Hodnocení hráčů

Stoke 0:0 Arsenal –

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

dnes nás čekala horká půda velice neoblíbeného soupeře ze Stoke. Po ztrátě dvou bodů ze zápasu s Liverpoolem jsme museli zareagovat a pokusit se o zisk bodů, abychom udrželi vedení v tabulce Premier League. Zápas nakonec skončil bezgólovou remízou, což pro nás znamená návrat na čelo, ale zároveň se na nás další soupeři nepříjemně dotahují. Pojďme se podívat na výkony našich hráčů.

Brankář

 • 7,0

  MAN OF THE MATCH

  V prvním poločase prožíval relativně klidný zápas, hodně vypomáhal s rozehrávkou, ale celkově byl prakticky bez práce. V poločase druhém měl mnohem více práce a svůj tým několikrát velice významně podržel. Za jeho moment utkání považuji dvojzákrok po šanci tuším Joseluho a Krkiče. V dalším průběhu předvedl ještě několik těžkých zákroků, v nastaveném čase vykopával špičkou nohy dorážku, opět Joseluho. Nebyl to zápas, ve kterém by naprosto předčil výkony svých spoluhráčů, ale byl to on, kdo má na bodu ze Stoke asi největší podíl. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl zvolit Petra dnešním hráčem zápasu.

Obrana

 • 6,5

  Slušný výkon od mladého Španěla. V defenzivní činnosti neměl skoro žádný problém, dobře bránil, stíhal náběhy, vyhrál pár hlaviček. V rozehrávce opět velmi platný při roztahování hry do šířky. Předvedl několik hezkých vyvezení míče a založení útočných akcí. Ke konci zápasu byl velmi aktivní, naneštěstí byl velmi, velmi poctivě bráněný Dioufem, který jeho centry stačil vždy zblokovat.

 • 6,0

  V jeho hlavní činnosti dnes působil velice spolehlivě, neviděl jsem u něj žádné výrazné chyby. Vyhrával souboje, hlavičky, nekompromisně odkopával míče. Co mu dnes ale vůbec nešlo, byly rozehrávky, pokazil jich až přespříliš a několikrát založil hodně nepříjemný protiútok soupeře.

 • 6,5

  V defenzivní činnosti stejně jako v posledních zápasech spolehlivý. Rychlosti už mu nikdo nepřidá, ale pokud se toho soupeř nesnaží nějak extrémně využít, dokáže být Per stále velmi dobrým stoperem. Dnes dost vyhraných soubojů, méně zkažených rozehrávek. Jak už bývá zvykem, většinou rozehrával právě na Laurenta či Héctora, tudíž jich nemohl tolik zkazit. Přesto si myslím, že o malý chloupek, z důvodu menšího chybování, lepší než Laurent.

 • 7,0

  Výborná defenzivní práce, hráče pohybující se v jeho prostoru prakticky mazal ze hry. Je velice šikovný v soubojích, nepotřebuje nějakou extra sílu, agresivitu, ale vždy dokáže míč vypíchnout. Zastavení offsidového pasu akrobatickým způsobem byla lahůdka. V ofenzivě se držel trošku zkrátka, ale to lze vzhledem k soupeři pochopit. Přesto i on dokázal velice pěkně podpořit útok, roztáhnout hru a tím přispět k ofenzivní snaze našeho týmu.

Záloha

 • 7,0

  Pan neviditelný dnešního zápasu odvedl obrovské množství poctivé černé práce. Podstoupil velké množství soubojů, velice často z nich vycházel jako soupeř. Když už souboj nevyhrál, alespoň soupeř ležel na zemi. Vzhledem k mírnému metru rozhodčího si takových zákroků mohl dnes Mathieu dovolit několik. Připsal si i jeden blok střely soupeře, jednu nepovedenou přihrávku. Chci dnes ocenit jeho práci při zakládání útočných akcí, nevím, jestli to byl záměr, ale dnes se o rozehrávku z hloubi pole staral téměř výhradně jen on. Nutno dodat, že tenhle úkol plnil na dosti dobré úrovni. Prostě byl druhým nejlepším hráčem na hřišti a i on má obrovský podíl na bezbrankové remíze.

 • 5,0

  Při téměř každém kontaktu s míčem se na něj nepochopitelně bučelo, ale tak o inteligenci fanoušků Stoke by se mohli psát diplomky, takže se tím více zabývat nebudu. Aaron dnes dostal více prostoru v ofenzivě, ale zas toho tolik nepředvedl. Dobře kombinoval, ale většinou na jistotu do stran či dozadu. Chyběla mu ta správná drzost zkusit průnikovou přihrávku, nebo se prosadit individuálně. Odhodlal se ke dvou střelám, ale obě byly zblokovány. Ve 47. minutě kopem od rohu naservíroval míč na hlavu Ollieho, jinak se mu dnes tato disciplína nedařila. Celkově to byl takový nemastný, neslaný výkon, ovšem nejen jeho, ale celé ofenzivní řady našeho týmu.

 • 5,5

  Ox dnes působil velmi živým dojmem. Nebál se podržet míč, zakombinoval a konečně si několikrát dovolil i jeho skvělou disciplínu 1 na 1. Zbavení se hráče u levé lajny bylo lahůdkové. Na druhou stranu jeho skvělý výkon dostával neustále rány pod pás jeho velice nepřesnou hrou. Má obrovské množství zkažených přihrávek, ano chápu, pokud z první dává přihrávku na 25 metrů, stane se, že ji soupeř vystihne. Bohužel ve hře Oxe se objevuje velké množství zkažených velmi jednoduchých přihrávek, což stojí pak síly jeho i spoluhráčů. Chvála za jeho parádní otočení hry, to neudělal nikdo od dob zranění Santiho. Celkově rozporuplný výkon - parádní nasazení a snaha, veliké množství zkažených přihrávek. K tomu všemu ještě i on hraje velice často na jistotu a volí jednodušší řešení, bohužel i tam často dokáže pokazit.

Útok

 • 5,0

  No rozhodně musím říct, že od minulého zápasu došlo ke zlepšení. Přesto to není ani zdaleka nějak růžové. Theo dnes působil živějším dojmem, dokázal se více zapojit do hry, vybojoval pár faulů. Jeho hlavní slabinou je malá schopnost kombinace, kdy se stává u lajny v takových zápasech vlastně nepotřebný. Na náběhy není prostor a kombinace u něj velice pokulhává. Měl pár světlých momentů, několikrát potáhl míč, jednou uspěchal rozehrávku standartní situace. Párkrát vyvezl velmi pohledně míč, bohužel vzápětí ho odevzdal soupeři. Už by potřeboval opravdu odpočinek a hru na hrotu, i Olliemu by to prospělo, ten taky dosti tahá vodu.

 • 5,5

  Potřeboval by oddych to ano, ale v dnešním zápase působil docela dobrým dojmem. Dokázal se zapojit do kombinace, často se stahoval do hloubi pole a kombinoval se spoluhráči. Na druhou stranu pak zůstával hrot prázdný. V zápase se dostal do dvou příležitostí, obě mu sebral velice pozorný Butland. V prvním případě se snažil brankáře domácích obstřelit, ale Butland byl rychlý a zmenšil Olliemu střelecký úhel na minimum, ve druhém jeho hlavičku pohotově vytěsnil. Škoda, mohlo to tam jedno spadnout.

 • 6,0

  Ano i on nezahrál ideálně, ovšem byl opět nejlepším ofenzivním hráčem. Těžko říct, kde se v něm bere tak skvělý cit pro hru, schopnost správně se rozhodovat a vymyslet opravdu pěkné věci. Můžeme za to být jen rádi a už teď je jasné, že Joel si vybojoval místo v týmu Arsenalu a nedivil bych se, kdyby na nás v nejbližších měsících vyskočilo oznámení o prodloužení smlouvy. Je opravdu skvělý, dokáže uhrát míče, zakombinovat a navíc se nebojí vymyslet něco drzého a krásného. Přihrávka na Ollieho byla velice nečekaná a trochu tak skrytě Mesutovská, škoda, Giroud pohrdl touto skvělou šancí. Poté zkusil ještě jednu pěknou přihrávku na Thea a později Nacha. Nebyl tolik na míči, neměl tolik přihrávek, ale byl zdaleka nejefektivnějším a nejkreativnějším hráčem v poli.

Střídající

 • 6,0

  Mluvil jsem o tom u Thea, jakmile přišel na kraj hráč, který je kombinačně vyspělejší a nápaditější ihned to bylo znát. Naopak na Alexovi nebylo znát, že mu je 19 let a má za sebou jen několik minut v Premier League. Byl velice nápaditý a párkrát chytře zakombinoval, jednou se prvním dotekem velice efektivně uvolnil a vyzval Joela, který mířil velice nepřesně. Myslím, že má obrovský potenciál a v současnosti je platnějším hráčem na kraji hřiště než trápící se Theo.

 • Calum Chambers

  -

  Přišel na pár minut udržet výsledek. Jednou zboural Adama, to je vše. Jsem rád, že přišel na hřiště právě on a ne Mikel. O Mikelovi se bavit nebudeme, minule jsem to trošku nakousl. Jen tím chci říct, že výkonnostně si prostě Calum zaslouží nastupovat právě před Mikelem. Předvedl na pozici defenzivního záložníka už několik velice slušných výkonů.

Co dodat na závěr? Začíná tam nahoře být trošku těsno. Příští týden nás čeká Chelsea, která je jen stínem loňského mistra. Proto věřím, že ji roztrháme v zubech a udržíme čelo Premier League.

Brbci

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.