Hodnocení hráčů

Norwich 1:1 Arsenal –

Čtyřicet minut na vás prší, fouká studený vítr a najednou máte plné ruce práce. V prvním poločase předvedl pěkný zákrok, zanedlouho bohužel lovil míč ze sítě. Ve druhém poločase pokračovalo jeho účinkování v zápase v podobném trendu, kdy většinou postával, odkopával malé domů, ale přeci jen zákroků bylo víc. Za zmínku stojí jeho parádní zákrok ze 70. minuty, kdy nám zachránil alespoň bod.

Brankář

 • 6,0

  Čtyřicet minut na vás prší, fouká studený vítr a najednou máte plné ruce práce. V prvním poločase předvedl pěkný zákrok, zanedlouho bohužel lovil míč ze sítě. Ve druhém poločase pokračovalo jeho účinkování v zápase v podobném trendu, kdy většinou postával, odkopával malé domů, ale přeci jen zákroků bylo víc. Za zmínku stojí jeho parádní zákrok ze 70. minuty, kdy nám zachránil alespoň bod.

Obrana

 • 5,0

  Měl jsem pocit, že Héctorovi se opravdu dnes nechtělo. Víceméně 3/4 zápasu u něho neexistovala nějaká snaha ofenzivně podpořit trápící se spoluhráče. Ke konci musel několikrát máknout a konečně trochu začal fungovat, bohužel to bylo málo a pro mě dnes podprůměrný výkon od jeho standartu. V defenzivní činnosti se místy nevyvaroval zmatkům, několikrát si nepokryl hráče, nebo se ocitl mimo svoji pozici.

 • 4,5

  Dle mého dosti povedený začátek zápasu. Per nezvykle vyhrával hlavičkové souboje, troufnul si i na složitější průnikovou přihrávku, napravoval chyby svých spoluhráčů dobrými obrannými zákroky. V průběhu času se ale začínala projevovat absence Laurenta, a když Norwich trošku zatlačil, najednou to byl obrovský problém, nutno podotknout, že nejen pro něho. Okolo sedmdesáté minuty zcela amatérsky vystoupil, prohrál hlavičku a nechal za sebou obrovskou díru, kdy nás zachránil offside. O dvě minuty později jeho další prohraný souboj zachránil na brankové čáře Petr. Později pokračoval ve slabším výkonu, do očí bijící byl jeho výlet někam úplně mimo pozici a opět po něm obrovská díra.

 • -

  Opravdu se nám smůla lepí na paty. Další zranění, jednoho z nejdůležitější hráčů v poli, bez kterého můžeme a myslím, že budeme mít obrovské problémy v dalších zápasech. Doufám, že jeho zranění bude krátkodobé.

 • 6,5

  MAN OF THE MATCH

  Zdá se mi, že to byl dnes jeden z mála hráčů, kteří opravdu chtěli vyhrát. Na rozdíl od Héctora byl dnes neuvěřitelně pracovitý směrem dopředu a mohutně podporoval svoje spoluhráče. V prvním poločase poslal dva velmi slušné centry, v poločase druhém přidával další – bohužel už nepřesné. Není to ale jen o centrech, parádně roztahuje hru, pomáhá při kombinaci, hráči se mohou spolehnout, že je vždy na svém místě. Škoda, že se dnes žádná jeho nabídka spoluhráčům nepodařila proměnit. V defenzivní činnosti mnohem jistější než ostatní obránci, nepamatuju si, že by udělal v defenzivě nějakou chybu. Za drobnou výtku stojí jeho nepřesná zpětná přihrávka a drobné zaváhání při komunikaci s Petrem. Přesto ho dnes považuji za nejlepšího a hlavně nejpracovitějšího hráče na hřišti a uděluji mu titul MOTM.

Záloha

 • 5,0

  Odmakal to v rámci svých možností a schopností. Dostává se do soubojů, ale vzhledem k jeho fyzickým proporcím není tak úspěšný jako Francis. Předvedl pár pěkně zastavených akcí, ale stejně tak několikrát propadl, ocitl se mimo pozici, prohrál souboj. Obecně za jeho slabinu považuju právě poziční hru, kdy je často moc vepředu a po něm zbývá holé místo.

 • 4,5

  Santiho matné výkony pokračují. Nedaří se mu zakládat ofenzivní akce, mám pocit, že někdy dává až moc na jistotu míče do stran. Předvedl několik slibných kombinací, ale bylo toho žalostně málo. V situaci, kdy mačkáme soupeře u šestnáctky, prostě od hráče jeho typu očekávám víc, než jen posouvání míče do stran. Snad brzy opět najde svoji formu.

 • 6,0

  Měl pomalejší rozjezd, ale v druhé polovině prvního poločasu ovládal hřiště, vymýšlel nahrávky, střílel. Za zmínku stojí jeho pěkné uvolnění Nacha z devatenácté minuty. Po chybě domácího brankáře, a hezké nahrávce Alexise, otevřel skóre. Ve druhém poločase se snažil, ale byla na něm vidět frustrace z nedostatečného pohybu spoluhráčů. Druhý poločas byl tedy spíše průměrný a Mesut se nedostával moc k míči. Když už se k němu dostal, většinou neměl podporu od svých spoluhráčů. Z druhého poločasu bych vyzdvihnul jeho přiťuknutí Héctorovi a zblokovanou tvrdou střelu.

Útok

 • 5,0

  Je vidět, že se vrací po zranění. Nebylo ho plné hřiště jako obvykle, ale snažil se. Kombinace střídavě vycházely a nevycházely. Neměl v utkání žádné výraznější momenty, několik pohledných kombinací se Santim, Mesutem, jedna zblokovaná střela a vybojovaná standardka v zajímavé pozici. Určitě se do toho dostane a jeho výkonnost poroste. Dnes to měl těžké i z důvodu absolutní nefunkčnosti Héctora a slabého výkonu Santiho.

 • -

 • 5,5

  Stejně jako u Mesuta byl vidět spíše v poločase prvním, kdy zásoboval svoje spoluhráče hodně pěknými přihrávkami. Pokusil se i o zakončení, bohužel neskóroval. Ve druhém poločase se ze hry poměrně vytratil a i z něho byla cítit frustrace. Při snaze získat míč se ozval náš milovaný hamstring, což vidím tak na třítýdenní pauzu, ale vzhledem k tomu, že Alexis je mimozemšťan, věřím, že ho uvidíme dříve.

Střídající

 • 4,5

  Zmatky, zmatky, tak to většinou bývá, když je duo Merte-Gab na hřišti. Dnes jedna veliká hrubka, která nás stála body. Domácí útočník dlouhou chvíli stál přesně mezi dvěma stopery a Gab mu nevěnoval vůbec žádnou pozornost, a tak si Grabban jednou, podruhé, ukázal, kde chce míč – dostal ho a bylo vyrovnáno. Ve zbytku zápasu měl pár slušných obranných zákroků, ale stejně tak na mě působí rozdivočelým dojmem. Abych ho tady jen nekáral, tak jeho zákrok, kdy odkopával přízemní přihrávku skrz naším vápnem, byl velmi důležitý. Určitě má budoucnost, ale dle mého vedle sebe potřebuje lepšího učitele, než mu je Per.

 • 5,0

  Po hodně pohledném výkonu proti Záhřebu dnes nic nevymyslel. Měl pár kontaktů s míčem, jednu pěknou přihrávku na hranici vápna, bohužel tam v tom okamžiku nebyla ani noha. V některých soubojích pro mě působí dosti neohrabaně, zdá se mi, že má místy problém s koordinací pohybu. Zatím nepatří mezi hráče, kteří by z lavičky přišli rozhodovat zápasy.

 • 6,0

  Za svoji dobu na hřišti naši hru výrazně oživil, hlavně z jeho kopaček, do vápna v závěru, letělo několik slibných centrů. Tlačil se dopředu, nešetřil s krokem a bylo vidět, že má po zranění chuť do hry. V dalších zápasech bude zcela jistě potřeba, věřím, že jeho individuální schopnosti mohou pomoci našemu v současnosti nemastnému, neslanému fotbalu.

Co říci na závěr? Kdybychom zvládli poslední tři utkání Premier League, kde jsme mohli být. Na kdyby se bohužel nehraje, a tak musíme přepočítat raněné a jít do dalších bojů s větším odhodláním a touhou po vítězství.

Brbci

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.