterou Lloris ještě vytěsnil na roh, ale chvíli na to už byl Lloris krátký. Neustále byl v pohybu ať s míčem nebo bez míče. Velice aktivně napadal a strhával celý tým k výborné hře. Super výkon kapitána.

• 8,5

Sice má nejnižší známku z našich záložníků, ale i on podal velice dobrý výkon. Aktivně se zapojoval do presingu a i díky němu jsme v první půli naprosto dominovali. Škoda, že se netrefil lépe z přímáku. Párkrát to měl na střelu, ale dneska se o to (kromě přímáku) nepokusil a spíš hledal spoluhřáče.

Útok

• Bukayo Saka

9,5

Jeden gól a jedna asistence. OK, gól byl vlastní, ale já ho připisuju Sakovi. Dělal soupeři neustále problémy, snažili se ho zdvojovat, ztrojovat, okopávat, ale stejně jim to nepomohlo. Musel toho hodně vydržet. Neustále mě udivuje, že se víc než polovina faulů na něj nepíská. Absolutně to nechápu. Doufám, že to Saka všechno zvládne bez zranění. Ke konci už bylo vidět, že mu nezbývá tolik sil, ale na lavičce bohužel není nikdo, koho bychom za něj mohli poslat.

• Gabriel Martinelli

8,5

Dnes byla aktivnější naše pravá strana, ale i Gabriel se snažil něco vymyslet, aktivně se zapojoval do presingu a myslím, že to byl on, který donutil Llorise k první chybě, po které jsme málem dali první gól. Nedařilo se mu dneska tolik 1 na 1, ale i on předvedl velice dobrý výkon.

• Edward Nketiah

8,5

Neproměnil 2 tutovky, což je škoda. Ale dřel společně s týmem. Nechal na hřišti hodně sil a kromě útočení a presingu si také výborně plnil i defenzivní úkoly. V hlavě mi utkvěl jeho výborný obranný skluz u našeho rohového praporku. Bohužel nemáme nikoho na střídání. Na každého útočníka přijde zápas blbec, kdy neproměňuje šance a je důležité mít alternativu poslat tam někoho jiného. To momentálně nemáme.

Střídající

• Kieran Tierney

8,5

Rozhodl jsem se, že dnes nedám nižší známku než 8,5. Kieran si to možná nezaslouží, ale to, proč přišel na hřiště, Kieran zvládl. Vyztužil defenzivu a pomohl nám udržet vedení. Je mi ho líto, že nehraje víc, ale Zinchenko je momentálně lepší volbou.