Holding – lépe bych to nevymyslel ani já sám

O takovém pohádkovém návratu do prvního týmu se nezdálo ani samotnému Robu Holdingovi.

Po více než devíti měsících, kdy jej drželo mimo trávník zranění kolene, se náš střední obránce vrátil zpět v zápase proti Nottinghamu Forest a zapsal se do střelecké listiny, když vstřelil hlavou naši druhou branku. Po zápase odpovídal novinářům na dotazy…

o návratu zpět…
Byl to dlouhý proces a zažil jsem spoustu velmi dlouhých dní v posilovně spolu s Hectorem, ale svůj comeback jsem si nemohl vymyslet ani já sám lépe. Způsob, jakým se to povedlo, byl prostě brilantní.

o tom, že vstřelil branku 30 vteřin poté, co si navlékl kapitánskou pásku…
Když mi řekli, že zastupuji kapitána, byl jsem z toho úplně vedle, takže když šel Mesut ze hřiště a předal mi pásku, byl jsem tak šťastný. Potom to bylo zase perfektní, Reiss poslal do vápna skvělý míč a já ho dokázal dostat hlavou do sítě.

o návratu Bellerina a o tom, že si svým druhým dotekem připsal asistenci…
Ano, naskočil a rovnou si připsal střelu, která byla zblokovaná, pak si naběhl a nahrál na gól. Bude z toho úplně nadšený a Calum Chambers měl myslím tři asistence? V tuto chvíli hraje opravdu dobře. Mladíci, kteří se dostávají do týmu jako Bukayo, Reiss Nelson a Joe Willock předvedli také top výkon.

o tom, že je sám stále mladý…
Jo, zrovna minulý pátek mi bylo 24! Ale navléct si kapitánskou pásku ve 24 letech mě dělá opravdu hrdým.

o výkonu Tierneyho…
Je to hráč světových kvalit a do kabiny je to taky velké povzbuzení. Je to opravdu příjemný chlapík a skvěle si tady zvykl. Jsem za něj hodně rád a také že si připsal 60 minut. [pozn. překl. – po pravdě to bylo 77 minut]

zda to byl perfektní večer pro Emeryho…
Způsobem, jakým všichni pracujeme, od hráčů, kteří hrají Premier League, a hráčů, kteří se do týmu snaží naplno dostat, vzniká zdravá konkurence. To z nás všech dostává to nejlepší.

o Martinelliho dvou brankách…
Jo, je pěkné číslo i v tréninku. Je to ostrý chlapík a přirozený zakončovatel. Viděli jste tu hlavičku, je malý, ale dostal se tam a vyhrál ten souboj. Jeho výkon byl obdivuhodný a snad v tom bude moci i pokračaovat.

/arsenal.com/