Hodnocení hráčů

Swansea 0:3 Arsenal –

Dnes to bol v Swansea veľmi dôležitý zápas, sem sa nechodí vyhrávať, práve preto sú tieto tri body o to cennejšie. Tento zápas bol dvoch rozdielnych polčasov, prvý polčas bol veľmi nudný Arsenal sa nevedel presadiť. Divákov zo stoličiek postavil len Gomisov samostatný nájazd na Čecha. V druhom polčase sa to po rýchlom Giroudovom góle celé zlomilo a aj prístup Arsenalu sa zlepšil. Kvitujem, že sme sa ešte viac scelili, nezačali sme len brániť, tiež sme oplývali veľkou obetavosťou, je vidieť, že naši hráči majú v hlavách možnosť byť v tabuľke prvý a to je tá najlepšia motivácia.

Brankář

• 6,5

Dnes predviedol spoľahlivý výkon, podržal nás v dôležitých okamihoch, sťahoval centre, nespravil žiadnu hrúbku. Má veľký vplyv na našom víťazstve.

Obrana

• 6,0

Dnes to bol pán zachraňovač, výborne dobehol pri Gomisovom nájazde, v druhom polčase sa na úkor sebaobetovania hodil proti strele, nakoniec to bol ofsajd, ale to nič nemení na veci, že sa mi neskutočne páči takéto správanie u našich hráčov, tak to má byť, jeden za druhého, všetci za klub. Z obrannej činnosti mu vytýkam, že nedokázal ustrážiť Monterove nábehy. Ofenzívne toho veľa nepredviedol.

• 5,5

V prvom polčase veľká minela s ofsajdovou pascou, tiež mu robila problém Gomisova fyzická hra. V druhom polčase keď Swansea prehrávala, tak paradoxne už nebola taká nebezpečná, väčšina akcií skončila ofsajdom. Koss dnes pridal aj niečo navyše a to strelený gól, síce ho dal po faule na nášho bývalého brankára, ale aj taký gól sa počíta, preto mu dávam o pól bodu vyššiu známku.

• 5,5

K Perovi nemám veľa poznámok. Dnes si uhral svoj štandart, dirigoval našu obranu, tá dnes neinkasovala takže musíme byť spokojní.

• 5,5

Defenzívne dobre zvládnutý zápas, keď sme už vyhrávali o viac gólov, tak sa snažil urobiť aj niečo dopredu, mal tam pár pekných „ťukesov“ so spoluhráčmi.

Záloha

• 5,0

Odohral si svoje, dnes sme nevideli jeho povestné šmýkačky, zdalo sa mi, že sme nechávali hráčom Swansea v strede poľa veľa priestoru , ale to bolo podľa mňa hrou celej zálohy, po tom ako sme dali vedúci gól sa to zlepšilo až na jednu výnimku, ktorá skončila ofsajdom.

• 4,0

Dnes to nebol jeho zápas, nevedel sa dostať do zápasu, ani obranne to nešlo na sto percent. Pripísal si len rutinné prihrávky, nič navyše tam nebolo.

• 5,0

Dnes veľmi neviditeľný, v prvom polčase som ho snáď ani nevidel. V druhom polčase nacentroval na 2 góly, ale aj tak mi to prišlo málo od neho, možno to bolo taktikou, ale aj tak toho musí viac predviesť.

Útok

• 6,5

MAN OF THE MATCH

Prvý polčas oplýval veľkou snahou, vytvoril pár štandartiek, snažil sa o kombinácie. Najaktívnejší ofenzívny hráč v strede poľa z prvej pólky zápasu. V druhom polčase ho aj spoluhráči v snahe podporili, mal jeden pekný center a hlavne skóroval na 3:0. Dostáva odo mňa titul muž zápasu a to najmä preto, že podal vyrovnaný výkon po celých 90 minút.

• 6,5

Prvý polčas sa nevedel vôbec presadiť, ale to sa nedarilo celej ofenzíve. Som rád, že po nakopnutí od súpera nerobil „paničku“ a rozbehal to. Možno práve preto sa mu to odvďačilo začiatkom druhého polčasu, kedy si parádne našiel miesto a zavesil sa do vzduchu. Postupom času sa mu darilo viac a viac presadzovať.

• 4,5

Bojovnosť mu tradične nechýbala, ale dnes mu to ofenzívne nešlo, v prvom polčase zakombinoval s Giroudom, v druhom polčase si to zopakovali. Hlavička sa mu nevydarila. Na hráča jeho kalibru to bol slabší výkon.