Hodnocení hráčů

Newcastle 0:1 Arsenal –

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

Se zpožděním z důvodu časového vytížení Vám přináším hodnocení hráčů ze zápasu na St. James‘ Park. Přes místy až drtivé držení míče a ubíjející kombinace kolem hranice velkého vápna jsme se štěstím střelili jeden gól a vyhráli. Důležité je, že si odvážíme tři body, na způsob výhry se historie neptá. Pojďme se podívat na výkony našich hráčů.

Brankář

 • 6,0

  Minulý zápas ukázal, co dokáže. Včera si mohl v bráně uvařit kafíčko a sledovat dění na hřišti. V zápase ho ohrozil v podstatě jen Héctor, kdy ztečoval centr, ale Petr byl pozorný. Po hodině hry stáhl centr do náruče. To je výčet jeho zákroků. Nebyl zapojován do rozehry, protože o deseti hrající Newcastle nepresoval a naši stopeři měli čas vklidu rozehrát.

Obrana

 • 6,0

  Nezapojuje se tolik do útočné fáze jako Nacho, spíš čeká na nějaký vhodný okamžik pro náběh. V zápase si připsal jedno parádní sklepnutí na rozběhnutého Thea, o několik okamžiků později se po stejném sklepnutí od Oxe ocitl ve vápně, ale byl podivným zákrokem poslán k zemi. V defenzivní činnosti měl o trochu více práce než jeho kolega, ale i s pomocí Gabriela vše zvládal na jedničku.

 • 7,0

  MAN OF THE MATCH

  Vizuálně měl méně práce v zadních řadách než jeho kolega. Několikrát zakřižoval soupeře a odehrál míč do autu. Vyhrával hlavičky, dobře vystupoval. Velkou pochvalu zaslouží za jeho občasné útočné výlety. Byl to v zápase jediný hráč, který dokázal vymyslet průnikovou přímou přihrávku. V prvním případě z toho byla polo šance. Ve druhém jsme po sérii střel vstřelili gól. Pevnost vzadu a dobré podpoření útočné fáze, to je důvod proč Laurenta volím hráčem zápasu.

 • 6,5

  Podle mě velice povedený zápas pro Gabriela. Vyhrával souboje, vypomáhal Héctorovi při bránění a hlavně v úvodu byl hodně viditelný. Připsal si jednu nepřesnou rozehru, jinak byla jeho rozehrávka bezproblémová. Myslím, že společně s Laurentem by mohli vytvořit silnou obrannou dvojici.

 • 6,0

  V defenzivní činnosti téměř bez práce. Musel podstoupit pár soubojů, sprintů, ale vše zvládal. V útočné fázi to bylo od něho typické, zapojoval se do kombinace, snažil se roztáhnout hru do stran a vyslal několik slušných centrů do vápna. Ke konci zápasu ohrozil gólmana hostí hezkou střelou. Typický pohodový zápas pro Nacha.

Záloha

 • 6,5

  Při snaze získat míč, odehrát ho do autu, zastavit protiútok byl přesný, nekompromisní a hlavně úspěšný. Plnil si svoji práci a dnes se moc nepouštěl do nějaký ofenzivních choutek, párkrát se pokusil přenést hru, ale jinak poslušně posouval míč ke svým spoluhráčům. Svoji práci si odvedl na jedničku a opět patřil k nejlepším hráčům na hřišti.

 • 5,5

  Pozice CAM mu zrovna moc nesvědčila. Dokáže vymyslet parádní přihrávku, ale to bývají jen záblesky a my v tomto zápase potřebovali hráče, který bude neustále zásobovat svoje spoluhráče výbornými nápady, ze kterých budou plynout šance. V úvodu zápasu působil nějak nervózně, nedařilo se mu, ztrácel míče. Poté hrál na jistotu a zapadl do průměru naší záložní řady, kdy si hráči nekonečně posouvali míč zleva doprava. Za vypichnutí stojí jeho pokusy o střelbu. Jednou byl zblokován, podruhé se jeho střela odrazila k Oxovi, který se štěstím skóroval.

Útok

 • 6,0

  Rozhodně to nebyl ten Alex, kterého známe z minulých zápasů. V úvodu byl vidět, ale postupně se ze hry vytrácel. Ke konci poločasu se zase začal dostávat do hry, ale byl z toho jen zazděný protiútok nebo špatná přihrávka. Ve druhém poločase měl světlé okamžiky, podařilo se mu vstřelit gól a tím rozhodl zápas, poté se dostal do další šance, ale míč nedokázal nasměrovat do brány. Dnes mi u něho chyběla větší chuť hrát, zkusit jeho parádní disciplínu – souboje 1 na 1. Nebyl to úplně podařený výkon, ale paradoxně celý zápas rozhodnul.

 • 6,0

  Dnes byl Alexis výborný ve vyvážení míče, kdy na svou osobu vybojoval mraky faulů. Bohužel nevynikal v konečné fázi, kdy se nedokázal výrazněji prosadit, vystřelit. Jediná jeho povedená střela nabídla obrovskou příležitost pro Thea. Nachytal jsem ho ve dvou situacích, kdy velice špatně vyhodnotil situaci a místo nahrávky volil střelbu. Jinak tradičně patřil k hráčům, kteří to zkoušeli individuálně, bohužel byl pramálo úspěšný.

 • 4,5

  Suverénně nejhorší hráče na hřišti, utopen někde mezi stopery jen málo jevící zájem o hru. Vlastně měl za svůj pobyt na hřišti jen tři okamžiky, které stojí za to zmínit. V 9. minutě se ocitl tváří v tvář s Krulem, kdy ho výborně uvolnil Héctor, bohužel byl moc blízko a nedokázal brankáře domácích překonat. Druhou ještě větší, 1000% šanci měl po střele Alexise, kdy osamocen dorážel do odkryté branky, jak to dopadlo, všichni víte. Třetí světlý okamžik měl po hodině hry, kdy se mu poprvé a naposled za zápas podařilo zpracovat míč, udržet ho a konstruktivně ho rozehrát. Veliká slabota od Thea, kterému přehuštěná obrana ani trochu nesvědčí.

Střídající

 • -

 • -

A tradičně na závěr? Totální střelecká impotence… Mesut, Mesut, Mesut, ať se urychleně uzdraví, protože bez něj jsme jen banda házenkářů.

Brbci

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.