Hodnotenie Hráčov: Arsenal FC 0 – 0 Sunderland AFC

Ďalšie obrovské sklamanie a ďalšia nevyužitá šanca dotiahnuť sa na United. Zostava nebola ideálna, ani výkon rozhodcu, ale rozhodne ani ten náš.

8 Väčšinu času sa len nudil, o to ťažšie je potom predviesť také skvelé zákroky ako predviedol. Hlavne pri Welbeckovej strele som si už trhal vlasy a videl ju v sieti. Na chybu z nedele si už asi ani nespomína, čo je veľmi dobre.
6 Dozadu takmer ako vždy solídne. O tom to dnes ale nebolo. Hlavne v prvom polčase tam mal v predu kopec priestoru ale na zmysluplnejšiu akciu to využiť nedokázal. Od momentu keď sme mali na ihrisku spolu s Bendtnerom aj Chamakha si nepamätám ani jeden center do šestnástky.
6 Dnes mi Johan miestami prišiel trochu nervózny. Zopár hlúpych strát v nebezpečných situáciách a na konci pri sérií rohov a štandardiek Sunderlandu sa tiež veľmi nevyznamenal. Nemôžem si pomôcť ale nie je to ten DJ z prelomu rokov. Treba ale zdôrazniť, že obaja stopéri si celkovo počínali dobre vzhľadom na to že hráči Sunderlandu cez našu zálohu prechádzali až príliš ľahko a často.
6,5  Je dobré vedieť že psychicky bol úplne v poriadku a veľmi koncentrovaný. Podobne ako na Wojtovi na ňom nedeľa nezanechala žiadne negatívne stopy, práve naopak. Snažil sa byť ofenzívnejší pri rozohrávke a sám pár krát potiahol útok až do šestnástky.
6 Platí tu prakticky presne to čo u Baca. V prvom polčase takmer poslal Nickovi gólovú prihrávku a celý zápas typicky lietal po celej dĺžke ihriska. To je ale samo o sebe málo. Možno som na našich krajných bekov až príliš prísny, ale nikto od nich nechce rozhodovať zápasy. Proti podobných zápasoch by ale doma mali v ofenzíve podľa mňa spraviť väčšie vetry.
4 Nechápem to. On sa snáď postupom času zhoršuje. Dnes bol aj s Diabym úplne tragický, každý pekne po svojom. V defenzíve slabučký, stále bol o krok pozadu. S loptou na nohe ani nechcel niečo vymyslieť. Žiadna urgencia, žiadne zrýchlenie hry. Hrôza. Ak sa nespamätá v lete si dosť možno bude hľadať nový klub.
4 Ani Abou veciam veľmi nepomohol. Strašné plytvanie skvelým fyzickým fondom. Abou má silu, rýchlosť a techniku aby prešiel troch hráčov a dostal sa niekde na hranicu šestnástky, ale ale potom sa tam začne krútiť a motať ako keby sme na konci zdržovali čas a potom v lepšom prípade nahrá spať, a v tom horšom (ale bohužial častejšom) loptu stratí. Hru neuveriteľne spomaloval a v zadu podobne ako Denilson len naháňal tiene. Najhoršie na tom všetkom je, že minimálne jeden z dvojice D+D (a možno aj obaja) nastúpi aj v utorok na Camp Nou.
6,5 Aj on išiel oproti minulým zápasom výkonnostne dole, no má to svoje objektívne príčiny. O jeho partneroch v zálohe naozaj netreba nič viac hovoriť a treba dodať, že toho Jack odohral na svoj vek až príliš veľa. Už od nejakej 50-60. minúty vyzeral, že toho má plné zuby a niet sa čomu diviť. Naviac musel zápas dohrať so zraneným členkom a jeho štart proti Barcelone je neistý. Aj tak tam boli aj svetlejšie okamžiky a v kľude mohol mať asistenciu na rozhodojúci gól. Podobných centrov sme mali do šestnástky poslať viac.
7,5 S kapitánskou páskou na seba zobral zodpovednosť hneď od začiatku a bol jedným naším najnebezpčenejších hráčov. Stále si pýtal loptu a snažil sa zakladať jeden útok za druhým. Po skvelom sóle v prvom polčase mal určite nahrávať pod seba Bendtnerovi alebo Arshavinovi. Naozaj jeden z tých pozitívnejších výkonov, ale asi nie som jediný, ktorý od Samira trochu čakal, že nám ten zápas  „vyhrá sám“. Ani to však nejde každý deň.
  7, 5 Makal celý zápas a hral ako vždy na hrane rizika. Mnoho dobrých vecí, ale strašná škoda zahodenej tutovky v druhom polčase. z toho sa góly proste musia dávať. O to viac v zápasoch ako bol ten dnešný. Na druhej strane dal regulérny gól a po zákroku naňho sa mala kopať aj penalta. Tie posledné vety z Nasriho hodnotenie platia aj na Andreya. Pre mňa tesne MOTM pred Samirom a Wojtom.
  7 Myslím, že nesklamal. Odohral slušný zápas a dostal sa do pár sľubných príležitostí. Mignolet musel po jeho voleji vytiahnut svetový zákrok. Druhý polčas bol už na krídle slabší. Prihrávka na Andreyov neuznaný gól bola exkluzívna.

Striedania:
Po jeho príchode sme sa trochu zdvihli a začali hrať vo väčšom tempe. Mal veľkú šancu ale trafil len brvno. Dobré striedanie.
N/A

Ďalšia nevyužité zaváhanie United vďaka ktorému sme titul opäť pustili zo svojich rúk. Výčitky smerom k rozhodcovi sú oprávnené ale treba si priznať, že to bol zase jeden z „tých“ zápasov a šancí na skórovanie sme mali dosť. No a tá osmička pri Wojtovom mene naznačuju, že to mohlo dopadnúť aj oveľa horšie.