Arsenal FC 2 – 1 Pireus – Hodnotenie hráčov

Pravidelné hodnotenie individuálnych výkonov mužstva, tentoraz po zápase s Olympiakos Pireus.

Szczesny7,5 – Odchytal si čo mal, pri góle nemal nárok. Možno trochu lepšie organizovať obranu pri štandartkách a v 64. minúte podcenenie strely, ktorá skončila na brvne. Ale inak klasicky solídny výkon od Wojtu.

Sagna7 – Solídny Bacary, ako vždy. Dopredu tam toho veľa nebolo, ale vzadu spoľahlivý. Až teda na jednu stratu, ktorú nakoniec musel kryť Wojciech.

Mertesacker7 – Dopredu slabšie, nie je to asi tvorivý typ, ale ak trebalo rozohrať na kratšiu vzdialenosť, či k Sagnovi, tak to išlo. Inak vzadu nemal výraznú chybu.

Song9 –  Vysoká známka, ale zaslúži si ju. Neviem či je čo vytýkať, možno organizácia obrany nebola stopercentná, ale tak asi sme to ani tak nečakali. Dobre zvládal tlak, vynikajúci pas na prvý gól AOC. Myslím, že sa zhodneme na Hráčovi zápasu.

Santos 7,5 – Snažil sa podporovať útok, čo bolo korunované prvým gólom za Arsenal, keď aj po zblokovaní Chamakha išiel ďalej po lopte a vyplatilo sa. Vzadu bol taktiež istý, menšie chybičky sa vyskytli, ale inak dobrý výkon.

Frimpong4 – Celé zle. Prihrávky, pozične, neskoro v súbojoch, strácal lopty. Prekvapivo bez karty dnes, ale to je asi jediné pozitívum. Takto veľmi na Alexa nezatlačí a ak by nebodaj mal hrať DM aj cez víkend, neviem neviem…

Rosický6,5 – Zo začiatku neistý a nevýrazný, ten faul pred 16m bol hrozivý. Postupne sa rozohrával, bol pri druhom góle. Po príchode Ramseyho sa presunul na kraj. Vie zahrať aj lepšie, asi sa prejavila dlhšia absencia.

Arteta6,5 – Rohy a štandartky neboli príliš podarené. Možno až na nejakú výnimku. Schádzal si pre lopty hlboko dole, ale nič výrazné som si nezapamätal. Samozrejme okrem superzákroku na čiare v prvom polčase. Za stavu 1-0 veľmi dôležitý save.

Oxlade-Chamberlain7 – Prvý polčas dobrá hra. Teda dopredu. Dozadu to nevyzeralo práve najlepšie. S gólovou situáciou sa vysporiadal výborne, mal ešte jednu šancu v druhom polčase po prihrávke Chamakha, no zlé spracovanie ho pripravilo o ten správny moment na strelu a nakoniec to nevyriešil ideálne. V druhom polčase sa vytratil a tak prišlo striedanie.

Arshavin4 – Občas napádal, ale inak nič. Trochu ožil po príchode Ramseyho, ale asi to bolo len také platonické. Naozaj nie je čo hodnotiť. Aj ten jeden center, čo mohol poslať Chamakhovi na hlavu, pokazil. Sklamanie.

Chamakh6,5 – Myslím, že neodohral zlý zápas. Snažil sa zapájať do hry, sklepával lopty, napádal, vybojoval zopár lôpt. No šance ako tá na 3-0 musí premieňať. Vynikajúca prihrávka na AOC v druhom polčase. Pred striedaním pár dobrých momentov, ktoré však skončili väčšinou na Andreyovi.

Striedajúci hráči:

Ramsey6,5 – Hneď po príchode priniesol oživenie, rozhýbal trochu hru, no neskôr trochu opadol a zapadol sa do priemeru zálohy.

van Persie5,5 – Budem možno trochu tvrdší so známkou. Mal dosť času niečo ukázať, hneď v úvode mal šancu, no toľkokrát si to prehadzoval z nohy na nohu, až bolo neskoro. Možno menšie zapájanie do hry od zálohy? Neviem, ale veľa toho neukázal. Radšej by som tam videl Parka.

GibbsNH – 7 minút je veľmi málo času na hodnotenie.

Hodnotenie ako celku:

Nie príliš zaujímavý zápas, určite nie druhý polčas. Všetko sa odohralo v prvom. Olympiakos nás prekvapil štandartkami a my sme reagovali veľmi zle. Inak v druhom polčase sa už len v podstate dohrávalo a ukontrolovali sme to, hoci výkon to nebol nejako extra kvalitný. Ale aspoň sa pridalo trochu bojovnosti a chcenia. Som zaľúbený, tak možno som na nich až príliš dobrý.