Hodnocení hráčů

West Ham 1:0 Arsenal

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

dnes nás čekalo další těžké londýnské derby. Vzhledem k tomu, že Arsenal v posledních zápasech na hřišti soupeřů nehraje vůbec dobře, nás čekal nelehký úkol odvézt si z olympijského stadionu všechny tři body.

Brankář

 • 6,5

  Jeden z těch lepších hráčů na hřišti. Pár střel a pokusů s přehledem pochytal. Pěkně si došel pro křižnou přihrávku na hranici malého vápna. Jedním rychlým vyhozením se pokusil založit rychlý protiútok. Při gólu neměl nárok.

Obrana

 • 5,5

  Nemyslím si, že by dnes stoperská trojice odehrála nějaké hrozné utkání. Naopak se mi zdálo, že patřili spíš k těm lepším na hřišti. U Skhodrana mám jedinou výtku, a to neubráněného Rice při rohu. Jinak svoje osobní souboje zvládal, často dokázal zastoupit Ainsleyho a vyvaroval se větších minel. Zákrokem za žlutou kartu napravoval naši chybu v rozehrávce.

 • 6,0

  Sokratis se se zápasem také popral poněkud slušně. Vyhrával hlavičkové souboje, zvládal i ty osobní. V druhém poločase si poradil i s nepříjemným Carollem. Myslím však, že měl jít více po míči v situaci, kdy dobré 2 vteřiny čekal Nasri na nabíhajícího a následně střílejícího Andersona. Jinak nemám co bych mu vytknul.

 • 6,0

  I Laurent zahrál dnes poměrně slušně. V několika situacích s Kolasinacem a Xhakou si nepochopitelně dávali přednost a protihráč zbaven míče jej snadno zase přebral zpět a pokračoval v akci. Hlavičkové souboje, nějaké křižování a další zvládal dobře. Už asi nikdy nebude tak dominantní jako předminulou sezónu, ale konečně odehrál utkání, kdy nevyrobil žádnou větší chybu.

Záloha

 • 4,5

  Pro mě je Ainsley na pozici křídla poměrně zklamáním. Myslel jsem si, že bude pro naši ofenzívu větším přínosem. Až na občasné výlety a pár pokusů o kombinaci či centr naší hře prakticky nic nepřinesl. V defenzívě také nebyl úplně sto procentní. V několika případech otevřel dveře do našeho vápna špatným postavením nebo špatnou obranou činností.

 • 6,0

  V devatenácti letech opět lepším hráčem než Granit. Dokáže na sebe vzít více zodpovědnosti, chce míč, nebojí se hrát a je odvážnější. Bojím se, že v okamžiku, kdy mu dojdou síly (tak jak se zdá, že došli v posledních zápasech Torreirovi) budeme ještě v horší situaci než jsme teď. Musím ho chválit za jeho ofenzivní snahu, jako jediný se pokusil o střelu z dálky. V několika okamžicích se ocitl i v pozici křídla, zkoušel dloubáky, průnikovky. Škoda, že nedokážeme zaplnit tu díru, která vznikne v okamžiku, kdy se snaží útočit (viz např. zmiňovaná střela Andersona u hodnocení Sokratise).

 • 5,0

  Neříkám, že všechno na jeho výkonu bylo špatně to ne, ale... První věc, která mi vadila bylo dávání si přednosti s Seadem a Laurentem. Druhá věc, na pozici DM prostě musí lépe zvládat defenzívu a ne pouze stínovat. Třetí věc - nedokáže vykrývat prostory po vysunutém Guendouzim a vznikají tím nebezpečné protiútoky. Mimo to velmi pěkná přihrávky na Lacu, pár pěkných delších přihrávek přes záložní řadu West Hamu. Nemám bohužel moc co bych vyzdvihl, byl na míle vzdálen od nějakého zakončení, či lepší průnikové přihrávky.

 • 5,5

  Opět se snažil brousit lajnu. Na rozdíl od Ainsleyho se však v několika ofenzivních situacích objevil a několikrát hodně pěkně zakombinoval s Iwobim. V jedné situaci měl asi zakončovat sám. Myslím, že to dnes nebyl zápas pro to, aby podal svůj typický výkon, nedokázali jsme si poradit s dobře zformovanou záložní řadou West Hamu a logicky tak nevznikali okénka, které je Sead schopen využívat.

Útok

 • 5,5

  V úvodních minutách poměrně aktivní, bylo vidět, jak hodně chce dát gól. Zapojil se do několika kombinací, párkrát podržel míč. V druhém poločase se prakticky ztratil ze hřiště, a to i z důvodu toho, že jsme nedokázali za celý zápas vymyslet nějakou slušnější přihrávku nebo zamáčknout West Ham do většího tlaku.

 • 4,5

  Jeden z nejslabších zápasů. Prakticky k ničemu nedostal, nebyl osloven žádnou lepší přihrávkou. Šance po Seadově přiťuknutí asi neměla velké šance na úspěch. Mimo to byl abnormálně nepřesný v kombinace a prakticky se mu nepodvedlo vůbec nic.

 • 6,0

  Alex, ačkoliv mu mnoho z nás nemůže přijít na jméno je při záhadě Mesut, odstavení Aarona a dalších zraněních naším nejlepším tvůrcem hry. Problém je v tom, že on toho za ten zápas zas tolik nevytvoří, ale stále je tím nejlepším společně s Matteem. Dneska několikrát přiťukl Seadovi - prakticky jediné okamžiky, kdy jsme dokázali defenzivní řadu West Hamu překonat a jednou Seada pěkně vyslal průnikovou přihrávku (šance Auby). Připsal si i pěkné zakončení. Na druhou stranu - v mnoha situacích skvěle dokáže zrychlit hru rychlou narážečkou, aby vzápětí při šanci prováhal vhodný moment na přihrávku a celá akce jde do kopru. Těch situací bylo několik a určitě si je při čtení hodnocení vybavíte. V druhém poločase se tak na 25 minut naprosto ztratil. Průměrné utkání, v celkovém dojmu i s tímto průměrem jeden z nejlepších ofenzivních hráčů.

Střídající

 • Lucas Torreira

  5,0

  Tady došly síly. Lucas je v posledních zápasech pouze stínem toho hráče, kterým byl před několika měsíci. Neříkám, že hraje špatně - hraje průměrně. Nezíská tolik míčů, nevykryje tolik prostorů a už vůbec se tolik netlačí dopředu. Je však naprosto pochopitelné, že přijde únava na hráče ze Sampdorie, který skočí po MS do Premier League, kde je obrovská porce zápasů. Věřím, že se s tím dokáže popasovat a brzy začne předvádět zase svoje nejlepší výkony.

 • 5,5

  Rozhodně hru nějakým způsobem oživil. Už jen proto, že si šel pro přihrávku od stoperů. Vyzkoušel pár nápadů, zpravidla nepřesně. Není typem hráče jako Mesut, který dokáže najít skvělým průnikovým pasem díru ve zformované defenzívě. Odběhal to, snažil se, ale není to prostě žádný excelentní playmaker, který by rozdával jednu šanci za druhou. Pokud už má opravdu dojednáno s Juve, tak možná ani v hlavě už tomu tolik nebude dávat.

 • 5,0

  Héctor měl oživit tápající pravou lajnu - nepovedlo se. Pár náběhů, kombinací a tuším jeden centr. Žádné výraznější oživení nepřinesl.

Co dodat na závěr? Titul MOTM dnes neudělím, nevím opravdu komu. Jinak máme opět v pěknou venkovní deku. Praskla trošku ta bublina okolo neporazitelnosti a s přibývající porcí zápasů se v tom čím dál víc plácáme. Obrana, ačkoliv dnes hrála obstojně působí poněkud nejistě a kostrbatě, záložní řada se hledá a chybí playmaker s čím souvisí i dnešní velká neschopnost útočníků ohrozit Fabianskiho.

Věřím v lepší zítřky, ale bez posil, Mesuta, Aarona a dalších zraněných to bohužel nepůjde.

Brbci

Komentáře

 1. Petr Matulka (karma: 1529) #1

  Tak dneska to bylo pro mě utrpení. Stopeři po dlouhé době docela kvalitní výkon. On west ham zase nemel v podstatě tutovou šanci. To co hořelo byl střed zálohy. Xhaka nedostupoval nebo se nechal lehce obejít. On ho tam taky zjebal kolasinac za to že nedostoupil ke kraji vápna při průniku antonia tuším na střed. Mateo ztratil přesnost při rozehrávce a nevymyslel nic. Všiml jsem si změny postavení stoperů při krátké rozehrávce, to je už dobrý, ale problém je že nikdo z CMF ( DM ) jim nejde naproti k rozehrávce ( to stejný křídla ). Bohužel nikdo netvoří hru a podle toho to vypadá. Laca se snažil o narážečky ale sám nemá šanci něco uhrát. Bohužel, bez opravdu kvalitnímu posílení zálohy neuhrajem nic a spadnem na 6.-8. místo. Kdyby to šlo a spojily se všechny fankluby po celym světě abysme vyhnaly tu americkou svini. Nechodte na zápasy a nekupujte nic z shopu a uvidíte jak by kroenke vystřelil kdyby byl pul roku prázdnej stadion !!!!!!

 2. Kratasek11 (karma: 697) #1

  Rychlé hodnocení a obdivuji že se někomu chce ho dělat. Jsem pořád pěkně znechucený, známky se u většiny hráčů a hlavně útoku odráží u naprosto tragické sestavy a taktiky, kde jsme hráli naprostou většinu zápasu bez zalohy a chyběla jakákoliv kreativita, tím jsme úspěšně vynechali útok a ten tam byl naprosto zbytečný. Dnes bych oznamkoval Unaye 1 – jako nejhorší a ani nechci vědět proč Mesut nebyl ani na lavičce, co se v tom klubu sakra děje. Hnus. Snad dopadne ta hostovacka suareza, Byl jsem rád že začla být změna v Arsenalu aspoň na startu této sezóny to tak vypadalo,ale tohle je už pár kol ,, starý dobrý Arsenal „

 3. vlki14 (karma: 1341) #1

  Stupnice od 0-10 znamená že 5 je průměr. Pokud tenhle Xhakuv výkon je hodnocen jako průměrný tak jsme na tom vlastně ještě hůř než jsem si myslel…ne teď vážně slovní hodnocení výborné, se vším se vcelku ztotožňuji, ale bodové by měla mít většina hráčů méně jak 5 bodů, protože výkony to byly těžce podprůměrné vyjma Iwobiho a Sokratise těm bych dal 6 bodů.

 4. Paulus.novy (karma: 1745) #1

  Docela vysoké hodnocení na tu bídu dneska a podle mě jsi přechválil Guendouziho, ale určitě lepší, než nějaký slepý frustrovaný hate a za mě určitě palec hore :-).

  Ten tým měl mezery i v dobré formě a teď se spousta hráčů trápila a nefungovalo to vůbec. Pokud chceme hrát tímto stylem, tak potřebujeme dominantního středopolaře a toho nemáme (ne opravdu jím není ani Aaron, ani Mesut). I když Mesutova kreativita by se dnes hodila a ta situace s ním se musí hodně rychle vyřešit.

  Jinak ještě jedna připomínka – Torreira asi nebude ani tak unavený. Jemu chybí jedna karta do stopky a asi to směřuje k tomu, aby se vykartoval až na Chelsea. Bohužel to většinou dopadne tak, že je to taková tragédie, že ho tam Unai pošle, ale asi má pokyny, aby ty souboje kdovíjak nedohrával.

  Jinak WHU dneska skvělý výkon. Nedivím se, já bych taky hrál jako z partesu, kdyby mi z tribuny fandila Mia Khalifa 😀

 5. killerhammer (karma: 4373) #1

  Neska zasa slabý výkon.
  Prišlo mi, že to Unai takticky chce hrať vzadu na nulu ale toto náš team nedokáže.
  Na nulu nedokážeme hrať, lebo aj keď máme vzadu veľa hráčov z pohľadu systému aj sú v správnych priestoroch, nebránia aktívne, resp. agresívne, nepritlačia na útočníkov dostatočne skoro, ale často len vyčkávajú alebo dokonca ustupujú až pred brankára.
  Takto sa proste nedá uhrať nula, lebo si to medzi nimi súper rýchlo ťukne a má vyloženú šancu (presne ako dnes WHU do 12. minúty mali 2 vyložené šance)
  Aby som to zhrnul: pasívna hra v obrane (neustále si pýta gól) + bez napádu hrajúca záloha (Matteo to sám neutiahne) + trápiaci sa útok a zaslúžená prehra 1:0.
  Je to naozaj na zamyslenie, lebo dnes sme zahrali ako úplne priemerné mužstvo zo stredu tabuľky a ak takto budeme hrať ďalej, tak tam zanedlho aj budeme 🙁

    • mc1897 (karma: 175) #1

     Nezmysel. Guzi isiel zalepit priestor s hracom co usiel po kridle tusim Lacovi, tam musel ist a tazko mohol urobit viac. Preco tam nebol Kolasinac netusim…
     Ale Xhaka zacuval k trom stoperom, oni tam mali dvoch hracov viacmenej pod kontrolou.
     Naco tam ale isiel stvrty Xhaka, ktory ma byt medzi 11 a 16 kou ? Pozicne katastrofalna hra z jeho strany a to nehovorim o absolutne odflaknutej hlavicke, ktoru vratil rovno na nohu Nasrimu vo vnutri(!) vapna. Tento gol teda ide na vrub hlavne Kolasinaca a Xhaku.

 6. FildaGooner (karma: 4586) #1

  Počáteční „euforie“ z velké změny je v hajzlu a my hrajeme ještě hůř než minulou sezónu. Vůbec nechápu, co si chce Emery dokázat s Mesutem, to ze ho vynechal napriklad proti Tottenhamu jeste dokážu pochopit, že ho vynechává z takovýchto zápasů uz je hrubý přečin, obzvlášť, když nepostaví jediného kreativního záložníka. Kde jsou ty kecy co mel po nástupu, ze radeji vyhraje 5:4 nez 1:0? Dnes to postavil vyloženě tak, aby jsme nedostali gól, jenže my máme brankáře a obranu takových kvalit, ze ten gol dostaneme vždycky (dnes paradoxně hrali obránci dobře). My prostě nemuzeme hrat vzadu na nulu, my se musíme snažit dat 6 gólů a doufat, ze nedostaneme 7. V PSG nezvládl Neymara, ted zameta s Ozilem a to si musel všimnout, ze Ozil ať je jaky je je nas nejfotbalovejsi hráč nebo aspon jeden ze 3 nejfotbalovejsich.

  • Paulus.novy (karma: 1745) #1

   Euforie z velké změny je falsum, protože ta setrvačnost jednou vždycky doběhne a přijdou těžké časy. Protože jestli se něco o velkých změnách dá říct, tak to, že jsou na začátku těžké. Bohužel si tím musíme projít a bude to bolet míň, když budeme všichni stát za týmem a trenérem. Bohužel tohle spousta lidí nedává a raději se tu bude donekonečna dávit žlučí. Enjoy…

   • FildaGooner (karma: 4586) #1

    Nepoužívej výrazy, kterým ne úplně rozumíš. Věta Euforie z velké změny je falsum , protože ta setrvačnost jednou vždycky doběhne a přijdou těžké časy je neuvěřitelný paskvil. A ta „euforie“ byla znatelná, nasazeni v zápasech na zacatku sezóny, dejme tomu do zapasu se Spurs a ted je diametrálně odlišná, stejně tak nálada v týmu. Jednak opakuje stejnou chybu jako udělal Wenger s Alexisem tuto sezónu s Ramseym, kdy místo toho, aby to řekl na rovinu, tak na každé tiskovce mele naucenou frázi, které stejně nikdo nevěří a jednak ostřihne nejlépe placeného hráče týmu a vysvětluje to obdobně dementnima frazema. Základní sestavu se mu nepodařilo dobře vybrat skoro v žádném zapase. At se ti to libi nebo ne, ten chlap seka chybu vedle chyby, občas se mu něco povede, ale že bych měl pocit, ze to po Wengrovi směřuje nějakým lepším směrem, tak to ani náhodou, naopak si myslím přesný opak.

    • Paulus.novy (karma: 1745) #1

     Naopak si myslím, že jsem tu větu napsal dobře. Ta euforie na začátku byla „falešná, nepravá, …“ nebo jak jinak to mám vyjádřit, aby jsi to pochopil – tyto výrazy ale nejsou dokonalé, proto jsem zvolil výraz, jaký jsem zvolil. Takže díky za lingvistickou/výrokovou přednášku, ale nebyla potřeba. Euforie byla „falešná, nepravá, …“ protože jen zakrývala to, co nás stejně momentálně čeká a to je ta tvrdá realita obrovské změny, která v současnosti probíhá. Od fanoušků by nezaškodilo trochu podpory v tomhle čase.

     • FildaGooner (karma: 4586) #1

      Podpora? Proč? Podpora koho, kdo si zaslouží podporu? Hráči, kteří na tom hřišti na to serou a nenechávají tam všechno? Emeryho, který dělá chybu za chybou a místo toho, aby se snažil zvednout naše nejlepší hrace, tak je spíš sráží? To neni jen Ozil, to je Laca, to byl i Auba jedno obdobi zápas co zápas na lavičce (i když ten zrovna daval v tom období góly). Kroenkeho, ktery sype pres miliardu dolaru do NFL týmu a do Arsenalu nejen, ze neda ani korunu, ale ještě mu zastavuje finance? Aby fanoušci klub podporovali, tak k tomu musí mit důvod. Ja bych teď byl naopak pro absolutní nepodporu, aby se z klubu dostal Kroenke, Emery a pak by to mozna nějak zacalo vypadat.

      |
     • Paulus.novy (karma: 1745) #1

      Tak to nevím, jaký měl UE problém s Lacou nebo Aubou. Jestli myslíš, to že je střídal, tak v tom teda problém nevidím. Většinou, když jednoho stáhl nebo poslal na hřiště, tak se to střídání vyplatilo. Chápu, že pro hráče je věc osobní prestiže, že chce hrát v základu a celých 90 minut, jenže často to prostě není nejlepší volba. Jestli chceš důkaz, tak se mrkni, kdo teď trénuje United – neříkalo se mu baby faced assassin jen tak. A včera byli na WHU oba na hřišti celý zápas a bylo to k hovnu..
      Ten problém s Ozilem taky nechápu, ale vem si, že ještě před rokem touto dobou tu každý nadával, že je línej, nebrání a že Wenger nemá koule, aby ho posadil nebo prodal. Teď když sedí a možná je na odchodu, tak zase každý nadává na opak 😀 Každý trenér prostě nechce mít hráče jako Ozil v týmu. Navíc je to pro něj taková žába na prameni, protože s platem 350k týdně (což je fail), by mohl mít Emery tři hráče, kteří by mu víc vyhovovali. Evidentně se Ozilovi vedení nebo Emery snaží naznačit, aby odešel, jenže on umí počítat a tak je to patová situace, která škodí všem. Ten, kdo dal Ozilovi smlouvu na 350k týdně by měl dostat metál za debilitu. Kdyby měl třeba 200, tak se nic takového neděje.
      Nevím, jestli se k těm Emeryho „chybám“ dá nějak vyjadřovat. Každý děláme chyby, ale zamyslel ses někdy, že je zvláštní, že tu každý ty chyby vidí a Unai ne? Nenapadlo tě někdy, že jsou nějaké objektivní důvody, proč se Emery takto rozhoduje?
      Abych to uzavřel nějak pozitivně, tak na Kroenkem se shodneme. 🙂

      |
 7. Radek Bechyně (karma: 22) #1

  Opravdu obdivuji každého,kdo se pustí do hodnocení tohoto zmaru.Mám však i tak několik výhrad.Leno a Sokratis obstáli a známky sedí.Přidal bych však Iwobimu,který jediný dokáže jeden na jednoho a lze říci,že dnes jediný tvořil.Těch hráčů co umí jeden an jednoho moc nemáme.Kromě Iwobiho ještě Laccazette a tím to končí.A proč s Lacca nedostane do hry?No protože ti dva,kteří hrají na místech,kde se nejvíce láme chleba,hrají špatně.Spíše jeden nedostatečně a druhý dostatečně.Xhaka je nepoužitelnej a Guendounzi zatím pro základ nedorostl.Pokud zůstane Emery umíněnej jako doposud a bude je tam do středu dávat,vypadneme i z první šestky.Za mě dne Xhaka 3 a Guendounzi 4 I vzhledem k důležitosti postů,na kterýchnastoupili.

 8. orek (karma: 14910) #1

  Guendouzimu bych dal nižší známku.Strašně moc nepřesností ve finální fázi několikrát řešil špatně.Navíc jeho bránění je naprosto laxní.Byla situace kdy bylo nebezpečí před naším vápnem a on rozhazuje rukama místo aby se vrátil alespon s Andersonem kterýho se aspon snažil doběhnout Xhaka a to je co říci.V jeho pozici bych žral trávu a hlavně makal dozadu.Je to několikátý zápas kdy se vyprdnul na hráče,vyjmečně jsme z toho nedostali gol.Dvojka Xhaka-Guendouzi prostě nemůže hrát spolu.Oba jsou na bránění k ničemu a Nasri si dělal ve středu zálohy co chtěl.Nehrál 2 roky a furt je kvalitativně o hodně výše než oba zminovaný.

 9. orek (karma: 14910) #1

  Ještě bych dodal ž je vidět jak nám v těhlech zápasech chybí Mesut.Bylo tam dost situací které by Mesut vyřešil uplně jinak a určitě by něco vytvořil pro Lacu nebo Aubu bez něj jsme kreativně celkem odříznutí .Další kdo dokáže něco vytvořit je Aaron který ovšem sedí.Pak už jen záleží jestli se dobře vyspí Iwobi s Kolasem.

 10. Bangbang (karma: 1436) #1

  Jeden jediný důvod, proč bychom měli v ligovém zápase hrát na nulu??? To není pohárový zápas, to je liga a tam se počítají hlavně 3 body…. Nechápu, proč by měl UE chtít hrát vzadu na nulu….
  AL9 a PEA totálně odříznutí, a když už se ve vápně dostali k míči, tak pokrytí…. Iwobi ukazuje, že se v něm snad AW loni nepletl. Tenhle zápas jsme vzhledem k vývoji v tabulce měli vyhrát…. No nic, tak vzhůru na další…. Snad s MO10 v základu…. A ideálně i s AR8…. COYG!!!

 11. NorthGooner (karma: 1017) #1

  Napravit tuhle sezonu bude hodně těžké a bez nějakých větších investicí v létě, se může stát, že na tom budeme ještě hůře. Nevím, čí vůli UE plní, ale dle mě tu kabinu nezvládá. Dnes jsem viděl jen půlku prvního poločasu a už tam bylo vidět, že to zas bude trápení. Od zápasu se Spurs je to tak bohužel zápas co zápas. Fakt nikdo z nás netuší, co se děje v zákulisí, ale je těžké si představit, že by najednou Mesut a Aaron byli horší než zbytek na hřišti….

 12. Martin Chromec (karma: 49) #1

  Při zápase jsem si připomněl, jak jsem kdysi jednomu hráči v rudém dresu hrozně fandil a jak těžko se mi s ním loučilo. Ale včera jsem viděl, že se vůbec neztratil. Nasri, jsem pyšný, že si ukázal, že i po tak dlouhé době jsi schopen prohnat A tým Arsenalu. Fandil jsem ti tehdy, fandit ti budu i dnes v jiném týmu. TY sis to totiž narozdíl od většiny našeho týmu zasloužil. #JEDNOUGUNNERVŽDYCKYGUNNER

 13. Ales Zverina (karma: 187) #1

  Největší katastrofa je ze my se tady bavime já kdo bránil ale naše obrana teamu byla o parník lepší než naše útočení vždyť my jsme nevěděli co hrát to je pro mě naprostá hrůza. Tam nebyl žádný systém, pohyb, nic …..záloha sice nic nevymyslela ale mohla něco vymyslet,???vždyť jejich krajní obránci v pohodě uhlidali naše 2hrace …WB + Iwobiho s Aubem kteří nevím co měli hrat a střed hřiště byl uplne volný,na začátku sezony jsme si říkal ze ted už budeme vědět co a jak hrát ale zatím pan trenér tápe jak se sestavou tak hlavně s tím co chce vlastně hrát

 14. jirka (karma: 2857) #1

  Prohra jde samozrejme za hracema ale taky z obrovske casti za Emerym. Copak nevidi ze hra na 3 stopery nam proste nejde?? Vsadim se ze proti chelsea budeme zase hrat na 3 stopery. Ozila vynecha ze sestavy wtf??? Hrali jsme bez kreativniho stredaka plus s nejpomalejsim stredem cele PL. Granit k nemu prijde mic nez ho dostane pod kontrolu nez se rozmysli co teda bude delat s nim tak se vrati na sve pozice cely souperuv tym pak da prihravku do boku a rekne si jak je skvely jak to skvele vymyslel.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.