BBC : Cesc Fabregas je na pokraji přestupu do Barcelony

Kapitán Arsenalu Cesc Fabregas je blízko podepsání kontraktu s úřadujícím Evropským mistrem Barcelonou za částku, která se prý pohybuje okolo £35m.

Přestup, jeden z nejrozvleklejších v historii Premier League, ještě není kompletní, ale Arsenal očekává, že se tak stane do konce týdne.

Podle vyšších zdrojů v klubu, všechny finance z přestupu budou reinvestovány do nových hráčů.

Arsenal je spojován se Scottem Dannem, Philem Jagielkou a Gary Cahillem.

Fabregas, 24, by nemohl nastoupit za Barcelonu v Lize Mistrů pokud bude hrát za Arsenal v úterním zápasu proti Udinese, což oba kluby motivuje k co nejrychlejšímu uzavření přestupu.

Předpokládá se, že pokud bude Španěl prodán, dostane kompenzaci ve výši £4m -£1m za každý nedokončený rok svého kontraktu – ale Fabregas se může této platby zříci za účelem snadnějšího zkompletování obchodu.

Přestupová částka je výrazně nižší, než jakou Arsenal požaduje a naznačuje (tato částka), že Kanonýři nemají jinou možnost než prodat hráče, který chce odejít.

Fabregas přišel do Arsenalu z Katalánska v r.2003 a od té doby, co si udělal na severu Londýna jméno, je trvale spojován s návratem do domácího klubu.

Pokud se obchod dokončí, jak se očekává, Fabregas se stane druhou největší letošní letní posilou Barcelony, hned za Chilským forwardem Alexis Sanchezem za £23m.

 

 

/bbc/