Hodnotenie hráčov Aston Villa – Arsenal FC 1-2

Zápas dvoch tvárí. Sedemdesiatpäť minút bezstarosti a päťnásť minút nervov. Klasický Arsenal.

V úvode by som chcel taktiež pripomenúť, že kto sa cíti na vytvorenie hodnotenia, nech sa prihlási vo fóre vo vlákne Hodnotenie hráčov. Upozorňujem, že berieme len tých, čo chcú hodnotiť víťazný zápas. Voľné sú všetky zostávajúce duely.

Poďme sa teda pozrieť ako to vyzeralo s výkonmi našich borcov.

Wojciech Szczesny6 – Ťažko mu udeliť známku. V podstate do prvého gólu si mohol rozložiť lehátko a čítať. Občas nejaká strela od AV, no nič s čím by si neporadil hociaký brankár. Pri góle nemal šancu. Rozohrávka až na pár prípadov uspokojivá.

Bacary Sagna6 – V defenzíve si plnil to, čo mal, hoci stalo sa, že po útoku v obrane chýbal. No to je pochopiteľné. Snažil sa útok výrazne podporovať, väčšina akcií AFC išla po pravej strane. Ako sme u Baca zvyknutý, solídny výkon.

Per Mertesacker7 – Nie je prekvapením, že ak dvojica Per a Laurent hrala celých 90 minút, AFC ešte neprehral. Kvalitný výkon od stopérskej dvojice. Per opäť prehľad a nezaprú sa ani vodcovské schopnosti. Tie kvapky, čo dal Cazorlovi po góle Bentekeho snáď budú účinná medicína. Zaujímavosťou je, že všetkých jeho 43 prihrávok našlo spoluhráča.

Laurent Koscielny7 – Podobne ako u Pera. Kvalitný výkon, aj vďaka nim dvom sme nakoniec zápas udržali. Či mohli zabrániť gólu? Možno áno, ale chyba sa stala inde.

Nacho Monreal6 – Nacho sa snažil ponúkať do ofenzívy, pripísal si aj asistenciu. Dozadu by som mu vytkol tú žltú kartu v 32. minúte. Mohol priadať gól aj sám, bohužial sa pri strele zranil. Snáď je to len silne narazené a nepotvrdia sa možnosti o zlomenej priehlavkovej kosti.

Matthieu Flamini7 – Mobilný defenzívny stredopoliar. Hral v postate to, čo vždy. Zapĺňal miesta po obrancoch pri protiútokoch AV. Občas aj pritvrdil, ak bolo treba. V defenzívnych štatistikách najpracovitejší po stopérskej dvojke.

Jack Wilshere8MOTM – Dnes to bol jeho zápas. Najprv nábeh z druhej vlny ala Aaron Ramsey, následne dobrý pressing a prihrávka na Oliviera. Ani on sa nevyhol chybám ako ostatní spoluhráči, ale myslím, že chytil formu, čo po zranení Aarona bolo veľmi dôležité. Verím, že tých G a A bude ešte do konca sezóny niekoľko.

Serge Gnabry6 – Začal dobre, prvý polčas ho bolo cítiť. Škoda, že neskúšal viac strieľať (nie, nechcel som viac zostrelených hráčov), hoci proti zhustenej obrane to bol problém. Taktiež to možno chcelo viac nábehov za obranu. V druhom polčase sa úplne vytratil a tak právom išiel dole.

Mesut Özil7 – Mesut pôsobí, že je lenivý, nechce sa mu behať, ale ono je to len zdanie. Hrá svoj vlastný zápas a vždy potvrdí svoju genialitu. Príkladom môže byť nahrávka Monrealovi pred prvým gólom. Opäť najviac prihrávok z celého tímu, hoci tentokrát bez asistencie.

Santi Cazorla4 – Ing. Pulec to privolal. Po veľmi dobrom výkone v NLD prišlo o niečo slabšie. Mal pár hlúpych strát a to, čo urobil pred gólom AV bolo nemysliteľné. Jeho výkon nebol optimálny a za to, že odohral plný zápas, môže vďačiť len zraneniam. V závere nezmyselná strela z ťažkého uhla namiesto toho, aby loptu potiahol do rohu. V tomto si mal brať radšej príklad z dvojice Mesut-Alex.

Olivier Giroud7 – Opäť pracovitý Olivier. Hoci stratil loptu, makal dozadu a získlal ju späť. Vynikajúco prepustil pri prvom góle a pri druhom potvrdil, že vie strieľať góly. Ak by sa vyvaroval tých strát, bola by známka ešte vyššia.

Striedania:

Kieran Gibbs6,5 – Nemal to jednoduché, ale odviedol poctivú robotu. Snažil sa taktiež podporovať útok. Zranenie sa na výkone neprejavilo, takže dúfam, že bude plne fit a podávať výkony ako pred ním.

Tomáš Rosický – N/A – Ťažko hodnotiť, hoci ten zlomený nos je za 10 z 10. Ak by boli Vianoce, Tomáš nemá problém s výberom masky. Zoro ako vyšitý.

Alex Oxlade-Chamberlain – N/A – Taktiež veľmi nie je čo hodnotiť.

Tímový výkon:

Prvých 45 minút sme AV v podstate k ničomu nepustili. Mohlo to byť aj výraznejšie ako 2-0 pre nás, ale výkon bol veľmi dobrý. V druhom polčase sa Villa snažila viac, ale taktiež sme ich dokázali udržať na uzde až do 75. minúty. Hlúpy gól a nervy na záver. Ale veď sme zvyknutí. A asi aj na zranenia, tie dosť nabúrali striedania, keďže sme v závere nemali ako posilniť defenzívu a upokojiť hru. Villu sme dostali v posledných 15 minútach na koňa, hnaní vlastným publikom nám pekne zavarili, hoci výraznejšia bola možno len jedna-dve šance.

Tri body sú však doma a pokračujeme v zbieraní bodov s papierovo slabšími súpermi. Zranenia snáď nebudú vážne a doma budeme proti Fulhamu dominovať celých 90 minút tak ako prvých 75 proti Ville. Čakajú nás v lige tri relatívne ľahšie zápasy (hoci v EPL nie je žiadny naozaj ľahký zápas) a potom opäť pár tých extra náročných. Verím, že tam pôjdeme bez straty čo i len jediného bodíka.