Hráči v repre: Mustafi vyhrál Konfederační pohár, Bellerin ve finále malého Eura neuspěl

V uplynulých dnech a týdnech se konaly dva velké mezinárodní turnaje. Jak Konfederační pohár, tak malé Euro ovládli němečtí fotbalisté, když ve finále zdolali Chile, respektive Španělsko. Arsenal měl v bojích o poháry také tři své zástupce, z triumfu se však radoval jediný z nich. Kdo další se představil na reprezentačních akcích?

Konfederační pohár

Shkodran Mustafi (Německo)

Pětadvacetiletý stoper odehrál dva úvodní duely základní skupiny proti Austrálii a Chile. Německo během těchto utkání dohromady inkasovalo třikrát a získalo čtyři body. Třetí zápas na turnaji odehrál autor dvou reprezentačních gólů až ve finále znovu proti týmu z Jižní Ameriky, kdy jistým výkonem pomohl středoevropskému státu k vítězství 1:0.

Alexis Sánchez (Chile)

Hlavní opora Arsenalu chyběla na turnaji pouze necelou úvodní hodinu proti Kamerunu. Do tohoto zápasu však zasáhl obávaný útočník na posledních třiatřicet minut a také díky asistenci na první gól svého týmu vyhrála tato země 2:0. Poté odehrál další čtyři zápasy, včetně prodloužení v semifinále s Portugalskem. V Rusku se bývalý hráč Barcelony či Udinese prezentoval jednou brankou ve druhém duelu proti Německu. Celkově odehrál 423 minut.

Mistrovství Evropy U-21

Héctor Bellerin (Španělsko)

Hráč brousící pravou stranu hřiště z pěti zápasů vynechal pouze třetí utkání ve skupině proti Srbsku. V zápasech proti Portugalsku, Itálii a finále proti Německu vždy Španělsko s ním v obraně obdrželo jednu branku. Právě v posledním utkání na turnaji jeho mateřská země nedokázala na malém Euru vstřelit ani gól, což znamenalo vítězství Němců. Boj o titul neminul ani Serge Gnabryho, který v Arsenalu nedávno ještě působil. Ten působil v utkání osmdesát minut.

Calum Chambers (Anglie)

Fotbalista, který v minulé sezóně odešel na hostování do Middlesbrough, nastoupil za Anglii ke všem čtyřem utkáním, nechyběl tedy ani u semifinálové prohry s Německem 2:3 po penaltách (3:4). Hrdá země za celý turnaj nedokázala udržet čisté konto už jen proti Slovensku, když vyhrála 2:1.

Rob Holding (Anglie), Krystian Bielik (Polsko)

Oba kmenoví zaměstnanci Arsenalu byli na turnaj do jednadvaceti let nominováni, ale shodně si v Polsku nezahráli ani jednu minutu.