Hodnocení hráčů

Sheffield Wednesday 3:0 Arsenal

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

V ligovém poháru nás čekal přijatelný soupeř v podobě Sheffieldu Wednesday. Bohužel v zápase jsme absolutně propadli a naprosto zaslouženě se do dalšího kola poháru posunul právě domácí celek. Pojďme se podívat, jak se „dařilo“ našim hráčům.

Brankář

 • 5,0

  Petr dnes musel zkousnout hořkou porážku a díky neuvěřitelně hloupým chybám tahal třikrát míč ze sítě. Při inkasovaných gólech neměl sebemenší nárok, kdy jen sledoval, jak víceméně nerušeně útočící hráči Sheffieldu zakončují. V prvním poločase měl, opět po individuálních chybách, jeden slušný zákrok. Dnes by nám nepomohlo nic, ani další světové zákroky Petra.

Obrana

 • 1,0

  Tak tohle byl asi největší průser z celé naší obranné řady. Mathieu kupil chybu za chybou, otvíral svoji stranu až neuvěřitelně školácky a neprofesionálně. Při prvním gólu si nedokázal přebrat Pudila, který mu utekl a naservíroval přihrávkou pod sebe první gól do naší sítě. V opakovaných záběrech bylo vidět, jak v jedné situaci Calum ukazuje, aby si hlídal hráče. Tento hráč o dvě vteřiny později hlavičkuje těsně vedle Čechovi brány. Absolutně zpackaný výkon, směrem dozadu, kde zůstávala opravdu hrozná díra a Mathieu byl velice průchozí, směrem dopředu bez výrazné aktivity.

 • Calum Chambers

  1,0

  No jo, on se na tréninku podle slov Arséna snaží, ale těžko uvěřit kam se poděl jeho talent, se kterým sem přicházel. Dnes se nám Calum namotal do dvou gólů. V prvním případě si dle mého názoru právě on nepohlídal svého hráče, který v pohodě zakončil. V případě třetího gólu to, byl právě on, kdo vytvořil relativně zbytečný faul, když stáhl soupeře za dres. Nebyly to pouze tyto chyby, působil dosti zmateně, v jednom případě totálně špatně vystoupil a spolu s Debuchym otevřel celou stranu hřiště. Prostě další tragédie od hráče s defenzivní činností.

 • 1,5

  Po shlédnutí highlightů tvrdím, že on přímo nemá podíl na našich inkasovaných gólech. Bohužel očekával jsem, že při jeho zkušenostech s kapitánskou páskou na ruce, by měl být schopen svoje hráče nějakým způsobem vyburcovat, seřvat, aby přepnuli do zápasového režimu. Rozehrávka z hloubky pole dneska neexistovala. Jednou se nám připomněl po dloubáku Flaminiho, kdy hlavičkoval v bezprostřední blízkosti a gólman domácích byl připraven.

 • 2,0

  Demonstrace v přímém přenosu toho, proč dostává v drtivé většině případů přednost Nacho. Když si to velice rychle shrneme, tak směrem dozadu chyboval, párkrát se nacházel mimo svoje pozice. Směrem dopředu absolutně neviditelný, bez chuti, snahy trochu těm mladým klukům pomoc. Mizérie.

Záloha

 • 2,0

  Těžko říct, kam se včera poděla jeho bojová povaha. Mathieu to z části odchodil a vůbec nepomáhal bezradným mladíkům, kteří se v tom po celý zápas plácali. Při prvním gólu opravdu mohl přitvrdit. Předpokládám, že měl dnes na starosti rozehrávku, takovou Santiho pozici. Bohužel tato pozice mu absolutně nesedla a my hráli celý zápas víceméně bez osy hřiště a nebyli schopni z hloubky pole rozehrávat míče, vyrazit do rychlého útoku, zhola nic.

 • 2,0

  Abych byl upřímný, vůbec jsem tohoto mladíka na hřišti nepostřehl. Tak jen krátce, předpokládám, že měl zastávat pozici Francise, tedy snažit se o čistění prostoru. Glen tam prostě nebyl, on vlastně nebyl snad nikde. Velice neviditelný výkon. Ale vinit ho z prohry? Určitě ne, dnes to měli vzít na sebe zkušenější.

Útok

 • 4,0

  V prvním poločase byl víceméně neviditelný. Nedostával se k míči, nedařilo se mu nic a působil nejistým, neklidným a bojácným dojmem. Ke konci půle ovšem už začal vystrkovat růžky, když po pěkné individuální akci vystřelil vedle. Ve druhém poločase mě přesvědčil, že má obrovský potenciál, ale bohužel 19-ti letý kluk nemůže utáhnout celý tým. Často se zapojoval do útočné snahy a snažil se s výsledkem něco udělat. Předvedl pěknou kombinaci s Joelem, pár centrů, narážečky a celkově působil ve druhém poločase dle mého názoru nejlepším dojmem.

 • 2,0

  Odříznutý od zbytku, absolutně nevyužívaný a bez možnosti nějakým způsobem zasáhnout do zápasu. Nedostával se ani do hlavičkových soubojů, do vápna neletěl žádný centr. Těžko mu něco vyčítat, když nedostane od spoluhráčů ani příležitost zapojit se do zápasu.

 • -

  Za tři minuty toho moc stihnout nejde. První potažení balónu a ozval se náš proklínaný hamstring. Škoda, mohla to být šance pro Oxe, navíc to byl asi jediný hráč na hřišti, který dokázal jít do situace 1 na 1 a vytvořit svým driblingem nějakou šanci, nebo centr pro bezradného Olieho.

 • 3,5

  Hrozně moc chtěl, bylo to vidět. Snažil se, makal, ale měl malou úspěšnost. Většina jeho snahy nakonec vyústila ve zpětnou přihrávku, nebo šíleně nepřesný centr. V diskuzi jsem četl zajímavý názor, s kterým se ztotožňuji. Kdykoliv Joel dostane šanci má kolem sebe mladý, nebo nesehraný tým a nedokáže se výrazněji ukázat. Já jsem přesvědčen, že nějakou kvalitu má, ale svým častokrát zbrklým hraním, nepřesnými centry a lacinými ztrátami mi lehce připomíná Oxe, který je ovšem kvalitativně na jiné úrovni.

Střídající

 • -

  Přišel se na deset minut proběhnout. Strečink asi nic moc, píchlo ho v lýtku a musel se pakovat. Snad bude v pořádku, potřebujeme ho do dalších zápasů.

 • 3,0

  Sedmnáct let, první start. Co více k tomu napsat. Mně by se rozklepali kolena a nebyl bych schopný přihrát rovně. Ismael to zvládl se ctí. Párkrát se zapojil do kombinace. Několikrát posunul míč, ale prostě není to wonderkid, aby v sedmnácti letech přehrával zkušené hráče Sheffieldu. Měl na starosti kopání rohů, bylo to tak 50 na 50 – některý pokazil, jiný letěl docela slušně.

 • 4,0

  Bylo obrovsky poznat, že má zkušenosti s dospělým fotbalem. Přišel a ihned přebral iniciativu v rozehře. Hlavně v úvodu jeho pobytu na hřišti se mu dařilo zakládat útočné akce, kombinovat se spoluhráči a zcela jistě oživil totálně mrtvou osu hřiště. Ve chvíli, kdy přišel se, dle mého názoru, naše hra o nějaký ten kus zvedla.

Už jsem si tak nějak zvykl, že na zápasy ligového poháru se nedá moc dívat. Často to bývá právě s týmy z nižších soutěží pěkný průser. Nečekal jsem však, že až tak žalostný výkon předvedeme. Za celý zápas jsme si nevytvořili zhola nic, dobrá maximálně pár pseudošancí. MOTM? Všichni, co to dokoukali do konce.

Proč to všechno? Myslím, že Arséne to neskutečně podcenil ve středu hřiště. Předpokládám, že hlavním tvůrcem hry měl být právě Ox, bohužel se zranil. Tady se ukázala neuvěřitelná hloupost Arséna, že na lavičce neměl tvůrce hry a vlastně ve 3. minutě bylo vymalováno. Když tak přemýšlím, při množství zraněných najednou nemáme hráče, který by mohl zastávat pozici Santiho či Mesuta. Sečteno podtrženo, byla to ostuda a studená sprcha po týden staré výhře nad Bayernem.

Brbci

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.