Hodnocení zápasu To*tenham – Arsenal

Hodnocení včerejšího neslavného zápasu na WHL.

Almunia 5   Je nepochopitelné, proč centr, který šel v klidu chytit, boxoval. Zbytek akce už byla pouhá shoda náhod. Podklouznutí, mladej Rose to parádně trefil a Manuel se nestačil dostat do brány. Při druhém gólu neměl nárok. V průběhu zápasu chytil několik ošemetných šancí, ale těch přitroublých gólů v letošní sezóně bylo až až.

Sagna 5  Dobře se vypořádal s nebezpečným Balem. Důrazný v osobních soubojích, snažil se aktivně podporovat ofenzívu. Ale výrazně se přičinil o druhý gól To*tenhamu. Nemůže zůstat tři metry za zbytkem obranné řady.

Campbell 8  Náš nejlepší hráč. Výborný ve vzduchu, důrazný v osobních soubojích, solidní poziční hra a v rozehrávce zkazil minimum balónů. Byla na něm vidět obrovská chuť vyhrát. Škoda jeho dvou hlaviček, které zastavili na brankové čáře Ekotto a Gomes. Arséne, dej mu smlouvu ještě na jeden rok.

Vermaelen – Nehodnocen. Sezóna pro něj skončila.

Clichy 6  Nebyla to stejná jízda jako v Barceloně, ale odehrál solidní zápas. To*tenham byl na jeho straně překvapivě nebezpečnější. V posledních zápasech se dostává častěji do zakončení, snad se konečně trefí i do saka.

Denilson 4 Už to vypadalo, že po nuceném odpočinku na lavičce se trošku vzpamatoval, ale včera opět zapadl do svého šedého průměru. Nedůrazný, nepřesný, zkazil spousty přihrávek. V takových zápasech se musí jezdit po prdeli a toho Deni není zatím schopen.

Diaby 5  Snahu o překonání obranného valu To*tnhamu mu nelze upřít, ale na můj vkus těch zbytečných ztrát bylo až příliš. Hodně často místo narážečky, centru nebo střely volil další zbytečnou kliku. Na druhou stranu jeho hra tělem je ukázková.

Nasri 5  Tvůrce hry, mozek nebo motor zálohy – tohle všechno včera Samir rozhodně nebyl. Překvapivě se nedokázal prosadit ani ve své oblíbené disciplíně hra jeden na jednoho. I když v posledních zápasech nastoupil na své oblíbené pozici středního záložníka, pro mě lepší výkony odváděl na křídle.

Rosický 6  Včera náš nejlepší záložník. V prvním, poločase byl hodně aktivní, jeden z mála hráčů, kteří se snažili hrát přímočaře. V průběhu druhého poločasu se ze zápasu vytratil. Několikrát se pokusil o zakončení, ale jeho střely byly nepřesné.

Eboue 5  Průměrný výkon. Jako tradičně bylo na něj spousty faulů. V prvním poločase prováhal přihrávku na Rosického. Na postu pravého obránce si počínal obstojně. Škoda, že si více neporozuměl s Walcottem.

Bendtner 4  Zklamání večera. Vstřelil náš jediný gól, ale tohle je snad jediné pozitivní, co se dá o jeho výkonu napsat. První poločas prakticky neviditelný, s Dawsonem a Kingem prohrál většinu soubojů. Přišlo mi, že ani moc nebojoval. Dvě šance, které mu připravili jeho spoluhráči neproměnil. V závěru místo toho, aby se pral v šestnáctce, se opět pohyboval ve stylu Adebayora někde u lajen.

Silvestre 4  Nahradit Vermaelena je pro něj nadlidský úkol. Včerejší výkon byla taková jeho klasika. Při každém kontaktu s míčem se musíte obávat, co Mikael vyvede. Na druhém gólu nenese vinu, správně se snažil udržet lajnu s ostatními beky.

Walcott 6  Pro jeho styl by bylo lepší, kdyby přišel na hřiště za stavu 2-0 pro nás. Tahle musel bojovat s dobře organizovanou defenzívou Sp*rs, která ho často zdvojovala. Dokázal svou nezištnou přihrávkou připravit gól pro Bedtnera. Jeho příchod oživil naši hru.

Van Persie Nehodnocen   Ale jak všichni mohli vidět, je rozdíl, když hrajeme s Robinem a když bez něj. Nebýt fantastických zákroků Gomese, mohli jsme na WHL nějaký bod ukopat. Škoda jednoho zbytečného listopadového pouťáku.

Celkově 5+  Jsem zklamán, takhle se nejspíš rozhodující zápas o titul nehraje. Zápas samozřejmě ovlivnil první gól. To*tenham, který po celý špil zodpovědně bránil, podnikl ještě několik nebezpečných protiútoků, který špatně vyřešil. Měli jsme územní převahu, častěji míč na kopačkách, ale včera to byla především v našem podání neplodná házená. Nelibila se mi především naše středová trojice, která prakticky nic kloudného nevymyslela.

Zápas se změnil až s příchodem RvP11, který se během 20 minut dostal do několika slibných šancí. Pouze díky Gomesovi můžou fanoušci Xaverova po 11 letech slavit ligové vítězství nad Arsenalem.

No nic vem to ďas, příští sezónu hrajeme zas.