Hodnocení hráčů

Huddersfield 1:2 Arsenal

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

dnes jsme vyjížděli na stadion posledního týmu tabulky ve snaze přerušit šňůru nezdařilých výsledků na venkovních hřištích. Přes velmi prapodivný výkon nakonec přeci jen vezeme tři body do Londýna a připisujeme si první venkovní výhru v Premier League v roce 2019.

Brankář

 • 6,5

  Natož, že Huddersfield v letošním ročníku PL vstřelil dosud pouze 14 gólů, měl Bernd dost práce. Jistými zákroky kryl střely zpoza velkého vápna, připsal si skvělý zákrok při šanci Diakhabyho a celkově nás držel nad vodou a svými zákroky ochránil před obrovskou ostudou. Jedinou výtku mám za jeho výběh do tmy při standardní situaci Huddersfieldu. Jinak patřil k tomu nejlepšímu co se dnes v dresu Arsenalu pohybovalo po hřišti.

Obrana

 • 5,0

  Vyhrál spoustu soubojů, několikrát skvěle vystoupil, ale...Místy působil velmi zmateným dojmem. Začal to prvním kontaktem s míčem a ukončil "fenomenální" přihrávkou. Nemůže si dovolit jako stoper vystoupit proti míči a souboj prohrát - v těchto situacích se prostě hraje míč nebo leží protihráč. Netvrdím, že hrál úplně špatně, ale myslím, že na stopera dnes udělal velkou spoustu chyb + jeho dlouhé míče dnes byli prakticky k ničemu.

 • 7,0

  MAN OF THE MATCH

  Jsem opravdu rád, že se nám Laurent vrátil do velmi slušné formy. Mezi stoperskou trojicí dnes vyčníval svými obrannými schopnostmi. Souboje zvládal velmi dobře, působil klidně, dobrou poziční hrou odvrátil spoustu centrů. Připsal si jeden veledůležitý zákrok, kdy zabránil gólové dorážce. Neschopnost Huddersfieldu, Bernd a Laurent mají dnes velký podíl na našem bodovém zisku. Na hřišti nebyl lepší hráč než Laurent a je mým MOTM.

 • 5,5

  Možná o trošku méně zmatků než u Skhodrana, ale ani Nacho na pozici stopera nebyl zrovna jistý. Pár soubojů vyhrál, párkrát útočícího hráče předskočil, myslím ve dvou případech vyvezl míč. Nemohl jsem si však nevšimnout, že v prvním poločase prakticky vše šlo přes jeho a Seadovu stranu. Společně absolutně nezvládali rozebírat si hráče a z jejich strany létaly míče jak na běžícím páse. Chápu, že v současnosti je na stopera jako jedna z mála alternativ, bude se však muset zlepšit.

Záloha

 • 4,5

  Jak už jsem psal v nějakém minulém hodnocení - Ainsley se mi na pozici křídla příliš nepozdává. Ovšem je samozřejmě lepší než Lichtsteiner, takže chápu tento logický krok Unaie. Připsal si pěknou přihrávku a párkrát zahrozil z pozice křídla. Avšak vzhledem k tomu, kolik měl hlavně v prvním poločase prostoru toho bylo poměrně málo. Nezvládá bránění, je slabý, přijde mi trošku laxní a nesoustředěný. Zapomíná se vracet, dneska dvakrát totálně namazal při rozehrávce a v druhém poločase se i on stal velice průchozím. Určitě dokáže zahrát i lépe.

 • 4,5

  Poprvé po mnoha zápasech ho dnes příliš chválit nebudu. Jednoduše se nedokázal vyrovnat se silovým pojetím hry Huddersfieldu. Téměř celozápasová "převaha" Huddersfieldu pramenila v tom, že The Terriers ovládali střed hřiště. Matteo se nedokázal popasovat s rychlým dotíráním domácích, v silových soubojích ztrácel, nedokázal rychle rozehrávat a my ztráceli míč za míčem. I jeho aktivita v ofenzívě dnes prakticky neexistovala, dle mého si připsal jeden z nejhorších startů od svého příchodu.

 • Lucas Torreira

  4,5

  Pokud si nedokázal poradit se silovým pojetím hry Matteo, co teprve Lucas, ten na to má přímo předpoklady. V jeho případě to chápu, že nemohl vyhrávat osobní souboje. Snažil se odehrát svoje, ale v tomto zápase to nešlo. Rychlost přistupování hráčů domácích dělala problémy všem na hřišti včetně Lucase, naše rozehrávka byla kostrbatá a často nepřesná nebo odkázaná na dlouhý nákop. Po čase zase jeden ze slabších výkonů.

 • 5,0

  Jak už jsem zmiňoval u Nacha, nezvládali si přebírat hráče a nechali soupeře centrovat až přespříliš krát. Již je to klasika, že Sead v defenzívě nijak nedominuje, myslím však, že si měl dnes počínat přeci jen lépe. Co se týče ofenzívy, mám pocit, že začíná mít nedostatek míčů, chybí mu hráč typu Mesut, který dokáže využít jeho náběhu skrytou přihrávkou. V mnoha nábězích se ocitl i dnes. Připsal si přihrávku, kdy moc dobře viděl Iwobiho, avšak chybělo mi prostě výraznější uvolnění, ani v jednom případě při pokusu o centr se neocitl za obrannou linií The Terriers.

Útok

 • 6,0

  Po zranění se vrátil poměrně ve slušné formě, trio Henrikh, Laca, Iwobi kombinovali slušně, vytvořili si několik šancí z nichž mohli vytěžit dle mého názoru více. Ve většině případů, kdy vedl protiútoky on - dokázali jsme z jeho přihrávek něco vyprodukovat, viz 100% šance Iwobiho, sice napodruhé, ale přihrávka na AMN a Lacův gól a další. Jeho groteskní pád při snaze přihrát Lacovi mě pobavil, o něco méně asi Lacu, který byl druhý poločas totálně frustrovaný. V Henrikhovi v příštích zápasech vidím určitou špetku naděje, že začneme zase hrát trošku lepší, kombinační fotbal.

 • 6,0

  Po celý zápas se snažil, jeho dravost z úvodu zápasu, chuť střílet góly však postupem času přebíjela frustrace, a já se mu vůbec nedivím. Vstřelil pohodový gól, měl i několik dalších šancí, kdy mohl ohrozit soupeřovu branku. Avšak v druhém poločase nedostal nic než jen nějaký beznadějný dlouhý míč nebo mu prostě nikdo nepřihrál. První příklad - Mohamed mu hlavičkou sebral možná gólové zakončení, 2. příklad - Iwobi mu mohl alespoň 3x nahrát, 3. příklad je již zmiňovaný groteskní pád Henrikha, který ho dorazil. I přes jeho frustrovanost zápas odmakal, vyhrál pár soubojů, podstoupil množství náběhů.

 • 4,5

  Tohle je prostě pacient. V tísni absolutně nedokáže pracovat s míčem, i on dnes při rozehrávkách ztratil obrovské množství míčů. Zbytek je už od něj ohraná písnička, sem tam vyšle skvělou přihrávku, po odpískaném offsidu skvělou střelu, aby vzápětí v 100% šanci klasicky selhal. Jeho rozhodovací schopnosti znovu na hranici snesitelnosti vlastními spoluhráči. Na rozdíl od Henrikha, protiútoky vedené z jeho kopaček končily často nezdarem, prováhanou nebo nepřesnou přihrávkou. Pokud chceme stavět na hráčích jako je Alex celou naši ofenzivní hru, nebude to zrovna med. Dokáže zahrát slušné zápasy, dnes však frustroval všechny u televize a asi i na hřišti. Alespoň, že dal ten šťastný gól.

Střídající

 • Mohamed Elneny

  5,0

  S jeho příchodem jsem si říkal, konečně ve středu něco uhrajeme. Nestalo se. I on nedokázal vyčistit prostor ve středu hřiště a i po jeho příchodu zůstal v této části hřiště Huddersfield dominantní. Možná měl o něco větší naději na vítězství v osobním souboji než Lucas, jinak ničím jiným nepřispěl. Pokud se podivám na naše DM, nemáme tam teda moc silové hráče, kteří by se hodili do těchto zápasů.

 • -

  Moc jsem nechápal, proč musí jít na hřiště v takovém zápase. Malý hráč, poměrně hubené postavy, který ještě dva týdny zpátky hrál La Ligu se má jít bít s takovými hráči. V defenzívě se snažil odehrát si svoje, v ofenzívě měl pouze cca 3 minuty, kdy byl trochu viditelnější a rozhýbal naši útočnou řadu.

 • -

  Pár minut v PL pro něj, nic víc.