Hodnocení hráčů

: LIVERPOOL – ARSENAL 4:0

Mrzí mě, že můj návrat na tento web se nenesl ve veselejším duchu, ale je třeba se vypořádat s tím, co nám bylo naděleno. Myslím, že je třeba si reálně přiznat, že kvalita naší hry je aktuálně opravdu na levelu Evropské ligy a ne Ligy mistrů. Pokud poslední dvě utkání Wengerovi nestačila jako dostatečný důkaz, že potřebujeme posílit, tak se obávám, že se s Ligou mistrů budeme muset rozloučit na trochu déle, než jen pro tuto sezonu.

Brankář

 • 7,0

  Kuriozní, že při takovém debaklu dostane ohodnocení MOTM právě brankář, ale faktem je, že za branky nemohl a mimo ně zaznamenal, a to po dost dlouhé době, několik top zákroků. Nebýt jej, mohlo být skóre ještě podstatně strašidelnější.

Obrana

 • 3,0

  Hráč, který je druhým rokem za zenitem a každým dnem jeho výkonnost klesá. Na tento fakt Wenger ale absolutně nereaguje. Přejít přes něj je opravdu lahůdka i pro průměrné útočníky a křídelníky Premier League, natož na útočnou část sestavy Liverpoolu. Ztratil timing, schopnost trefného tacklingu. Protihráče stále dokola jen vystává dva metry od nich a nechává jim tak prostor k zakončení, což se dnes stalo hned v několika případech. K tomu připočtěme několik nepřesností v rozehrávce a absolutně tristní individuální ztrátu míče, která jen se štěstím nevedla ke gólu. Míč měl narozdíl od Bellerina při jeho minele plně pod kontorolou.

 • 5,0

  Byl trochu namočen v prvním gólu Liverpoolu, kde nedoskočil a Firmino tak mohl pohodlně uklidit míč do branky. Na druhou stranu, Firmino nabíhal z vápna a tam jej vypustil jeden ze střeďáků. Jinak byl jediný, kdo naši obranu jakš takš držel nad vodou. Připsal si několik interceptions i tacklingů. V rozehrávce nehořel tak, jak kolegové. Těžko si dnešní zápas představit, kdyby nehrál.

 • 2,0

  Absolutní katastrofa. Podepsaný pod oběma brankami Liverpoolu z první půle. V prvním případě nezvládl udržet offsidovou linii, v případě druhém se u bránění inspiroval od svého španělského kolegy a od Maneho stál dostatečně daleko a čekal, co s míčem provede – zavěsil. Kazil rozehrávku, nesmyslně ztrácel a pravděpodobně měl být vyloučen po zákroku na Hendersona. Ale můžeme tohle vše dávat za vinu jen jemu? Wenger nikdy neviděl hrát Liverpool? Nezná typologii jeho útočné fáze? Z jakého důvodu nechal na lavičce silnějšího, zkušenějšího a hlavně podstatně rychlejšího Kolasinace na úkor Holdinga, opravdu nepochopím. Tím nesnižuji Robův potenciál, ale jeho dnešní nasazení do zápasu, kde obrana evidentně bude přetížená, byla děsivá minela.

 • 3,0

  Až do oné minely, která vedla k 3. brance domácích, to nebylo nikterak výrazně zlé. Směrem dozadu zvládal, snažil se podporovat útok, i když z jeho průniků a akcí prakticky nic nevzešlo. Na jeho obhajobu, jak jsem již zmínil, oproti Monrealovi to měl složité v tom, že na něj míč padal a musel se rozhodovat opravdu velice rychle. Nicméně pokud si na ten první dotek nevěřil, měl míč jednoduše urvat. Jeho chyba nás stála i hypotetickou šanci na bodový zisk.

 • 4,0

  Podobný výkon jako jeho wingbackový kolega na druhé straně, jen bez zmíněné minely. Jednou úplně vypustil bránění Maneho, s kterým měl celkově vícekrát problémy. Směrem dopředu se opět snažil a zaznamenal několik pozitivních momentů. Ale nebylo reálné, aby to znamenalo v dnešní mizérii nějakou změnu.

Záloha

 • 2,0

  Zápas a tempo úplně mimo jeho možnosti a schopnosti. Nestíhal vůbec nic. To, že ho v utkáních, kde dominujeme zdobí vysoké procento úspěšných přihrávek je v utkáních, jako bylo to dnešní, úplně k ničemu. Když je pod tlakem, tak kazí. Vůbec si nevěděl rady s pressingem Liverpoolu, nebyl schopen nic vymyslet a už vůbec nestíhal zachytávat jejich rychlé přechody do útoku. Nechal si dát nesmyslně první žlutou kartu a ještě v závěru prvního poločasu mohl být moc rád, že zápas vůbec dohrál. Za mě po Holdingovi druhý největší přehmat. Nasadit nefunkční a pomalé středové duo Xhaka – Ramsey na zápas, kde je jasné, že střed bude třeba dobře uzavřít, bylo úplně mimo mísů. Neříkám, že Coquelin nebo Elneny jsou hráči, kteří by náš problém ve středu řešili z dlouhodobého hlediska, ale rozhodně dnes jeden z nich měl hrát.

 • 3,0

  Stále přetrvávající fenomén něčeho, co nechápe už snad opravdu nikdo na světě. Hráč, který svojí všeobecnou průměrností tak bije do očí, ale přitom se prakticky nemusí ani snažit, aby měl naprosto s klidem jistý základ v klubu, který údajně chce hrát o titul. Opět fůra nepřesností, nelogických vyhodnocováních situací, pletení se do akcí spoluhráčům atd. Prostě dávka toho, čeho jsme od něj pravidelně zvyklí. Jediné, za co ho mohu vyzdvihnout je jeho tradiční bojovnost a jeden průnik u lajny, kdy ho musel za cenu žluté karty stáhnout Gomez. Až exhibiční nádech dostalo utkání v moment, kdy mu 50 ti metrovým sprintem utekl Wijnaldum, aby si na něj následně počkal a dvěma kličkami ho posadil na zadek. A to jsme byli zhruba v půlce prvního poločasu. Hru našeho středu ještě shrnu tím, že dnes nehráli proti Modricovi, Kroosovi, Pjanicovi, Vidalovi, Alcantrovi nebo třeba Kantemu. Ale o několik levelů je předčili hráči jako jsou Henderson a Can. HENDERSON A CAN!!!

Útok

 • 3,0

  A tímto uzavřu trio přehmatů v dnešním základu. Jak mohl dnes dostat Welbeck přednost před Lacazettem nebo Giroudem? Mám Dannyho opravdu rád, působí jako fajnovej člověk a srdcař, ale jecho impotence v zakončení a nedostatek kvality v řešení situací okolo vápna je opravdu enormní a na míle vzdálená hráče základu v Arsenalu. Opět se dostal do gólovky, opět selhal. Po kolikáté to byl už jen v této sezoně? Po páté? Po šesté? Pochválit ho mohu jen za pressing, který v kombinaci s Kariusovou neschopností málem znamenal šance pro nás. Tím to ale končí. Dosti i jeho zásluhou jsme netrefili branku soupeře za celý zápas ani jednou a to obrana opravdu není dominantní stránka Liverpoolu.

 • 4,0

  První poločas prakticky neviditelný. V druhém poločase šel nahoru, ale i tak na něm šla dost vidět nerozehranost. I přes to byl jeden z mála, který byl schopen se uvolnit a alespoň tak působil, že může znamenat nějaké nebezpečí. Nicméně poslední dva zápasy byly demonstrací toho, jak z klubu vyhnat svého nejlepšího hráče.

 • 2,0

  Už opravdu nevím, co od něj chceme. Hráč, který neumí bránit, vynechává hlavičkové souboje, má průměrný dribbling a to jediné, co ho zdobí, tedy key passess, se od něj taky nedostavují. Druhá věc je, že Ozil je použitelný pouze na jediné pozici, kterou je AM. O tom, že na křídle není ani poloviční jsme se přesvědčili už při rozestavení 4-2-3-1, ale Wenger si zřejmě potřebuje osvěžit paměť a tak ho budeme stavět na křídlo i ve formaci 3-4-3. Efekt je stále stejný – nulový. Jeho hra se mírně zlepšíla právě přesunem na zmíněné Amko, ale v celkovém kontextu dnes nepředvedl vůbec nic. Kazil, nebyl schopen přejít přes obránce. Dostal se ke dvoum střelám a dvakrát to bylo fiasko. Za mě prodloužení kontarktu rozhodně nebude úspěch a navýšení mzdy už tuplem ne. Toto nepodotýkám na základě dnešního utkání, ale více než rok trvající formy.

Střídající

 • 5,0

  Jeho příchod a změna rozestavení znamenaly rozhodně zlepšení. Svoje si odehrál a jak jsem uvedl již výše, kdyby hrál od začátku, nemuselo to dnes dopadnout tak tragicky, jak to dopadlo.

 • 5,0

  Dostal se do jedné solidní příležitosti, kterou, bohužel, neproměnil. V několika momentech šla vidět kvalita jeho hry, nicméně když jdete na hřiště za stavu 0:3, vytvořit něco velkého je dost obtížné. Proč šel do zápasu dnes až z lavičky zůstane navždy nepochopeno.

 • 5,0

  Dnes s Lacazettem asi jediní potecniálně nebezpeční hráči. Dokázal si ve dvou případech vhodně najít místo ve vápně. Jednou vytvořil šanci pro druhého jmenovaného a v druhém případě zakončil.

Komentáře

 1. Michal Loksik (karma: 1) #1

  Zdařilé hodnocení díky za něj. Jen mi příde trochu kruté, napsat o Mesutovi, že má průměrný dribbling a závěr, už tuplem. Nezapomněl si, komu předloňský ročník o vlásek uteklo ocenění pro nejlepšího hráče ligy? Jinak se vším velký souhlas a opravdu bych nějak chtěl pochopit nasazení některých hráčů do základní sestavy (hlavně Danny a Nacho), když se k tomu ještě podívam na naší lavičku potažmo i tribunu, opravdu zajímavé.

 2. Özil11 (karma: 281) #1

  Utkání ve Stoce jsem nazval tragikomedií, tohle byla pouze a vyloženě tragédie a zároveň dejavu z minulé sezony, kde jsme přesně takové hluché zápasy zaznamenali již několikrát. Evidentně se nic nemění a měnit nebude, když dvě top posily sedí a prostor dostávají hráči co tam nemají vůbec co dělat. Taktika nula zero, nasazení podprůměr. Přeji Alexisovi a ostatním, co to s fotbalovými úspěchy myslí vážně, hodně štěstí v nových působištích. Tady dokud bude šéfovat Wenger, tak není šance. Do konce přestupáku je ještě čas zpeněžit co se dá, tak nelelkuj starouši, nebo radši vem kramle a přenechej to někomu kdo už nepatří do fotbalovýho důchodu.

  • Petr (karma: 1) #1

   Mě by zajímalo jak vůbec současnej Arsenal funguje. Vem si že třeba dneska už hodně klubů v Bundeslize používá SAP apod. Tohle mi hodně připomíná Spartu. Navíc Wenger kompletně ztratil kontakt s mladejma a a starý na něj prděj. Nebo je tu Monreala a Ramsey kteří jsou řešení na lavičku na jednu ,dvě sezóny aby měl kouč zas o něco lehčí spánek ALE rozhodně né oprry týmu na 5 let. Přestupy Ozila a Xhaky jsou prostě faily. Nemají charakter a na Premier League nemaj .O Bellerinovi radší nemluvim, ten má tak na Las Palmas… Jenže byli k mání. Wenger už dáááávno nemá Arsenalu a fotbalu oběčně co dát .Bohužel je ze starý školy , takže mu to jednoduše nikdo nevysvětlí. Tohle beru jako chybu vedení a bojím se že skončíme jako Leeds.

 3. Cesky Lev (karma: 0) #1

  Super slovní hodnocení a i čísla mi sedí. Možná bych ještě naložil Aaronovi, za situaci, kdy něco žvatlal Oxovi a byl absolutně mimo všechno. Rád bych napsal, že se těším na Jacka, že by jsme měli koupit VVD atd., ale největší problém je lodivod a poslední roky vše stále dokola. Doufám, že už i těm největším zaslepencům to dochází a banery s Arsene we trust naprosto vymizí.

 4. jack (karma: 312) #1

  Jako sorry, ale Ozil 2? Za to že první poločas hrál mimo pozici bez střední zálohy? Za to že je Wenger starej senilní dědek? Holding, Xhaka a Ramsey pro mě dneska nejhorší, všichni 2, Mesutovi bych dal alespon 3, možná i 4, pozorně sleduju vždycky jeho a posledních 15 minut byl on skoro jedinej kdo se snažil aspoň napadat.. Jak může mít Bellerin s Monrealem víc jak Mesut? Absolutně tragický.. a Ox? Ten nejenom že nic nepředvedl, on se dovolil flákat a ještě se tam vykecává s Aaronem.. Co u nás ještě dělá Danny to nevím, možná maskota a baviče..

 5. traged (karma: 4526) #1

  Dobry hodnoceni po naprosto prisernym zapase, jednom z nejstrasnejsich za posledni dobu. Doufam ze hraci dostanou tucny financni pokuty, protoze brat pres 100 tisic liber tydne a svou neschopnosti vytocit nekolik milionu fanousku mi prijde jako nehoraznost. 0 strel na branu?? Jak uz nekdo sdilel Ramseyho medailonek – je tohle vubec mozny? Od defenzivniho zaloznika? https://streamable.com/oon69 Asi jediny mozny vysvetleni je ze je neco strasne spatne mezi hracema a trenerem, odchod Mustafiho tomu nasvedcuje 🙁

  • mc1897 (karma: 175) #1

   @medailonek: ty kokos, tak to je sila. Za toto ho predat spat do Cardiffu. Ani som si to na live-streame nevsimol. Neskutocne. Chlapec to musi mat v hlave neskutocne pomotane.
   A ze je kabina rozbita, je uplne jasne, o tom nemoze byt pochyb – a to je prosim primarne vec trenera. Ak mam problem s jednym, dvoma hracmi v kabine, mam to riesit, a ak s polkou kabiny, mam odist do dochodku sam – hoci aj 28.9.

 6. Viktor (karma: 10) #1

  Mrazivě dobré hodnocení. Bohužel. Je někdy těžké být fanoušek tak krásného klubu … Ad Mesut, hodně jsem jej sledoval a přišlo mi (kupodivu), že včera bojoval víc než obvykle … Obecně dribling a krytí míče má úžasné.

  Jinak to video o Ramseym je šílený, poslouchal jsem asi do dvou do rána Sky sports analýzy a Thiery + Jamie C. z toho byli plně hotový.

  Držme si palce, budou to dlouhé dva roky.

 7. Ady Su (karma: 197) #1

  Všeobecně díky za dost pozitivních ohlasů a stejně tak za ty nesouhlasné. Prakticky ve všech vidím pointu. U Mesuta a jeho dribblingu vycházím především ze statistik. Technika je jedna věc, úspěšnost přecházení přes hráče a počet pokusů o to je věc druhá a ta u něj opravdu hodně pokulhává. Zajímavé čísla dribblingů u něj najdeme pouze v utkáních které vyhráváme s přehledem, tempo je pomalejší a nikdo mu nehraje extrémně do těla. Takových utkání je ale méně a méně.

 8. maxtej (karma: 265) #1

  K vykonu hracu, co byli na hristi uz toho bylo receno dost, ale premyslel jsem nad tim vyberem sestavy a jednine mozne vysvetleni, proc Wenger nechal na lavicce Lacazetta a Kolasinace, co me napada, je, ze on udrzuje nejaky druh staromodni fotbalove „hierarchie“ jakoze ti dva jsou novacci, takze si jeste „nezaslouzi“ hrat takovy zapas. Plus dalsi vec, ze jeste nemaji dost zkusenosti z PL a asi proti Liverpoolu jeste nehrali (to nevim jiste, jestli se nekdy nepotkali v Evropske lize nebo tak), tak jim na to neveril.
  Oba duvody mne osobne samozrejme pripadaji zcestne, ale je to to jedine, co me napadlo, kdyz jsem se to snazil nejak pochopit.

 9. zajo69 (karma: 515) #1

  To že Wenger nestiahol po polke Holdihga len dokazuje že sa zneho stáva arogantný senilny dedo.A my takto horí obranca ktorý je psychicky na dne a ja s tým nič neurobím tak tam nemám čo hľadať. Ale to by priznal že to absolútne na hovno poskladal. Záver je jasný.Potrebujeme nového trénera.Wenger už žiadneho súpera neprekvapí iba tak nás fans.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.