Hráč sezóny 2017/18 – 2. místo

Dnes si představíme hráče, který se v hlasování fanoušků umístil na místě druhém, když získal 36 % ze všech hlasů.

Těsně pod nejvyšším stupínkem tedy skončil náš španělský reprezentační obránce – Nacho Monreal. 32-letý hráč, který během sezóny předvedl několik úchvatných výkonů a připsal si pár skvělých a důležitých branek.

Když jej na přelomu roku Arséne Wenger vyzdvihl jako „tichého lídra“, tak nějak jsme rozuměli, co tím přesně myslel.

Španělský internacionál možná není ze stejného těsta jako Mr. Arsenal, Tony Adams, jeho vliv na tým však určitě zůstane nezpochybněn.

Monreal je tichý a skromný člověk – i když je jedním z velmi oblíbených hráčů a navíc má dobrou schopnost prosadit se ve chvíli, kdy je to nejvíce potřeba.

To určitě dokázal v této sezóně, když si připsal celkem 6 branek – nejlepší zápis za jeho pobyt v klubu – a ve všech případech to byly naše první branky v zápase.

Obzvlášť zapamatovatelný byl jeho výkon proti Crystal Palace, kdy se po měsíční pauze sám prosadil a pak přihrál na další branku během pouhých 13 minut. Nebylo to dlouho předtím, než jej fanoušci pokřtili na La Cabra (španělsky beranidlo), čímž se jen potvrdila jeho oblíbenost u fanoušků.

Svou důležitost také předvedl v odvětě semifinále Carabao Cupu proti Chelsea, když jsme prohrávali o jednu branku. Monrealova hlavička se sice odrazila od dvou hráčů, ale skončila nakonec v síti. Připsána mu tato branka oficiálně nebyla, ale i tak fanoušci věděli, jak moc byl La Cabra opět důležitý.

Nebyl to ale pouze útok, kde měl Nacho velký vliv. Úroveň jeho výkonů dokazuje také to, že i když jsme letos byli slabší v defenzivě, Nacho byl i přesto jedním z našich nejlepších hráčů.

Jeho skvělý odkop z brankové čáry poté, co Jay Rodriguez překonal Petra Čecha, nám zachránil v září vítězství proti West Bromu a jistě zůstane všem dlouho v paměti. Za všimnutí také stojí jeho bezproblémové zapadnutí do obranné trojky, bez nějaké větší chyby.

Nacho Monreal možná nebude plnit titulky novin jako Mesut Ozil nebo Pierre-Emerick Aubameyang, náš tichý lídr ale stále velký vliv na hřišti a proto je náš Mr. Consistency na druhém místě v hlasování

Co o něm řekli ostatní?

„Tento rok se mu opravdu daří. Trochu změnil pozici, ale myslím, že mu to sedí a i díky všem jeho zkušenostem přidal nějaké branky. Je to velmi pohodový chlapík, není to takový typický fotbalista, jak si mnoho lidí představuje. Velmi dobrý profesionál, který se o sebe hodně stará a ukazuje to i na hřišti.“
Hector Bellerin, říjen 2017

„Je pro nás naprosto klíčový, může totiž hráč jako stoper v obranné trojici nebo jako krajní obránce v obranné čtyřce. Při výběru taktiky mi tak dává spoustu možností, jak můžeme hrát. Je sebejistý, má dobré načasování a jde o velmi inteligentního a profesionálního hráče.“
Arséne Wenger, leden 2018

Nejlepší momenty sezóny

Arsenal 4-1 Crystal Palace
PL, 20. leden 2018
V první zápase po měsíční pauze způsobené zraněním měl Nacho na výsledek velký vliv, když jednu branku vstřelil sám a dvě další připravil. Španělský reprezentant byl od úvodu zápasu u všech našich akcí. Během bleskového začátku se dokázal již v 6. minutě hlavičkou prosadit, poté připravil ještě branku pro Alexi Iwobiho a Laurenta Koscielneho.

Everton 2-5 Arsenal
PL, 22. říjen 2017
Naše venkovní forma byla během uplynulé sezóny jistě velkým problémem a kdyby nebylo skvěle načasovaného zásahu od Monreala, z Goodison Parku bychom si možná neodvezli jedno z mála venkovních vítězství. Everton se doma dostal do vedení 1-0, ale díky Monrealovi, který zareagoval na odražený míč nejrychleji, jsme chvíli před poločasem dokázali srovnat. Branka nám dodala sebedůvěru a po poločase jsme už hru kontrolovali a dokráčeli si pro pohodové vítězství.