Hodnocení hráčů

Watford 1:3 Arsenal –

Brankář

 • 7,5

  Dobrý zápas od něj. V první půli se nechal trefit Koscielnyho střelou, ve druhé byly jeho nejvýraznějšími momenty zákroky proti střelám Capoueho, se kterými si poradil. Jinak mu spoluhráči dobře dělali prostor pro stažené míče z výšky, měl tam i jeden velmi dobře vyboxovaný míč v době, kdy se Watford snažil dostávat do tlaku. Dobrý zápas.

Obrana

 • 7,0

  Dopředu výborný, několikrát dobře potáhl míč a vytvořil prostor pro ostatní, do otevřené obrany řešil situace velmi dobře, koneckonců před druhým gólem na sebe perfektně navázal protihráče a vytvořil prostor k tomu, aby měl Walcott čas na kros. Dozadu se mi občas nepozdával, některé věci mi přišly až příliš lehkovážné, i když vyloženě botu neudělal. Pravděpodobně nejlepší bek PL potvrdil svůj standard.

 • 7,5

  Stále nevím, co si o něm mám myslet, ale stále se nemůžu ubránit paralele s příchodem Chamberse - skvělý nástup do dresu AFC, všichni kolem něj nadšení, s příchodem Mustafiho a eventuelním návratem Gabriela očekávám trochu ústup z pozic a potom kdo ví. Jsem z toho rozpačitý, protože se nejeví špatně, ač si myslím, že jakýkoliv hráč v AFC by měl řešit situace s mnohem větším přehledem, včetně stopera, proto je v AFC. Měl tam jeden špatný odkop v první půli, jinak se snažil hrát co nejjednodušeji. Neukamenujte mě, pokud budu mluvit nepravdu, ale dle mě to byl on, kdo udělal chybu při lehké hlavičce a nahrál Ighalovi do nůžek. Na druhou stranu především ve druhé půli stál vždy tam, kde měl, ubránil to, co měl, naprosto klidný. Plus vypadá, že umí tak nějak vším, nemá vysloveně slabinu. Uvidíme co dál, zatím dobrý, i dnes.

 • 7,5

  Dávám mu stejnou známku jako Holdingovi z toho důvodu, že především v první půli se do toho nemohl moc dostat. To ale vynahradil ve druhé půli, kdy sebral spoustu balónů, dirigoval, povzbuzoval, od něj takovej standard, i když to vypadá, že není úplně fit.

 • 6,5

  Dopředu ne tak výrazný jako kolega na druhé straně, dozadu ale toho musel řešit daleko víc a vesměs si vedl úspěšně. Hlavně se mu vůbec nedostávalo pomoci, a tak tam měl několik úplně šílených přečíslení, která ale víceméně vyřešil všechna. Mohlo se tedy zdát, že to dnes od něj není úplně top výkon, ale dle mě ty situace, které něčím zaváněly, naopak řešil velmi velmi dobře, vystoupil, když vystoupit měl, ustupoval, když měl ustupovat. Není to asi od něj úplně ono a navíc to vypadá, že si posedí doma, ale za mě v pohodě, ač tomu výkonu dozadu nepřidal nadstavbu.

Záloha

 • 8,0

  MAN OF THE MATCH

  Potvrzuje přesně to, co ho dělá top class a odlišným hráčem od všech našich ostatních hráčů. Není to úplně DM, není to ani box to box CM, ale to, co měl dneska hrát dozadu, odehrál znamenitě, naprosto přesný precizní positioning, který obraně strašně pomáhal a společně s ostatními středáky díky tomu hustili prostor a sebrali spoustu míčů. O těch jeho předlouhých diagonálách přesně na nohu se mluvilo už dávno, to ho zdobí a je to přesně ten chybějící kousek do mozaiky našich záložníků. A věřte, že takovej hráč se velmi hodí, když nám to nepůjde po zemi, tak tyhle dva tři pasy za zápas pomohou překlenout středový val soupeře a můžeme se rychle posunout, pokud budeme dobře přečíslení s vytaženými beky po stranách. Za mě dneska supertop výkon, ještě by mohl přitvrdit a sám sebrat víc míčů, ale výkon obecně fantastickej. Známku mu samozřejmě výrazně snižuje naprostá hloupost při gólu soupeře, což byla taková série hloupých odrazů, kde mi ale přišlo, že to Xhaka chtěl řešit fotbalově místo odkopu kamkoliv z první. MOTM materiál, protože co se kvality/chyb týče, měl to v tomto zápase tak 20/1. 20 top záležitostí a 1 zbytečnost, která ale samozřejmě pokud to přímo vede ke gólu, sráží známku dolů. I tak pro mě MOTM status udržel.

 • 8,0

  To, co by eventuelně mělo být největší vzpruhou pro hru Ozila a týmu, tedy přítomnost výřivého "hrota" spíš momentálně vypadá jako největší slabina. Dokud byl Sanchez těch 30 minut na hrotu, tak kromě penalty tam nebylo vůbec nic. Spolupráce mezi Ozilem a Sanchezem otřesná, spolupráce mezi křídly a Ozilem otřesná, protože Ox byl strašnej a Theo je zkrátka Theo. Poté, co se Sanchez stáhl někam dolu a hráli jsme prakticky bez hrota, jsme začali být nebezpečnější především ve středu pole, kde jsme začali soupeře významně přehrávat. Ale všechny naše góly musely vzniknout z pohybu, protože pokud si všimnete, při druhém a třetím gólu nebyl ve vápně soupeře ani hráč. Nicméně poté, co se Sanchez začal stahovat do hloubky pole, byla opět spolupráce Ozila se Sanchezem výborná, zcela odlišná od prvních desítek minut. Ozil opět ukázal, jakým výjimečným hráčem je, jak výrazný je na míči, kolik toho dokáže vytěžit z minima.

 • 7,5

  V prvním poločase mi přišel výbornej. Velmi dobře diktoval tempo hry, rozdával, výborně se doplňovali se Xhakou. Penalta teda uff, ale spadlo to tam. Druhý poločas horší, dá se říct nevýrazný, nezúčastnil se ničeho. Ve druhém poločase se naopak ukázalo to, že otěže při defenzivní práci musí převzít někdo jiný, protože tam Cazorla diktovat nikdy nebude. Ale kombo se Xhakou se jevilo výborně, Cazorla je rozhodně stále hráčem základu a doufám, že nějaké roky na této úrovni ještě vydrží, potřebujeme ho.

Útok

 • 7,0

  Makal, opravdu makal, ale je to pořád stejné, není to fotbalista a s míčem je to u něj 50/50. Asistence nicméně výborná, fantastický balon na Sancheze. Práci pro tým oceňuju, dloubák mu mohl přinést slávu, takhle se se známkou budu držet stále níž, není to ono, záleží, jestli to vůbec někdy bude ono.

 • 8,0

  Asistence na Ozilův gól brilantní, penaltu taky vydřel, ale jasně na něm je vidět, že neví, co by vlastně měl hrát na hrotu, ač se pere, tak z toho mám pocit, že ho ta pozice akorát nervuje. Jak už jsem řekl výš, jak se stáhl a začal hrát prakticky volnou pozici, tak jsme začali hrát i jako tým daleko lépe, protože jsme měli kontrolu na míči a v kádru jsou hráči, kteří mají kvality na to něco vytvořit z ničeho a bez systému.

 • 4,0

  Tragédie, suverénně nejhorší hráč zápasu. Nebyl nikde, nic se mu nevedlo, soupeřův gól jde jasně na jeho vrub, kdy zůstal viset vepředu a na Monreala šli tři hráči soupeře, z čehož následně vznikl chaos a příliš pohybu ve vápně při bránění. Musí máknout, přípravu měl fajn, teď je bez zranění, musí to už prodat, bez snahy to ale nepůjde.

Střídající

 • Mohamed Elneny

  0,0

  Vedl si velmi dobře, pomohl týmu uklidnit defenzivní stránku hry, sbíral míče, pak je sice spíš odkopával, ale důležité bylo, že je sbíral. Mě prostě doteď od zimy ani v jednom zápase nezklamal, má kvalitu na to středu hry vždy pomoct, když je potřeba.

 • 0,0

  Musí si najít pozici v týmu, teď má těžkou konkurenci. Uvidíme, co odehraje, když nastoupí od začátku, zatím mi přijde, že je všude a nikde, žádná výjimečnost od něj zatim nedošla.

 • 0,0

  Dopředu klasicky odvážnější než Monreal, výřivější pohyb. Na to, že hrál po strašně dlouhé době soutěžní zápas, si vedl dobře. Dostane asi prostor teď, tak snad se chytne.

Můžu vypadat jako jeden z těch klasiků na internetu, co si nedokáží užít výhru, ale já bych zkrátka dnešní výkon nepřeceňoval. Měli jsme pasáže, kdy jsme hráli opravdu dobře, kdy to bylo líbivé, kdy jsme dominovali hře a vypadalo to na klidný průběh. A potom zničehonic jsme se nechali zatlačit a druhý poločas jsme prakticky odbránili, útočné situace jsme řešili zbrkle nebo nekvalitně. Pokud se na to podíváme realisticky, tak jsme nedali góly po kvalitních souhrách, ale především díky individuální kvalitě našich jediných top hráčů. Co je potřeba pochválit, je defenziva, mně se to opravdu líbilo, blok fungoval, brankář, obránci a střed zálohy zahráli všichni do jednoho výborně, včetně střídajících hráčů, snad si to sedá. Stále si ale stojím za tím, že dopředu potřebujeme daleko větší penetraci.

Tenista

 

 

 

Komentáře

 1. Kryštof Čala (karma: 7) #1

  Po dost dlouhé době jsem zavítal na tyto stránky. Dříve, když byl čas, tak jsem je navštěvoval několikrát denně a vyhlížel nové příspěvky. Nejvíc mě vždycky bavily hodnocení hráčů. s tímhle bych docela souhlasil, ale dost mě zklamala ta kritika na Walcotta. Že není fotbalista, pár let zpátky ho tu každý oslavoval. Tuším 2 nebo 3 sezony zpět když dal za pár zápasů hromadu gólů a pak se zranil. Já mám spíš radost z toho, že je zase zdravej a může hrát, protože vim, že má na to být klíčovým v útoku, proto se mi nelíbí ta kritika po tomhle zápase, kdy byl nebezpečnej i tou jednou střelou, krásnou asistencí a zase jsem viděl jeho starý dobrý průniky, prostě bude dobrej, tyhle ty řeči o něm jsou obšlehlý z facebooku, protože to píše každej i ten kdo zápasy nesleduje, jen si přečte komentář a už ví jak hraje… Můj názor, jinak opravdu moc povedený hodnocení, i novej styl stránky 🙂

 2. Tommique (karma: 72) #1

  Prvně – hodnocení od Tenisty, to se čte samo. Občas si přeju, aby bylo víc hráčů na hřišti, tím pádem víc k hodnocení :).
  K čemu bych přidal pár řádků, stejně jako kolega nade mnou – to je téma Theo. Osobně už několik let patřím k jeho velkým kritikům, ten obrovský potenciál už prostě nenaplní nikdy, ale od přáteláku se City je to úplně o něčem jiném, než třeba v loňské sezoně, kdy jeho pobyt na hřišti byl tak neskutečně znatelný, protože to vypadalo, že hrajeme o deseti. Ztrácel každý balon, ať už do očí bijícím zpracováním, katastrofální technikou, nebo děsným řešením stuací. Ale tén gól proti City, kdy se s přilepeným míčem vytočil od čáry a pak krásně přeloboval Harta mi přijde jako moment, kdy se mu vrátila pohoda, možná sebevědomí, nevím. Cítím z něho jistotu na míči a hlavně platnost do kombinace. Nikdy z něho nebude ostré křídlo, kdy bude z obránců dělat blbce, ale je platný, když využije své rychlosti. A hlavně tím, že maká pro tým se pak sám dostává do klidu. Už je tady dlouho, měl by být jedním z lídrů, tak snad bude v těchto výkonech pokračovat. Tak jako celý tým v dnešním výkonu.

 3. killerhammer (karma: 4217) #1

  Theo má vynikajúce zakončenie (keď sa dostane do zakončenia, nepotrebuje veľa času a keď je v pohode zakončuje presne).
  Povedal by som, že Alexis + Theo sú najlepší finisheri.
  Je tu ale problém s jeho prínosom do našej hry.
  Navyše, keď je pod dekou a nedarí sa mu ani strieľať góly, tak je úplne márny až zbytočný.
  Ďalej má vysoký plat a 27 rokov.
  Keď sa na to pozriem zo všetkých týchto hľadísk, tak už nevidím pre neho budúcnosť v Arsenale.
  Predpokladám ale, že Wenger ho bude držať, takže Theovi držme palce, nech strieľa góly, lebo to vie určite najlepšie.

 4. killerhammer (karma: 4217) #1

  Super hodnotenie.
  Ale ja by som MOTM nedal Xhakovi ale Alexisovi 😉
  Moje argumenty proti Xhakovi: zdá sa mi občas trochu pomalý pohybom (ale futbalové myslenie a prihrávku má rýchlu a skvelú), hlavne keď sa hrá anglické vražedné tempo hore-dole, vtedy prichádzajú aj tie neúspešné obranné zákroky, kĺzačky do prázdna, fauly, aj prvá žltá karta 😉
  Verím ale, že len potrebuje viacej aklimatizácie.
  Skok zo Švajčiarskej ligy je určite brutálny.

 5. davidm (karma: -25) #1

  No, mylil jsem se, obrana byla lepsi nez jsem cekal. Nutno podotknout, ze vetsinu casu tragickej Watford ji moc neproveril, ale i tak…

  Rozhodne bych se rad pred nekterymi zastal Walcotta, protoze makal, snazil se, a vraci se mu forma. Krome toho jsem rad, ze se snazi zakoncovat ze vsech pozic- strela z uhlu, obloucek z dalky,…brzo to tam zase spadne.
  Bellerinovy pruniky po lajne a jeho klicky jsem si taky uzil.. jenom nezapominat i na to braneni.
  Xhaka potesil, ale bude stacit jako jediny DM za dvema technickejma hracema i v tezsich zapasech? Pochybuju. Mel by vedle nej hravat Wilshere, Ramsey, Elneny, proti nejtezsim souperum mozna dvojblok s Coquelinem.

   • davidm (karma: -25) #1

    Mela by, ale vime, jak to casto dopada, kdyz nase zaloha dominuje. Souper se zatahne pred branu, ke ktery se nasi hraci nejsou schopny dostat, a ceka na protiutok, ze kteryho inkasujeme. Jsem zvedavej, jestli se tohle letos zmeni. Prave se bojim, ze Xhaka jako defenzivni zaloznik tam stacit uplne nebude, protoze proste typckej DM neni. Spis mozna trochu podobnej Artetovi, i kdyz v mnohem lepsim vydani. Pak se prave bude az moc zapojovat do oblehani souperovi branky, ale uz mozna nezachyti protiutok.

    Navic se modlim, aby Wenger ten pretlak strednich zalozniku zase neresil umistenim jednoho z nich na kridlo, tak jak to ma rad.

  • Tomáš (karma: 65) #1

   Nevidím nikde žádný protiřečení, ani přehnaný sympatizování hráčů. Ani ve Walcottově hodnocení neni nikde slovo „děs“, dokonce tam vidím víc okomentování pozitivních věci než negativních. To, že mu míč na malým prostoru v lehké pozici je schopen odskočit snad kdykoliv, jsme viděli i včera, proto koment, že to je u něj s míčem vždy 50/50, což je. A to je třeba vlastnost, která rozhoduje zápasy v CHL apod. Pokud se to hráči stane jednou, ok, u Thea se to stává dnes a denně. Fajn, teď to nahrazuje bojovností a vypadá, že chce makat, když se nepodařilo Wengerovi ho prodat (v životě by s budgetem už nenašel náhradu, vyplýtval ho po Mustafim a Lucasovi celý). Má jiné přednosti, kterých je dobré využívat. Nevidím nic špatného na tom ho okomentovat takto střízlivě a přitom mu dát nejslabší známku ze zálohy a útoku, Oxe nepočítám, ten byl úplně jinde.

   Pře o MOTM jsou absurdní a nějaká tvá snaha o nic, Xhaka byl výbornej po dobu celýho zápasu, svou práci odvedl výborně, prakticky bez chybičky. Sanchez se 30 minut v zápase vysloveně hledal, pak udělal stats, ok, dávám mu stejnou známku jako Xhakovi, pro mě to vyhrála komplexnost a konzistence Xhaky, který musel i ve druhé půli, kdy jsme bránili, hrát…

   Vadí ti Ozil vs Özil? to už vyloženě jen rýpeš 🙂

 6. maxtej (karma: 265) #1

  U většiny hráčů dobré postřehy, ale nesouhlasím s těmi řečmi pod Özilovým hodnocením ohledně Sancheze a taky samozřejmě u Walcotta. Nevím, pod vlivem čeho to bylo psané, ale je jasné, že Alexis s 169cm nemůže hrát stylem jako Giroud a taky na hrotu hraje teprve třetí zápas a pomalu se do toho dostává. A Walcott imho skvělý výkon – asistence, solidní šance, dobré bránění už několik zápasů atd.

  • Tomáš (karma: 65) #1

   já si za tím budu stát, protože se nikde nepřu o to, že má Alexis hrát jako Giroud, já mluvim o tom, že Alexis, pokud Wenger hráčům nerozkáže hrotovi pomoct, vůbec nemá na hrotu co dělat, protože jakožto malej muž se tam nemůže bez podpory prát s ostatními. Imo se do toho vůbec nedostává, je to třetí zápas stejně špatné, protože podpory se mu příliš nedostává, až když si začal dělat, co chtěl a běhal po celé šířce hřiště, jsme začali minimálně na míči dominovat a jak už jsem říkal, hráči AFC mají individuální kvalitu k tomu, aby zvládli nějaký ten gól takhle dát

 7. Karel Maly (karma: -23) #1

  presne jak bylo v hodnoceni,Alexis neni typicky hrotak, proto nechapu zalepence wengera,ze hrace neche rozvijet a tezit z nich maximum,proto jine rozestaveni na 4 – 4 -2 , tady by hral stazenejsiho hotaka..budeme to tu resit zase celou sezonu???.jinak super vykon od tymu bojovnost a nasazeni..ozil tak vysokou znamku mno nevim…cechyno podrzel..super ty dlouhe mice uz drivejsem to psal,ze je potreba z hloubky posilat tyto pasy,vzdyt mame vsechny 3.hrace vepredu rychliky,chce to variabilni hru

 8. yen56 (karma: 1575) #1

  S valnou vetsinou hodnoceni souhlasim, a tak jen vypichnu, co mi tam chybi:

  U hodnoceni vcerejsiho vykonu Özila nejde opomenout skutecnost, ze hned 3x namazal souperi do protituoku – jednou po nepovedene klicce, jednou po prohranem souboji a jednou nasmeroval tusim odrazeny mic primo do behu soupere vstric nasi brane.

  Ox byl v druhem polocase nulovy, to nepochybne, ale za ten prvni polocas by si zaslouzil aspon ten pulbod nahoru – velice dobre se vracel, tusim, ze zblokoval hned 2 centry a jednou dobre odebral Amrabatovi, ktery jinak delal Nachovi docela slusne potize, mic a zalozil protiutok. Proto je paradox, ze v druhem polocase tak zazdil tu situaci, po ktere jsme dostali gol – ja jsem i premyslel, jestli treba nemel mimo zaber krec, neb vzhledem k doposud dobremu vykonu dozadu mi prislo az absurdni, jak se na Nacha najednou ritili hned 3 hraci soupere.

  Jinak jsem se vcera hodne snazil zamerit na to, co je pricinou, ze nas souper znicehonic tak zatlaci a po prvni inkasovane brance se treseme, abychom hned nedostali druhou – jednak teda nase snaha hrat neustale fotbal, kdy misto toho, abychom obcas prerusili tlak odkopnutim mice az do nejvyssich rad tribun, tak zkousime ty prehazovacky a milimetrove trojuhelniky na care, pricemz kdyz uz jde do tuheho a prostor se zmensi na minimum, tak nas ti hromotluci pochopitelne v osobnim souboji pretlaci a a najednou za sebou nechaji treba hned 2 nase hrace, kteri tam do zbytku akce chybi. Problem je i ten, ze kdyz uz teda chceme udrzet mic ve hre, tak si nemuzeme vypomoct nakopem dopredu, neb vzhledem k absenci Girouda jakozto takrka jedineho, kdo to dokaze zkrotit (ale vcera me hned 2x ci 3x prekvapil Theo, ktery si jednou ten mic zpracoval a 2x snazil posunout chytrou hlavickou sobe do behu).

 9. Mirra (karma: 1218) #1

  S hodnocením až na nějaké malé výjimky souhlasím, možná známky jsou až moc vysoké, zas tak dominantní jsme nebyli.
  Jak už jsem psal včera, hrát s Mesutem nebo bez něj je obrovský rozdíl. Jeho kreativita je neskutečná, což bylo včera něco, co nám v předešlých dvou zápasech chybělo. Nicméně určitě bych mu vyčetl 2-3 zbytečné ztráty míče, které vedli k protiútokům. Santi v první půlce nejlepší na place, ve druhé půli už mu trochu došlo, zřejmě i díky tomu, že většinu času jsme byli pod tlakem. Muž zápasu tak zřejmě Xhaka, který snad krom zaváhání před naším gólem, byl bezchybný. Na Alexise koukat v některých fázích zápasu bylo skvělé, nicméně ve druhé půli zády k bráně proti urostlým zadákům už to nebylo ono. On asi není ten čistokrevný ST, takže bych ho v příštím zápase vrátil na křídlo, která byla naší největší slabinou včera. Theo sice bojoval, měl tam i některé velmi dobré chvíle, ale k top výkonům má ještě daleko a Ox by zřejmě na včerejší zápas nejraději zapomněl.

 10. CannonMAn (karma: -4) #1

  Hodnotenie výborne a súhlasím s mnohými, že Wallcot sa zlepšil a zaslúžil by si lepšiu známku – 8.
  Na druhej strane to bola povinná výhra, takže až také prekvapenie to pre mňa nieje. Skôr ma zarazil druhý polčas a brnkanie na nervy ohľadom výsledku. Nerozplývajte sa nad slabým Watfordom, skutočný obri ako City, United, Chelsea a Tottenham nás len čakajú, ak to bude rovnaký výsledok ako s Watfordom, tak ho beriem všetkými desiatimi.
  Niekedy by sa človek ani nepozastavil nad výhrou s priemerným Watfordom, ako vidím, časy sa zmenili a tak ďakujme aj zato.
  COYG

 11. Pedro Sanches (karma: 5314) #1

  Já bych se trošku zastal Oxe.. Ano ten gol byl z jeho strany a nacho tam měl na sebe 2 hráče, ale zas si myslím, že to nebyl až takovej rychlej protiútok, kterej by obranan nemohla vyřešit lépe.. těch hráčů tam bylo celkem dost.. navíc ox toho naběhal za celou dobu hodně a především sprintů tam měl dost.. jen u něj mi chybí ta finální fáze. at už zakončení nebo přihrávka.. přijde mi stále zbrklej. ale jeho výkon bych rozhodně tragédií nenazýval.. i když od něj stále očekávám mnohem více..

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.