Fabregas na odchodu, Arsenal se dohodl s Valencií na částce za Matu

Arsenal se přiblížil podepsání Juana Maty z Valencie za £17.5 milionů. Tento přestup by měl umožnit Cescovi Fabregasovi odejít do Barcelony.

Fabregas v současnosti netrénuje s prvním týmem a manažer Arsene Wenger nemá v plánu jeho zařazení na soupisku pro víkendový Emirates Cup.

Wenger nebyl potěšen kapitánovým rozmrzelým chováním po jeho návratu z letní dovolené a zdá se, že Španěl je na odchodu. Očekávaná přestupová částka se pohybuje okolo £40m.

Tento obchod dovolí Arsenalu podepsat Matu, 23, jehož částka na automatické přestupové doložce byla vyrovnána Arsenalem.

Severolondýnský klub neočekává vyvstání problémů ze strany záložníka, který dychtí se k nim připojit. Další Wengerova priorita je posílení obranné řady.

Arsenal má zájem o Gary Cahilla z Boltonu a taktéž už byla Evertonem odmítnuta nabídka za Phila Jagielku. Chris Samba z Blackburnu je také spojován s přestupem ke Kanonýrům.

Obránce z Konga dal ve středu jasně najevo, že by rád přestoupil na Emirates, navzdory své současné pětileté smlouvě, kterou podepsal s Blackburnem minulou sezónu.

Řekl: „Chtěl bych hrát v Lize Mistrů. Který hráč o tom nesní? Byla by lež, kdybych řekl, že vše je v pořádku a já nechci hrát Ligu Mistrů.“

 

/mailonline/