Hodnocení hráčů

Nottingham 0:4 Arsenal –

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

dnešním zápasem jsme otevřeli letošní účet domácích pohárových zápasů. Do sestavy se dostali většinou hráči z lavičky a několik mladíků. Hráči přistoupili k zápasu zodpovědně a nakonec pohodovým výsledkem zajistili našemu týmu postup do další fáze ligového poháru.

Brankář

 • 5,5

  Mladý argentinský brankář dostal letos poprvé v soutěžním utkání příležitost zachytat si za první tým. V zápase příliš práce neměl, těžší zákrok si připsal až ke konci zápasu. Byl soustředěný a pozorný, kdy si dvakrát pohotově došel pro míč. Své kvality bude muset předvést v některém z dalších zápasů, dnes toho opravdu víc ani ukázat nemohl.

Obrana

 • 6,0

  Byl méně viditelným ze dvou krajních obránců. V defenzivě si v prvním poločase plnil svou práci velice poctivě, v tom druhém mi přišlo, že z jeho strany šlo příliš mnoho centrů. V ofenzivní činnosti nebyl tak aktivní, jako Gibbs, přišel mi však daleko efektivnější. Jeho centry byly poměrně nebezpečné, správně dokázal vycítit příležitost, kdy podpořit útok.

 • 6,0

  Brazilec se po zranění poprvé ukázal v sestavě. Dařilo se mu vyhrávat hlavičkové souboje, společně s Holdingem nepustili Nottingham do větší šance. Jednou se zapomněl při držení offsidové linie, nakonec to však stihl a soupeře přeci jen vystavil mimo hru.

 • 5,5

  Byl mírně slabší ze stoperské dvojice. V zápase měl několik menších zaváhání. Špatné zpracování v šestnátce a odevzdání míče soupeři a dosti neohrabaný šlapák ve velice nebezpečném prostoru. Celkově jsem ho společně s Gabrielem ve hře příliš nevnímal. Opravdu toho na práci dnes moc neměli.

 • 6,0

  Kieran předvedl svoji klasiku. V ofenzivě poměrně aktivní, dokáže pěkně kombinovat, vyvést míč, odcentrovat. Jeho problém je v malé efektivitě jeho snahy. Většina jeho centrů je nepřesných, nahrávky občas nepřesné. V defenzivní činnosti to poměrně zvládal. Sem tam působí zmateným dojmem a pohybuje se míle mimo svoji pozici, jednou trestuhodně otevřel svoji stranu. Na jeho výkonu nepřidal i dosti rizikový skluz ve vápně. Na druhou stranu, při matnějších výkonech Nacha, má Kieran po dlouhé době velkou šanci dostat se opět před něj. Bude muset ovšem ještě přidat a zkvalitnit svoji hru vpřed i vzad.

Záloha

 • 7,0

  Působil suverénně nejzkušeněji v celém našem týmu. Jeho hra působí až tréninkovým dojmem je však velmi přesná, důmyslná a oku lahodící. Z Granita je cítit velká pokora a zejména velký klid a úžasný přehled. Dnes opět natáhl z velké dálky a opět se radoval z gólu. V zápase není jeho úkolem rozdávat nádherné přihrávky, i když jeho dlouhé pasy jsou parádní. Ze zadních pozic dirigoval naši hru, sbíral míče a rozdával je ostatním hráčům. Výborný výkon švýcarského hráče.

 • Mohamed Elneny

  6,5

  S Granitem se dobře doplňují, Mohamed dokáže přitvrdit muziku a obstarává tu černější práci z této dvojice. V zápase několikrát pěkně zakombinoval, dvakrát se pokusil o zakončení, ovšem bylo nepřesné. Nenápadný, ale velice kvalitní výkon.

 • 7,0

  Byl mým velkým adeptem na titul hráč zápasu. Tak si představuji mladíka, který se chce ukázat trenérovi prvního týmu. Celý zápas byl nebezpečný, vymýšlel průnikové přihrávky, roztahoval hru do strany, posílal dloubáky přes obranu. Svojí šikovností vybojoval standartní situaci v zajímavé pozici. Dnes nejlepším z mladých hráčů. Škoda, že hraje na pozici, kde je obrovská kvalita a přetlak. Pokud bude pokračovat v podobných výkonech je velkým příslibem dalších let.

Útok

 • 6,5

  Chuba působil svěžím dojmem. Byl poměrně drzý, nebál se zkusit obejít hráče v situaci 1 na 1. Dobře kombinoval zejména s Jeffem Reinem-Adelaidem. V úvodu zápasu ho právě tento hráč poslal do velké příležitosti, gólman ho však vychytal. V druhém poločase vybojoval penaltu. Ještě bych ho chtěl pochválit za jeho přesné přenesení hry. Kvalitnímu výkonu chyběla jen gólová tečka.

 • 7,5

  MAN OF THE MATCH

  Svého premiérového gólu s kanónem na hrudi se dočkal poměrně brzy. Po proměněné penaltě jeho výkon ještě vzrostl. Po celý zápas zkoušel svoje střelecké štěstí, byl ovšem mnohokrát zblokován. Zapojoval se do kombinace našeho týmu. Dokázal si najít prostor na hřišti, kde byl svému týmu platný. Svoji přihrávkou vyslal do šance Akpoma, který vybojoval penaltu. Penaltu proměnil suverénně, druhý gól si vybojoval celý sám, kdy velice důrazně dopravil míč až do sítě. Poté měl ještě několik příležitostí, které smrděly hatrickem. V závěru si připsal pěknou asistenci při gólu Oxe. Z dnešního zápasu si odnáší 2+1 v bodovém hodnocení a já jeho výkon oceňuji titulem hráč zápasu.

 • 5,5

  Asi nejrozporuplnější výkon dnešního večera. Skoro celý zápas byl Ox zralý na ručník. Ztrácel snad 100 % míčů, které měl na kopačce, jeho centry a rohy byly na úrovni okresního přeboru. V druhém poločase se osměloval a zlepšoval svoji hru a v závěru to byl právě on, kdo byl nejlepším na hřišti. Byl velice nebezpečný, dokázal se prosadit individuálně, vytvořil šanci pro Peréze a v závěru vstřelil krásný gól. Pochvalu má i za jeho dvě velice přesné dlouhé přihrávky. Snad bude pokračovat ve výkonech, který předvedl v posledních dvaceti minutách.

Střídající

 • -

  Zaregistroval jsem ho při několika kontaktech s míčem. Je stále strašně mladý. Když jsem ho však viděl několik let zpátky v přípravě, jak v šestnácti letech vymýšlel úžasné věci, myslel jsem, že v tomto věku to bude na víc, než pár minut v ligovém poháru. Věřím, že fotbalově poroste.

 • -

  Pro mě téměř neznámé jméno. Jednou se pokusil přejít před obránce Nottinghamu, bohužel se nepodařilo. V další akci jsem ho již nezaregistroval.

 • -

  Další z hráčů, kteří dosti vyšuměli. Je však ještě mladší než Gedion. Na pravém beku jsem ho viděl poprvé. Jediné, co si pamatuji byl jeho uspěchaný centr, kdy měl odkrytou celou pravou stranu a mohl jít pohodlně hluboko do vápna.