Hodnocení hráčů

Leicester 2:5 Arsenal –

O dnešní hodnocení se postaral fanoušek peky913.

Tak především, tento výsledek se dal poměrně slušně předpovídat, kdo umí anglicky tak doporučuju: http://www.7amkickoff.com/2015/whisper-it-arsenal-are-title-challengers/

Jste-li silnější tým, očekává se od vás, že budete držet míč a útočit. Pokud jste slabší, ale máte slušný tým, zřejmě se budete snažit o protiútoky. To je běžný scénář. Silnější tým se snaží co nejvíce udržet míč, aby bylo riziko protiútoků co nejmenší. Pokud máte ale v týmu hráče jako Alexis, Ramsey a Walcott, kteří jsou zřejmě neschopní neztrácet míč, můžete hrát na proti-proti útoky. Vepředu riskujete, s tím, že domácí ambiciózní tým bude chtít chodit do protiútoků, které se silnější tým bude snažit zastavovat a útočit tak do otevřené obrany. Jelikož se kvalita níže postavených celků zvedá, je možné, že tento přístup uvidíme stále častěji. Pokud mám pravdu a Wenger chce stavět na Alexisovi, který je generátor ztrát a na Walcottovi, který umí (kromě neviditelnosti, sbírání ofsajdů a sprintu) dát gól jenom z brejku, tak to znamená méně Girouda. Mertesackera a Arteta.

Brankář

 • 7,0

  Wenger určitě Petra nenalákal jenom na setrvání v Londýně, ale taky na to, že se nebude nudit. Za góly nemohl, měl 3-4 důležité zákroky a díky zkušenostem ví, kdy a jak má rozehrát, což je pro Arsenál velice důležité.

Obrana

 • 6,0

  Byl víc vidět než Nacho, ale taky toho víc pokazil.

 • 5,0

  Komentátor u prvního gólu prohlásil, že měl Koscielny jít po Vardym, čímž si teda nejsem jistý. Jistý jsem si ale tím, že Merte u gólu naprosto propadl a neměl šanci se vrátit. Celkově slabota.

 • 6,5

  Pan nepostradatelný.

 • 6,0

  Nebyl v tomto zápase příliš vidět a to taky protože má před sebou Alexise, za kterým pokud čistíte, tak to stačí.

Záloha

 • -

  Nehodnocen.

 • 7,0

  Santi dělá všechno, kromě dávání gólů. Výborná přihrávka na důležitý první gól, hromada naběhaných kilometrů (kolem 70. minuty měl třetí největší porci kilometrů), vyhrané souboje, vypíchnuté balóny. Řídil hru a kdyby nedal Alexis 3 góly, tak je pravděpodobně můj MOTM. Jednou bych rád pochopil, jak může tak technicky perfektní hráč spálit tolik střel.

 • 6,0

  Mesut je zvláštní. Pravidelně se dělí s Aaronem o největší počet naběhaných kilometrů a dnešek nebyl výjimkou. Z obrazovky to ale nejde poznat, většinu zápasu je pro mě neviditelný. Prý je na stadionu daleko líp vidět, no to bych chtěl vidět. Opět má gólovou přihrávku, taková trochu povinnost stejně jako walcottův gól. Oba, Mesüt i Walcott jsou většinu zápasu neviditelní, čekající na rozhodující okamžik. A mezi nimi běhá Alexis, u kterého prostě doufáte, že bude procento povedených akcí převyšovat procento pokažených.

Útok

 • 5,0

  S formou je na tom dost podobně jako Arteta, rozdíl je v tom, že víc běhá.

 • 8,0

  Alexis bude pravděpodobně vždy kazit a ztrácet a frustrovat, pokud ne, stane se z něj sympatický C. Ronaldo. Je opravdu otázka, nakolik je Alexis člověk. Při incidentu ke konci zápasu jsem si byl téměř jistý, že utrpěl únavovou zlomeninu. I když vypadal ze začátku unaveně a prohrával fyzické souboje, i když hraje prakticky bez přestávky dva roky vkuse, tak se byl schopný přesto všechno vybičovat k zařazení vyšší rychlosti. Jakoby ani neměl lidské tělo. Jakoby fungoval čistě na vůli. Na druhou stranu je velice typický člověk v tom, že je velice závislý na sebevědomí a proto ho taky Wenger staví, aby toto sebevědomí nabral, což se dneska povedlo.

 • 6,5

  Sympatický výkon, gól, slušné náběhy, hodně se mi líbila jeho zvýšená dravost, chtěl se dostat před bránu. Ale toho Henryho prostě nehraje dobře, místy až komicky.

Střídající

 • 5,0

  Bída. Souboje vyhrává tak, že si musí „vynutit faul“ na svoji osobu.

 • -

  Nehodnocen.

 • -

  Nehodnocen.