Hráči Arsenalu v reprezentacích (25. 3. – 31. 3)

Někteří hráči Arsenalu si v současné době plní reprezentační povinnosti. Zde jsou rozepsány zápasy, do kterých mohou reprezentanti Arsenalu zasáhnout a kterých hráčů se to vlastně týká.

Středa. 25. 3.

Německo – Austrálie (Özil, Podolski – Německo) 2:2 – přátelské utkání

Mesut Özil nastoupil od začátku utkání a odehrál celý zápas.

Lukas Podolski na hřiště naskočil v 74. minutě, o sedm minut později vyrovnal na 2:2.

Čtvrtek 26. 3.

Bahrajn – Kolumbie (Ospina – Kolumbie) 0:6  – přátelské utkání

David Ospina odchytal celý zápas.

Írán – Chile (Alexis Sanchéz – Chile) 2:0 – přátelské utkání

Alexis naskočil až do druhého poločasu.

Francie – Brazílie (Koscielny, Giroud – Gabriel) 1:3 – přátelské utkání

Z tria hráčů Arsenalu zasáhl do utkání pouze Olivier Giroud, který odehrál závěrečných šest minut.

Kostarika – Paraguay (Campbell – Kostarika) 0:0 – přátelské utkání.

Joel Campbell odehrál za Kostariku 82 minut.

Pátek 27. 3.

Španělsko – Ukrajina (Cazorla – Španělsko) – kvalifikační utkání

Santi Cazorla byl druhým náhradníkem Španělska, který se dostal do zápasu. Stalo se tomu tak v 74. minutě.

Anglie – Litva (Walcott, Welbeck, Gibbs – Anglie) – kvalifikační utkání

Pouze Danny Welbeck nastoupil proti Litvě již od první minuty. V zápase si připsal jednu branku a asistenci. V 77. minutě ho nahradil Theo Walcott.

U21 Česká republika – U21 Anglie (Chambers, Jenkinson – U21 Anglie) 0:1 – přátelské utkání

Calum Chambers proti České republice nastoupil v základní sestavě a odehrál 62 minut, kdy byl nahrazen Carlem Jenkinsonem.

U21 Německo – U21 Itálie (Gnabry – Německo) 2:2 – přátelské utkání

Serge Gnabry nastoupil na hřiště až od začátku druhé půle.

Sobota 28. 3.

Česká republika – Lotyšsko (Rosický – Česká republika) 1:1 – kvalifikační utkání.

Tomáš Rosický v roli kapitána odehrál celý zápas.

Israel – Wales (Ramsey – Wales) – 0:3 kvalifikační utkání

Aaron Ramsey se na výhře podílel brankou a asistencí. Byl vystřídaný v 85. minutě.

Neděle 29. 3.

Irsko – Polsko (Szczesny – Polsko) – 1:1 kvalifikační utkání

Wojciech Szczesny zůstal jen na lavičce náhradníků, od první minuty nastoupil Lukasz Fabianski.

Brazílie – Chile( Gabriel – Alexis Sanchéz)1:0 přátelské utkání

Alexis Sanchéz odehrál plných 90 minut, Gabriel opět celé utkání proseděl na lavičce náhradníků.

Francie – Dánsko (Koscielny, Giroud) – 2:0 přátelské utkání

Oba hráči nastoupili od první minuty, Olivier Giroud dokonce v 38. minutě vstřelil branku.

Gruzie – Německo (Özil, Podolski – Německo) -0:2 kvalifikační utkání

Mesut Özil znovu odehrál celý zápas, Lukas Podolski nastoupil na závěrečných 5 minut.

Pondělí 30. 3.

Kolumbie – Kuvajt (Ospina – Kolumbie) – 3:1 přátelské utkání

David Ospina odchytal celé utkání.

Mladíci v reprentačních výběrech:

Celé utkání za U-21 Anglie odehrál Carl Jenkinson, který si připsal dvě asistence. Calum Chambers hrál až od 85. minuty. Na druhou pětačtyřicetiminutovku za U-21 Německa nastoupil Serge Gnabry,

Ainsley Maitland-Niles odehrál závěrečných devět minut za U-18 Anglie.

Glen Kamara si zahrál ve výběru U-21 Finska 85 minut.