Hodnocení hráčů

Tottenham 1:2 Arsenal –

Napjaté severolondýnské derby s nečekaným hrdinou na konci.

Brankář

 • 7,5

  Vše řeší s ledovým klidem. Jednou mu nebezpečně vyklouzl míč, ale jinak působí velice chladně. Hlavně výběhu mu i přes jeho výšku nedělají problém a v tomhle mi přijde i jistější než Čech.

Obrana

 • 6,0

  Ze začátku jako by si říkal o post dvojky. Nechával za sebou díry a pozičně byl dost mimo. Často se zapomínal vepředu, i když jeho útočení moc velkým přínosem nebylo. Ke konci se ale zvedl, zamakal a už vypadal jako krajní bek hodný Arsenalu.

 • 7,0

  V podstatě to samé, co Chambers, jen bez vlastňáku. Neměl dnes žádné šílené zkraty a "rychlost" mu taky nedělala problém.

 • Calum Chambers

  6,5

  Navzdory nedávné "formě" podal slušný výkon. Teda až na vlastní gól. Líbí se mi ale, že ho takové situace i v jeho věku nerozhodí - i poté mu nechybělo sebevědomí a pod tlakem řešil situace docela s klidem. Předvedl i pár důležitých hlaviček. Důležité je nepřestat si věřit a určitě to půjde, docela věřím v jeho talent.

 • 7,0

  Jeho největší moment bylo určitě vyhlavičkování Kaneho krásně střely z brankové čáry. Oproti zápasu se Záhřebem se určitě zvedl (jako asi každý), ale stále si myslím, že má navíc. Všiml jsem si, že často chodí poslední dobou do velmi riskantních zákroků - ne zákeřných, ale takových, kdy se snaží vystoupit, může lehce propadnout a soupeř by se dostal k velké šanci. Oproti minule měl dnes štěstí a vycházelo mu to.

Záloha

 • 8,0

  MAN OF THE MATCH

  Samozřejmě král dne. Pěkně si naběhl u prvního gólu, druhý gól byl ale jako z říše Flaminiho snů. Krásná volej. Nalijme si ale trochu čistého vína. Herně to nebyla samozřejmě žádná sláva, ale jsem rád, že alespoň nepředváděl své kiksy, které ho stály místo v týmu. Bylo by super, kdyby se dostal zpět do formy, kterou měl, když se vrátil, protože byl v té době velmi platným. Samozřejmě si také neodpustil klasickou velmi hloupoučkou žlutou. Každopádně je určitě zaslouženým hráčem utkání.

 • 5,5

  Náš kapitán byl pro mě bohužel zase nejslabším hráčem týmu. Střed s Flaminim je prostě fotbalově velmi neatraktivní. Mikela vždy zdobily krásné milimetrové dlouhé přihrávky jak do boku, tak dopředu. Tím a svým přehledem si většinou kompenzoval svou "rychlost". To se ale změnilo a teď působí velmi vyčpělým dojmem. Neudělal nic extra hrozného, ale prostě u něj už nevidím ten přínos pro tým, jako kdysi. Prostor pro zlepšení už zde taky vzhledem k jeho věku nevidím.

 • 6,5

  Upřímně jsem od něj čekal na této pozici o něco víc. Vytvořil dvě až tři šance, to se mu musí nechat, ale nebyl tak vidět, jak bych chtěl. Také bránění je mu už dost cizí - to, co ho zdobilo v jeho životní sezóně, se zdá být pryč. Měl i jednu velmi nebezpečnou ztrátu u pokutového území Spurs. Alespoň se snaží střílet, třeba mu to tam zase začne padat. Jen by to chtělo trochu hřebínek dolů a začít víc makat.

Útok

 • 7,5

  Herně pro mě nejlepší hráč dne. Naservíroval spolu s Vormem Flaminimu první gól. Jeho typická akce vypadá tak, že efektně i efektivně přejde přes pár protihráčů a pak pošle míč do outu. Přesnost přihrávek je něco, na co se bude muset ještě hodně soustředit. Každopádně jeho přímočarost a sebevědomí jsou naprosto okouzlující, až na ten finální produkt je ho hrozně zábavné sledovat.

 • 6,5

  Dnes to nebylo vůbec špatné. Jeho největší neduh jsou zbytečné ztráty míče. Dnes jich zase pár měl, ale ne tolik, jako obvykle. Měl také šanci dát gól hlavičkou po Giroudově šanci. Taky se mi moc líbí jeho zápal pro obranu - hlavně ze začátku se musel hodně otáčet, jelikož slepice dobře věděly, že je Debuchy dost mimo, a tak se musel vracet, předváděl hezké skluzy a celkově hodně vypomáhat obraně.

 • 6,5

  Nedal gól, ale byl blízko po centru Chamberlaina a po kolmici Ramseyho. Dá se říct, že opět zklamal, na druhou stranu nevypustil jediný souboj a dnes vyhrál i na jeho standard obrovské množství hlavičkových soubojů uprostřed hřiště a dobře tak sklepával spoluhráčům při výkopech. Nebyl to úplně špatný výkon.

Střídající

 • 6,5

  Pořád není ve formě, ale jeho příchod ostatní docela nakopl. Aspoň něco.

 • -

  Mohl dát dól nebo na něj někomu asistovat, no rozhodl se ze solidarity ke slepicím na úplném konci zápasu poslat míč vedle tyče. Třeba na něj už za to nebudou házet mince.

Do třetice tedy Arsenal venkovní zápas zvládl. Výkon nebyl úplně špičkový, ale počítá se výhra. Ještě k tomu na White Hart Lane - dvojnásobně. Také se nikdo nezranil (trochu jsem se bál, když šel Theo na těch posledních pár minut), což je další pozitivum. V dalším kole výlet na Sheffield Wednesday - to by měla být povinnost, uvidíme, jak se předvedou hráči z širšího kádru příště.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.