Hodnocení hráčů

Southampton – Arsenal 1:3

Brankář

 • 7,0

  Inkasovaný gól rozhodně nepadá na jeho vrub. Nicméně, střelu nazvat zcela nechytatelnou nelze. Jinak si připsal několik důležitých zákroků a tým opět podržel.

Obrana

 • 5,0

  Průměrný výkon. Směrem dozadu byl v několika situacích nejistý a dopředu poměrně nevýrazný.

 • 3,5

  Katastrofa. Předvedl hned 3 obrovské minely a to, že neskončily gólem na tom nic nemění. I kdyby si dal Gabriel v poháru 3 vlastňáky a chytl novou mutaci covidu, tak proti United musí hrát nutně v základu. Tohoto pána si proti United v základu jednoznačně nemůžeme dovolit.

 • 6,0

  U Roba je všeobecně velký problém, že nemá žádnou akceleraci. Tím dělá super půdu pro útočníky, aby od něj odskočili v klidu narazili a nebo třeba posunuli míč patičkou okolo něj jako Adams. Prostě nestíhá a to se několikrát prokázalo v první půli. V druhé podal rozhodně lepší výkon, několikrát prokázal, že pozičně umí a stál tam, kam letěl centr. Vytkl bych mu situaci, kdy z něj Ings udělal kužel. V ten moment měl jít buď do tacklingu a nebo ho tzv. vycouvat. Místo toho neudělal ani jedno, šel do jakéhosi polokleku a Ingsovi tak bez problémů uvolnil cestu k Lenovi.

 • Cedric Soares

  6,5

  První poločas taktéž nehýřil jistotou. Měl několik zbytečných ztrát, nešikovných odkopů atd. Nicméně směrem dopředu mu to šlo i z leva. V prvním poločase vyslal takřka gólovou střelu a v druhém parádně přenesl míč u naší třetí branky.

Záloha

 • 6,5

  Musím po pochválit za dvě parádní průnikovky v úvodu utkání. To u něj člověk opravdu vidí zřídkakdy. První Laca zazdil, druhou Saka proměnil. Dále předváděl solidní výkon, i když občas klasicky zcela zbytečně fauloval a následně se vztekal. Vedle Parteyho dokonce i on vypadá použitelně.

 • Thomas Partey

  7,0

  Šel bych se známkou i výš, ale připsal si i dvě poměrně nebezpečné ztráty. Výrazná diference mezi ním a Xhakou je ta, že kdyz Thomas ztratí, je schopný brutálně zrychlit a svými čapími nohami míč soupeři odebrat. To u Xhaky nehrozí a tak z jeho ztrát plyne mnohem větší nebezpečí. Krom těchto ztrát prakticky bezchybně dominoval středu zálohy. Dost možná náš aktuálně nejdůležitější hráč.

 • Emile Smith-Rowe

  6,5

  Nebyl až tak vidět, nepřipsal si další kanadský bodík, ale velice mě zaujaly jeho stats po první půli. Byl nejlepší ze všech hráčů na hřišti v ball recoveries a hlavně v úspěšnosti přihrávek (100%), což je na AMko opravdu nevídané. V mnoha složitých situacích si počínal bravůrně a soupeře vyšachoval jediným dotekem.

Útok

 • Bukayo Saka

  8,0

  MAN OF THE MATCH

  Výborný výkon. Permanentní nebezpečí pro tým soupeře a poprvé v kariéře 1+1 v PL zápase. Jen tak dál a hlavně to zdraví, Bukayo!

 • 6,5

  Taktéž 1+1, nicméně herně už to taková sláva nebyla. Neuvěřitelně zazdil samostatný nájezd na gólmána, kde měl snad nejideálnější střeleckou pozici. Nicméně zakončil stejně zcela nejhůř a to přímo do noh brankáře. Nevyšlo mu plno věcí, ale prostě byl dvakrát ve správný moment na správném místě a to se cení.

 • 6,0

  Opět rozporuplný výkon. Gól a několik moc hezkých průniků, ale k tomu několik zcela zbytečných ztrát a absolutně nesmyslnýho tahání míče do 3 obránců, když by měl volit nahrávku na volného spoluhráče. Nevím, jestli to je tím, že se opravdu chce až tak ukázat a nebo tím, že prostě ten fotbal jako takový není schopen pochopit.

Střídající

 • 5,0

  Náš fenomenální Willinho klasicky nepředvedl takřka nic. Na druhou stranu, vyloženě průser to taky nebyl.

 • Mohamed Elneny

  6,0

  Opravdu vydatně pressoval. I když se Parteymu nemůže rovnat schopnostmi, alespoň na hřišti vždy nechá duši.

 • -

  Proč už někde nehostuje?

Komentáře

 1. AG (karma: 41) #1

  Díky za hodnocení, ale příjde mi dost zaujaté. Ať už pozitivně (Thomas) nebo negativně (Willockův koment, když se v podstatě nepotkal s míčem, Willian). Co předvádí Saka je neskutečné a Laca mi taky dělá radost v poslední době. Myslím si, že Luize uvidíme i proti ManU, i když z toho radost nemám… Ale i on umí zahrát dobře, tak snad bude mít dobrý den…

   • bflmpsvz (karma: 3416) #1

    Předesílám, že nejsem rozhodčí a nikdy jsem nebyl. Jenom mě to už tehdy překvapilo (a zjevně trochu všechny, asi i proto změna pravidel v průběhu sezony). Ta obhajoba mi právě přijde zvláštní, protože nemám pocit, že by Mings míč zpracoval, naopak teprve jej zpracovává – tj. je v procesu zpracovávání. (Míč na hruď a v momentě, kdy míč směřuje ke kopačce, tak přesně v tom momentě, kdy Mings zpracování dokončuje už mu Rodri ten míč vypíchnul.) Mings neměl míč plně pod kontrolou. a přesně jak píšeš, naprosto zjevně těžil Rodri ze svého ofsajdového postavení. Důležité je, že oba tyto aspekty tam jsou. Pak je otázka, kde je hranice mezi tím, kdy hráč míč kontroluje a kdy ne/ kdy míč zpracoval, kdy je v procesu zpracovávání. Pravidla neznám. Ale laicky bych řekl, že účelem těch pravidel je zajistit, co nejférovější prostředí hry. Tohle ale hrozně znevýhoďnuje poškozený tým, kdyby Mings nechal míč jen tak, byl by to jasný ofsajd, pokud by se Rodri vracel. A znovu – nejpodstatnější mi přijde, že ten míč Mings teprve zpracovával. (Nebo čím se v pravidlech rozumí zpracovávání? Hráč se dotkne míče? Hráč změní trajektorii míče? Nebo má hráč míč (plus minus) plně pod kontrolou?

    • bflmpsvz (karma: 3416) #1

     Okej sorry za neznalost.

     1. „A player in an offside position receiving the ball from an opponent who deliberately plays the ball, including by deliberate handball, is not considered to have gained an advantage, unless it was a deliberate save by any opponent.“ rozhodčí se po tom vyjádřili, že tehdy platilo tohle.

     „Deliberately plays the ball“ – znamená to tedy jakýkoliv záměrný kontakt s míčem (tj. ofsajd by to podle tohoto pravidla byl pouze v případě, že by Mings míč nechtěně tečoval, ale pokud se rozhodl zpracovat, tak Rodri jej mohl atakovat okamžitě, i když Mings míč reálně nekontroloval?). To chápu, proč to změnili, protože jak píšu výše, tohle je v kontextu fotbalu dost nefér.

     • NorthGooner (karma: 1017) #1

      Já to tedy moc nechápu, nicméně souhlasím s tebou i s jakubem. Rodri zcela jasně využil svého postavení a Mings ten míč neměl pod kontrolou. Pokud tohle totiž nebyl ofsajd, tak když to přeženu, tak si útočící hráč může stoupnout metr za obránce a čekat, až obránce bude mít zpracovávat a pak mu ho vypíchne. To je padlé na hlavu. Mings udělal vše pro to, aby hra plynula a tak by to mělo být posuzováno jako jeho výhoda. Rodri by měl mít právo ho napadat v době, kdy Mings již přiměřený čas měl míč pod kontrolou.

      |
 2. 14titi (karma: 607) #1

  Za mě si známky trefil pěkně, ale slovní hodnocení u některých je moc ovlivněno osobními sympatiemi/antipatiemi. Holding opravdu není žádný sprinter, ale na stopera je to pořád celkem slušné. Stopeři obecně nebývají žádní sprinteři a mají jiné způsoby na zastavení rychlíků jako je Che Adams. Luiz si kritiku za své minely určitě zaslouží. Já bych snížil známku Bellsovi, protože on nebyl dozadu podle mě ani průměrný. Není to soubojový typ (což je samo o sobě handicap) ale musí si najít jiný způsob jak odbránit soupeře, protože momentálně je mimo i pozičně. Cedric na druhé straně brání lépe, ale také se nevyhne chybám. Předevčírem konečně ukázal, že umí dát dlouhý balón a připsal si dvě krásná přenesení. Celou dobu se tlačil dopředu a byl 2x ve vápně a hledal finálkou spoluhráče. Na obranu Bellse je pravda, že jsme hráli daleko víc přes levou stranu, než přes pravou, kde operoval Saka. Pepe není tak rychlostní typ a podpora fullbacka se mu několikrát hodila. Nejvíc mě ale zarazilo hodnocení Williana. Co přesně by sis představoval, že střídající hráč post za post na AM předvede v 70. minutě za stavu 2:1? Nehodnoť jeho dosavadní výkony, ale jen ten z předevčera. Will nic extra nepředvedl, ale svoje si odmakal a to že Elneny maká víc je jasné vzhledem k tomu na jaké pozici hraje. Podle mě si byl zbytečně přísnej i na Lacu. Zazdil velkou šanci, ale jinak si připsal 1+1, jak sám píšeš. Jeho áčko bylo famózní a gól nebyl o nic horší. Co myslíš tím, že stál 2x tam kde měl? Laca mimo jiné svým pressingem donutil k chybě obránce a to vedlo k prvnímu našemu gólu.

 3. Kozlik89 (karma: 2796) #1

  Celkem prapodivné známky o některých hráčů. Pepe odehrál jeden z nejlepších zapasu a dostane 6? Partey 7? Vždyť xhaka byl dnes lepší. Soares 6,5? Nevím no moc se mi to nelíbí, a na to ze jsme vyhráli 3:1 se soupeřem který nás předtím 2x jednoznačně přehrál a porazil, tak jsou známky docela nízké. Ale beru to ? každý jsme jiny, každý na to máme svůj subjektivní pohled. Za mě už nechci vidět v základu Luize ani Williana. A bohužel ač to nerad říkám, Bellerin taky na lavičku. Snad se chlapec probere, ten kluk je slabej jak čaj, nevyhraje jediný souboj a každý si z něj dělá dobrý den, pomalý je. Nechapu co se s ním stalo.

 4. OuTu (karma: 319) #1

  Obecně – Saka, Partey, Laca a Cedric zahráli opravdu dobře. Na tragédovi zápasu se všichni shodneme – Luiz. Standardky hrůza – co letělo vrchem k nám do vápna, to smrdělo jak týden starý ponožky. Systém bránění je mi záhadou – maličkej Cedric má borca o dvě hlavy vyššího a Luiz o hlavu menšího…nechápu. Jestli bude Luiz na Utd, tak z něj udělají trhací kalendář. Jinak se mi na Sotonu líbila ta dynamika dopředu – jakmile získali balón -kvapem na bránu a to ve velmi pěkném tempu (to nám dělalo taky problémy) – za to jim patří kredit!

  • mc1897 (karma: 182) #1

   System branenia je taky ze branime zonovo.
   Tudiz sa stavaju utocnici k obrancom a nie naopak. Potom to logicky vyzera ako pises.
   Vela golov zo standardiek nedostavame, takze asi to nejako funguje aj ked to vyzera divne.
   Podla mna nie je nahoda ze sme mali snuru bez golu prave ked bol v laufe Pablo a Luiz sedel. Ten rozdiel medzi nimi dvoma je galakticky. Prave zapasy kde hral s Robom Luiz musel vychytat Leno – pamatame si tutovky Crystal, alebo tutovice Carrola v pohari.
   Luiz je strasne slaby, ale bolo vidno ako sa s nim najviac tesil Saka po gole… doslova ako k oteckovi k nemu bezal 🙂 Ak je to teda pravda ze ma taky vplyv, nech mu daju rolu asistenta trenera.

   • OuTu (karma: 319) #1

    Potom bych přemýšlel, jestli si na vyhlášené hlavičkáře (nebo nějaký obry) nedávat pozor stylem – všichni zóna, ale někdo vyčleněn na 1v1. Je to asi o taktické přípravě. Na Ramosa nebo Ronalda taky nebudeš na standardky hrát zónu – to by byla rychlá smrt. Můj názor. Vliv Luize tam asi bude – nějaký mentorský přístup. Nicméně na PL už to není…uměle bych mu místo nedělal, to musí vyplynout ze situace.

    • mc1897 (karma: 182) #1

     Ano, to je hybridny system. Normalne najlepsich hlavickarov mas na prvej tyci a pred brankarom. Nevyhoda hybridneho systemu je ze svojho najlepsieho hlavickara co brani potom osobne nemas priestorovo pod kontrolou, beha za tym utociacim hoci na na roh vapna – teoreticky. Ale ano, ak je u niekoho extremne dobry hlavickar, je to alternativa.
     Minimalne u toho Minu s Evertonom sme to tak mohli urobit, mozno by sme mali o bod viac. Napada ma este Soucek.

 5. Ales Zverina (karma: 187) #1

  Divné hodnocení ….zrovna v tomhle zápase bych řekl ze Granit byl lepší než Thomas….je pravdou ze Thomas ale svoji přítomnosti ovlivňuje výkon Granita
  Ale pozastavil bych se nad Luizem …viděl jsem Rusky stream a na konci rezebirali Luize …ten chlap si zaslouží -1 …. co tam bylo chyb co nebylo poradně vidět to bylo až k pobliti ,něčeho jsem si všiml už i v zápase ale při větším rozboru člověk vidí že třeba Rob i kdyby se posral tak to neuhasi a vypadá u toho jako Lojza ona to při tom ani není jeho chyba a jen zaskakuje za svého parťáka

  • Feri (karma: 6548) #1

   S Luizem naprosto souhlasím. Vždyť dlouhodobě demonstruje, že je dávno za zenitem. Jediná jeho zbraň je ostrý souboj než si hráč zpracuje míč a potom když je šikovnější útočník, tak je Luiz jako kůl v plotě. Protože už je tak pomalý, tak častokrát stojí hodně za hráčem a ustupuje aby se hráč nedostal za něho ale tím mu dává spoustu místa si navést míč a nebo dát finální přihrávku. Pokaždé trnu asi jako každý když to je 1v1 a nebo si za něho zabíhá rychlý útočník. Chyb u nás vytvořil už spoustu a ze spousty také nepadl gól spíše díky štěstí, nicméně se hodně divím že na něho Arteta tolik sází… Proti United nesmí určitě hrát, to by proti jejich rychlému útoku byl obrovský průser. Pozitivum je že by se brzy měl vrátit Mari a zároveň chambers čeká už delší dobu připraven. Gabriel by měl být jasný číslo 1 stoper a k němu hledat parťáka.

 6. jakub (karma: 13708) #1

  U Pépého bych zmínil jeho 5 ze 7 vyhraných hlaviček, byla to asi Artetova taktika a Pépé byl opravdu slušný ve vzduchu, zmínil bych jeho chybu u naší branky a taky to jak tam v prvním poločase moc nepomáhal Soaresovi s bráněním, ve druhém už bránil o poznání lépe, pochválil bych jej za branku, celkově to byla super akce od Lacazetta, Saky, Parteyho, Xhaky a Pépé pěkně použil tělo a dobře zakončil. Celkově náš presink byl velmi dobrý a podíl na něm měla celá ofenzíva. Zastal bych se asi Holdinga, měl tam několik velmi slušných bloků, rychlostně mi přijde naprosto v pohodě. Strašně bych pochválil Cédrica za jeho sprint k Walcottovi, to zvládl bravurně, měl tam několik obraných zákroků, sice měl úspěšnost přihrávek 56% ale 3 key passes na to, že hrál na levo podle mě super výkon. Xhaka pro mě lepší než Partey tentokrát, super asistence a pěkná šance pro Lacazetta. Lacazetta bych pochválil za ten jeden faul, kdy šel soupeř do brejku a několikrát jsem jej viděl vracet se až na vápno a bránit když šel soupeř do protiútoku, obrovská pochvala za asisteci Sakovi, Lenův nákop na Pépého soupeř odhlavičkoval k Xhakovi, ten z první na Lacazetta a ten z první posílá Saku do brejku, jednoduchá akce, perfektně provedená.

  • mc1897 (karma: 182) #1

   To je presne to co musi GX zlepsit ak ma mat u nas buducnost. Teda hrat ako teraz, rychlo odovzdavat loptu. Sranda je, ze vyzera ze to vie, len mu to musi Mikel vtlct do hlavy. Som zvedavy na spolupracu s Thomasom – ich dvojka by mohla fungovat, aj ked ja by som si vedel predstavit lepsiu dvojku CM+DM z Madridu: Cebs + Partey v 4-2-3-1. A mozno perspektivne aj komplet trojku z Madridu: Cebs – Partey + MO v 4-3-3. Hore potom moze hrat ktokolvek zo skupiny Auba, Saka, Laca, Pepe, Gabs, ESR, Nelson

   • jakub (karma: 13708) #1

    Ono asi dost záleží co po Xhakovi chce trenér, jeho hra se dost mění, v první sezóně u nás měl 1,2 key passes na zápas, letos má 0,2 key passes, ve druhé sezóně měl 7 asistencí, pod Emerym v první sezóně měl 1,4 key passes na zápas ale skoro 17 ztrát za zápas. Pod Artetou se Xhakovi čísla docela dost změnily, míň faulů, míň karet, méně riskuje, hraje organizovaněji a celkově i efektivněji co se defenzívy týká. K Ceballosovi, mě se ten hráč hodně líbí, technika, bojovnost má hodně zajímavých vlastností, ale z nějakého důvodu nehrává tolik kolik by člověk čekal. Myslím si, že podíl na tom má fyzická náročnost ligy a odolnost hráče, v tom středu jsou to dost často velcí silní hráči, ty souboje tam dost bolí a třeba Xhaka je technicky neporovnatelný s Ceballosem ale on za těch několik let u nás nikdy nebyl dlouho mimo hru, jeho fyzická odolnost je rozhodně předností a dává ti stabilitu. Na Odegaarda si počkám, nemám prakticky žádnou jistotu, že mu bude fyzický fotbal sedět.

    • mc1897 (karma: 182) #1

     Za Wengera aj Emeryho kopal standardky, z toho mal keypass.
     Ci sa tyka vydrze bez zraneni, toto som uz pisal x-krat. V momente ked si hrac typu GX, staticky, nie si dynamicky, zasprintujes 1-2x za zapas na 90%, tak sa nezranis. To su ti hraci ako GX, Oli, Per, Luiz. Nikdo z nich nemaval svalove problemy, nemali si velmi z coho natiahnut hamstring. Na rozdiel od dynamickych hracov. Je to aj cast fyziognomie. Tie rychle svalove vlakna co maju sprinteri su proste haklivejsie.

     • jakub (karma: 13708) #1

      Částečně ano, ale taky jsi v té době měl Ozila, který taky kopal standartní situace a taky z toho měl key passes. Je fajn, že zmiňuješ sprinty, 15. ledna na skysports ukazovali nějaké statistiky počtu sprintů, rychlosti a naběhaných km, pokud správně počítám tak Xhakovi tam vychází sprint průměrně každých 13,8 minuty, Ceballosovi 16,3 minuty a Elnenymu 15,6 minuty, nepočítám tam Parteyho který toho moc nenahrál ale průměr tam měl 14,5 minuty na sprint. Nejvíc samozřejmě Saka, Tierney, Auba a Bellerín. https://www.skysports.com/football/news/11095/12184806/emile-smith-rowe-bukayo-saka-alexandre-lacazette-and-offensive-tactics-driving-arsenal-resurgence . Mě je jedno kdo bude hrát, důležité pro mě je, aby to fungovalo, věřím, že Partey bude časem lepší a lepší, už teď ukazuje, že přináší něco navíc tomu týmu, ať už driblinkem, fyzickou přítomností, poziční hrou nebo tím jak jednoduše přihrává do dobrého prostoru, taky si myslím, že nebude bez chyby ale od toho jsou tam spoluhráči aby se nějak vzájemně doplňovali.

      |
     • mc1897 (karma: 182) #1

      To je stale len statistika. Mozes tym dlhodobo porovnavat nasadenie timu ako takeho, alebo jednotlivca vo vztahu k jeho inym zapasom. Ale nie jednotlivca vo vztahu k jeho maximam co je podstatne pri zraneniach. Aby si to spravne zmeral, musel by si vediet treningove maximalky vsetkych hracov, a to oni nevedia. Ked niekto beha 30m za 3,8 sekundy, ma inu definiciu sprintu ako niekto kto to da za 4,2.
      A kedze to nevedia maju tam vseobecne pravidlo ze sprint je nad 25km/h. Co je dost priemerna rychlost. To je pre takeho Aubu pomaly vyklus. Pri 25km/h sa nikto nezrani, ale pri 32-35 co su maxima, tam to uz ide do rizika.
      Aby bolo jasno do rizika ides ked sprintujes viackrat po sebe na 100%.
      To ze niekto kazdych 15 minut zasprintuje na svojich 90% to nehovori nic o moznosti zranenia.
      Navyse, a to je podstatne, ja si myslim ze svalove zranenia prichadzaju hlavne pri akceleracii.Ale zranenia prichadzaju najma pri tych kratkych akceleraciach.
      A teraz pozor: suhlasim s tebou, ze je dobre mat stabilitu v tom, ze manager ma istotu ze hrac sa nezrani, lebo proste si dava pozor. Velky suhlas, ale nemozes mat taku polovicu zakladnej 11.

      |
 7. Cesky lev 20 (karma: 738) #1

  Upřímně díky za hodnocení, mě se bodově docela líbí, ale pak, když si pročtu všechny komentáře, tak bych ho nikdy dělat nechtěl a i celková diskuze mi přijde o ničem 🙂 každopádně mě se strašně líbil hráč soupeře a to Ibrahima Diallo, 21 let a neskutečný přehled, fyzička i kvalita. Okamžitě bych ho koupil. Ale to jen tak z jiného soudku…

   • jakub (karma: 13708) #1

    Che Adams hraje v Southamptonu druhou sezónu, předtím odehrál 3 sezóny v Birminghamu, v té poslední sezóně tam dal 22 branek ve 48 zápasech, loni hodně střídal ale postupně dostává víc prostoru, letos 18 zápasů 4 branky a 4 asistence. Je mu 24 let, takže to nejlepší má nejspíš před sebou. Tan Diallo se mi taky líbil i Adams, vlastně Southampton celkově vypadá hodně sympaticky pro mě. Mají dobrého trenéra a ten fotbal co hrají je taky super, možná trochu moc faulů, ale to měl spíš trochu jinak posuzovat rozhodčí. Ale hráli s náma otevřený fotbal.

  • Feri (karma: 6548) #1

   Lehce se kritizuje. Točí se nás tam cca 5 a nikdy se všem nezavděčis. Já tam vidím od autora naopak několik zajímavých názorů jako Luiz, Pepe, Laca či Xhaka, které zde podpořili diskuzi. O to také jde, aby se udělal článek, kde je možné debatovat o výkonech v uplynulém zápase a nemíchat všechny témata pod náhodnými články. Jinak předminule jsem dělal hodnocení proti Newcastlu a zabralo mi to cca 2-3 hodiny, kdyz jsem se znovu podíval na rozšířené highlights, prošel statistiky hráčů a dal dohromady poznámky co jsem si udělal při zápase a doplnil o můj pohled ze zápasu. Nemáme za to žádnou odměnu a zabere to dost času, pokud máš zájem, tak napiš na supporters email a můžeš si to zkusit ?

 8. Pansimi (karma: 1482) #1

  Trochu nižší známky vzhledem k porážce těžkého soupeře na jeho hřišti. Pár statistických postřehů: Pepe vyhrál nejvíce hlaviček ze všech hráčů na hřisti. Nevím, proč jsem ho měl zafixovaného jako hráče, který se vdušným soubujům spíš vyhýbá.. Luiz úspěšnost přihrávek 70%, což je na stopera žalostně málo. Proti MU už by nás ty jeho chyby mohly stát body, proto musí nastoupit Gabriel. V jeho nasazování nevidím význam jak z krátkodobého ani dlouhobého hlediska. Taky bych pochválil Cedrica, který s výkony týmu docela vyrostl a v případě uzdravení Tiernyho, bych ho rád viděl napravo místo Bellerína.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.