Hodnocení hráčů

Southampton 4:0 Arsenal –

Dnes sme tu mali zápas na vždy horúcej pôde (aspoň pre nás) v Southamptone. Náš priamy konkurent o prvú priečku zaváhal. My sme nim darovanú šancu nevyužili. Poďme sa pozrieť prečo.

„Svätí“ vyšli na nás s taktikou agresívneho napádania, rýchleho dostupovania s cieľom čo najviac znechutiť našom hráčom hru, čo sa im žiaľ Bohu podarilo a samozrejme vychádzať do vražedných protiútokov. Ich agresivitu neutlmil ani rozhodca na ihrisku. Ale predsa hráme Premier League, tak by sme mali byť pripravení na pravý ostrovný futbal. Naši tento zápas absolútne nezvládli. Možno to bolo aj čiastočným uspokojením z pondelkového víťazstva,  ale to je už jedno. Musíme dať hlavy hore, čaká nás nabitý program v ktorom musíme bodovať.

Brankář

• 4,5

Veľmi nešťastný zápas pre brankára, ani si nesiahnete na loptu a už ju musíte loviť zo siete. Je mi ho ľúto, že sa mu ešte stále nepodarila tá rekordná nula, pretože on keď už má dostať gól, tak to musí byť nechytatelná strela. V 50. minúte bol však aj on neskoro pri centrovanej lopte a len ofsajd nás zachránil od inkasovaného gólu. V 75. minúte pekne zakročil. Nepredviedol nič naviac, ale v porovnaní s jeho kolegami, bol to jeden z „lepších“ výkonov.

Obrana

• 5,0

Hector bol dnes najlepší z najhorších. A na to aby dostal takýto honor mu stačil jeho priemerný výkon. To hovorí samé o sebe ako naša hra musela vyzerať. Vyvaroval sa chýb, bol na svojom mieste a hlavne stíhal s ich ofenzívnymi hráčmi. Do ofenzívy sa párkrát zapojil, len keby nejaká vlastne bola. Pekný šprint predviedol.

• 2,5

Naša stopérska dvojica si vybrala svoj slabší deň. Prepáčte, chcel som povedať, že hrali strašne. Rozohrávka nakopávaná, nepresná. V 25. minúte lapsus, ktorý mohol skončiť gólom. Neustále padal ako hruška, v 34. minúte našťastie odpískal rozhodca faul. Absolútne nestíhal rýchlostne 42. minúta mohlo byť 2:0.

• 3,0

Laurent sa bohužiaľ pridal ku jeho kolegovi. Vidieť, že nemajú veľkú prax s rozohrávkou, potiahnutím lopty, nemyslím tým rutinnú prihrávku na najbližšieho hráča, bolo to tiež veľmi nepresné. V 29. minúte mu prešla lopta cez nohu a mohla to byť veľká šanca pre domácich. V 92. minúte bol aj on pomalý na Longa.

• 4,5

Určite zahral lepšie ako stopéri. V 9. minúte bol na svojom mieste. V 17. minúte sa pokúšal aj o kombináciu, v 28. mal pekný prienik. V druhom polčase raz stratil loptu a v závere bol tiež pomalý na rozbehnutého Longa.

Záloha

• 3,5

Tiež bol jeden z tých, ktorí sa nevedeli vysporiadať s fyzickou hrou Southamptonu, prehrával dosť súbojov, bol pomalý, Mané si s ním robil čo chcel. V prvom polčase sa mu vydaril jeden sklz. Ale hralo sa mu ťažko, keď sme nechávali úplne otvorený stred. Veľmi často na ňom zostávala rozohrávka, myslím, že to bol zámer Sotonu. Nevšimol som si či hrali osobky, ale chceli podľa mňa úplne odrezať našich tvorivých hráčov, čo sa im aj podarilo.

• 3,5

Myslím si, že Santi by sa do takéhoto typu zápasu viac hodil. Ten vie udržať loptu aj v krkolomných situáciách. Aaronovi to až tak nejde, práve preto mali „svátí“ toľko možností na protiútok, tiež nám chýbali jeho pasy a kolmice. Do inkasovaného gólu hral pozorne v obrane. V 37. minúte zakombinoval s Walcottom, 39. min. pekne pätičkou na Ozila, bol súčasťou ešte pár akcií. V 60. vystrelil a pripísal si dve straty. V druhom polčase nechával veľmi otvorený stred, tak padol aj jeden z gólov.

• 3,5

Slabučké. Keď vidíte Ozila rozhadzovať rukami už je zle. Hráči ako Clasie, Wanyama mali jasne zadané úlohy. V 18. min. jeho nákop na Girouda skončil Monrealovov nevýraznou strelou. V 39. min. spomalil akciu, bol súčasťou možno ešte 2-3 kombinačných akcií a to je veľmi málo na jeho kvality.

Útok

• 3,5

Nevýrazný. Až v 37. minúte som ho uvidel v akcii kedy vyslal na bránu Stekelenburga slabučkú strelu. O pár minút neskôr hlavičkou skoro rozvlnil sieť po Ozilovom rohu. V obrane bol v rámci možností zodpovedný.

• 3,5

Zo začiatku to vyzeralo, že sa bude vedieť presadiť, vyhrával hlavičkové súboje, ale to bolo z jeho strany všetko.

• 5,0

Jeden z „lepších“ výkonov. V 14. min. potiahol loptu, o minútu neskôr predviedol poctivý návrat, kombinoval s Ozilom, Giroudom. Začiatkom druhého polčasu sa snažil chlapcov burcovať za čo palec hore. Bol ešte v pár akciách, určite jeden z najaktívnejších smerom dopredu.

Střídající

• -

Zas to jeho bránenie...privádza ma už do šialenstva, príde na ihrisko, azda prvý roh a jeho hráč dá gól. Neviem už čo na to povedať. Dopredu slabé.