Hráč a branka měsíce prosinec

I v prosinci jsme mohli vidět několik slušných výkonů a pěkných branek. Kdo získal v předešlém měsíci titul pro branku a hráče měsíce?

V hlasování fanoušků na webu Arsenalu si nejvíce hlasů za svou branku získal Henrikh Mkhitaryan. Po spolupráci na levém křídle mezi Alexem Iwobim a Nacho Monrealem si naběhl Henrikh na centr do vápna a hlavou uklidil míč do dolního rohu branky.

Touto brankou získal Henrikh celkem 40 % hlasů. Na druhé místě se umístil Pierre Emerick Aubameyang se svou trefou do sítě Slepic. Třetí pak skončil Alexandre Lacazette. Všechny branky si můžete prohlédnout ZDE.

Cenu pro hráče měsíce si za prosince odnáší náš gabonský střelec, Pierre Emerick Aubameyang. Pierre se zaskvěl skvělou formou a několikrát se dokázal prosadit. Prosinec začal stylově, když se dvakrát prosadil v NLD, včetně krásné rány zpoza vápna. V zápase si rovně připsal asistenci u branky Lucase Torreiry.

Stejnou spolupráci si zopakovali i v zápase proti Huddersfieldu. Centr Aubameyanga akrobaticky zakončil opět Lucas a díky jeho trefě jsme si připsali vítězství 1-0.

Na střeleckou listinu se Pierre opět zapsal v zápase proti Burnley, a to rovnou dvakrát a pomohl tak týmu k vítězství 3-1. V prosinci si pak poslední branky připsal proti Brightonu, když zakončil do horního růžku po asistenci od Lacazetta.

Celkově si připsal 41 % hlasů. Druhé místo pak obsadil Lucas Torreira a třetí Sead Kolasinac.

/arsenal.com/