Hodnocení hráčů

Sunderland 0:0 Arsenal

Brankář

 • 7,0

  MAN OF THE MATCH

  Co chytit měl, to chytil. Šly na něj vesměs průměrné střely, ale u každé přesně věděl, co dělá. Jeden z mála, který dnes za něco stál.

Obrana

 • 5,5

  Průměrné, velmi průměrné. Dopředu se snažil, dost toho naběhal, ale přínos nulový. Vzadu navíc vyrobil tu příšernou hlavičku nalitou soupeři před bránu. Dnes nene.

 • 5,0

  Defoe ho místy cvičil, hlavně když se naši stopeři rozestoupili nebo jsme nebyli organizovaní, tak Defoe přesně věděl, na koho se nalepit a jak využít jeho slabin. Měl jednu dobrou šanci po rohu, ale napálil to přímo do Mannoneho. I tak horší než kolega.

 • 6,0

  Víceméně jistota a dobrá práce, ale co měl znamenat ten dřep při rohu soupeře? Absolutně jsem to nepochopil, nemohl mít jistotu, že za ním nikdo není.

 • 5,5

  Ani Nacho nepředvedl svůj dobrý standard. Dopředu bylo prvních 60 minut často slyšet jeho jméno, ale vše pokazil, rozhodování špatné nebo nepřesné. Ani vzadu se mi tentokrát nezdál, nechával soupeři až příliš mnoho prostoru pro krosy, spíš vystával soupeře a čekal, pak dostupoval pozdě, když už soupeř úmyslně šel po rozích, které následně taky získával.

Záloha

 • Mohamed Elneny

  6,0

  Pořád si budu tvrdit to samé. Ani špatné, ani přehnaně dobré. Ta konzistence je ale nakonec to, co u tohohle týmu a jeho hráčů hledáme, ne? Elneny strašně dobře vnímá hru, i dnes se mi na něm líbilo, že když viděl, že jsme vzadu safe, rozběhl se směrem k vápnu nebo rovnou do vápna, neustále se chtěl nabízet. Na druhou stranu dnes jen posouval na velmi krátkou vzdálenost, což samozřejmě není špatné, ale někdy se hodí nealibistické řešení. Vždyť Arsenal hrál nejlepší fotbal v době, kdy měl na hřišti více lidí, kteří se nebáli hrát dopředu, čili Cazorlu a Ozila. Každopádně ani dnes proti Elnenymu nic nemám, byl dnes tím lepším na hřišti.

 • 4,0

  Následující dva hráči měli dnes podobný problém. Vypadali frustrovaně. Problém shledávám v tom, že Ramsey by měl být frustrován především sám ze sebe a ne ze všech ostatních, jak každý druhý zápas ukazuje. Po technické stránce je to nejspíš to nejhorší, co momentálně Arsenal má. Jeho rozhodování bylo dnes chabé, hra nohou nepřesná. Samozřejmě, že pokud má fungovat jako poslední záložník a žene se na něj val protihráčů, tak selže, protože si nemá jak pomoct tělem, nemá jak zabránit rodícímu se útoku soupeře. Pomalu ale jistě se vrací frustrovanost fanoušků s tímhle hráčem, který na rok a půl po právu všem přivřel pusu, aby ji teď zase všichni mohli otevřít, protože on svým herním pojetím a technickou (ne)vyspělostí hru Arsenalu hrozně brzdí, vůbec si v kádru nedokáže při Ozilově přítomnosti najít místo.

 • 4,0

  Připomněl mi toho Ozila z prvního roku působení. Lidi kolem něj se nehýbou ve správných prostorech, hýbou se chaoticky a nepřipraveně, Ozil je frustrován, přihrávky nemají koho najít, Ozil nedostává míče na soupeřově polovině, sbíhává si tedy pro ně do hloubky pole, kde je neškodný a max posune na kolegu. Úplné nic od našeho playmakera.

Útok

 • 5,5

  Z ofenzivních hráčů nejnebezpečnější, což je fakt smutné, protože nebýt jedné slušné střely a vymodlené pozice u standardky po nefaulu na Elnenyho, tak by z pozitiv taky nebylo moc co hodnotit. Ale jasně, byl jedinej, kdo dneska běhal ve správných prostorech, akorát se mu nic moc nedařilo. A když jsi nejlepší z týmu a přitom se ti nedaří, není to dobrá vizitka.

 • 3,0

  Tohle bylo představení. OK, dvakrát přiklepl spoluhráčům do šance a ti to pravděpodobně mohli a měli proměnit. Ale jinak? Jakýkoliv míč, který šelna něj, buď podskočil, vůbec nezpracoval, nebo ztratil pod tlakem. Nemůžeme si pořád omlouvat to, že nemá servis a podobné věci. Ok, nemá servis, beru na vědomí. Ale i když dneska měl udělat něco jednoduchého, zpracovat relativně lehkej balon, neudělal to. Jeho náběhů nikam jinam než na přední tyč už si všimne i takovej amatér jako já, věřím, že to teda zvládnou i ti, co dělaj soupeři přípravu na zápas. Že nabíhá jen na přední tyč, ok, aspoň někdy někam nabíhá, ale že pravidelně nabíhá do úplně nesmyslného úhlu, kdy přední tyč prakticky přebíhá, panebože co to je za debilní zvyk. Pak se nemůžeme divit, že ty jeho šance jsou jen takové teče, které většinou beztak skončí vedle branky, a když v brance, tak musí trefit asi tak prostor 30x30cm mezi brankářovou nohou a tyčí. Já se mu snažím omlouvat ledacos, ale dnešek fakt ne. Nejhorší na hřišti a nejen díky neschopnosti spoluhráčů.

 • 4,0

  Mně se prostě nelíbil vůbec. Když jsem cca ve 20. minutě viděl další špatné řešení situace z jeho kopaček, začal jsem se na něj zaměřovat, jestli to do konce zápasu změní. Nezměnil. Kromě té solidní střely hned na začátku zápasu dneska neudělal vyloženě ani jednu věc dobře. Jednoduché pasy nepřesné, nevhodně zvolené nebo úplně propáslé přihrávky na nabíhající spoluhráče. Když už se dostal po přistrčení do výborné pozice, trefil protihráče stojícího směrem k rohovému praporku. Dneska za mě ne.

Střídající

 • -

  relativně ok až na tu bombu, kdy přeskočil míč. Měl pár dobrých, rychlých krosů, které letěly nebezpečně, ale ve vápně už nikdo nebyl :)

 • -

  Odlišný od Girouda, trochu naši hru rozhýbal, vystřelil, ale ta sestava, do které naskočil, byla divná, nesedělo to, vysvětlím níž.

 • -

  Vše na jistotu, nehodnocen.

Mě by opravdu zajímaly myšlenkové pochody bosse. S Welbeckem v základu mi můj tip u předchozího hodnocení nevyšel, nicméně í když jsem Girouda v základu neviděl rád, pořád jsem neházel flintu do žita. Nehrajeme celou dobu nic, přicházejí střídání. Já opravdu nevím, s jakými úkoly tam ti hráči přichází, ale když tedy víme, že Walcott se tím valem moc neprotlačí (a že pokud ano, tak jedině po nějaké pěkné souhře, kdy bude zapotřebí Ozilova přítomnost... Ozil po chvíli střídal!!) a tedy zbývají dvě možnosti: 1) Že se nedostane k ničemu, 2) Že bude centrovat. Proč tedy, když toto můžeme relativně snadno předpokládat, sundáváme Girouda? Případně když sundaváme Girouda, proč tam nasazujeme Walcotta a ne Campbella? Jasně, je to stará známá věc, ty spekulace, že si boss dělá střídání už v prvním poločase, tu jsou leta. Proč to ještě řešíme :) A teď hurá na boj o čtvrté místo s United, kteří letos vstřelili celých 42 gólů. 42 za celou PL sezonu. A my s nima jdeme válčit o čtvrtej flek. Vše je ok.

See Ya.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.