Hull City 1-2 Arsenal FC – Hodnocení hráčů

Oslava byla velká, proto HH až teď

Almunia – 6,5: Když jindy říkám, že byl prakticky bez práce, tak tento zápas byl zcela bez práce. Kromě pár chycených centrů a nějakého toho výkopu nic řešit nemusel.

Sagna – 7: První poločas se snažil kombinovat s Ebouem a celkem se jim dařilo. Byl hodně aktivní, ač jeho centry opět nebyly zcela adekvátní, paradoxně byly velmi nebezpečné a mnohohrát nadělaly paseku. Proti soupeřovým hráčům problémy neměl, míč v souboji většinou v pohodě odebral a rozehrál.

Campbell – 6: Hrál si to svoje, ovšem častokrát sám sebe dostal do nesnází špatným zpracováním míče, to bylo v tomto zápase od něj opravdu hodně slabé. S Vennegoorem bylo těžké vyhrávat souboje, ale párkrát se mu to podařilo. Očekával bych od něj přesnější hru hlavou, nemám mu to za zlé, ale v obraně se mu stávalo, že mu hlavička ulítla tam, kam neměla. V útoku hlavičku taky poslal do nebe z celkem solidní pozice.  

Vermaelen – 7: Lídr obrany. Měl jednodušší pozici, hrál spíše na Altidora. Ve vzduchu opět výborný, udával obraně řád, výborně vystavovali se Solem soupeře do offsidu. Snažil se podporovat i dopředu, naše hra ale byla celkově neúčinná, takže se k ničemu nedostal.

Clichy – 7: Snad už se dostal do formy. Dozadu také příliš práce neměl, o to víc bylo zapotřebí jeho přítomnosti vepředu. Opět toho odběhal mraky, centroval(nutno říci, že celkem kvalitně), dostal se i ke střele. Líbil se mi.

Denilson – 6,5:
V práci s míčem a rozehrávce byl výborný. Neztrácel, dokonce i získával, byl velmi přesný a klidný. Škoda jeho klasických výklusů při nebezpečných brejcích soupeře. Osobní souboje bohužel velmi špatné, já snad neviděl ani jeden vyhraný. Má asistenci, jeho střela byl dar.

Diaby – 6,5: Hrál velmi dobře tělem, získával tak hodně míčů. Velmi potřebný při standartkách, hodněkrát míč trefoval právě jeho hlavu. Bohužel měl velmi slabé fotbalové momenty, míč mu častokrát utíkal, častokrát si ho předkopl příliš před sebe, všeobecně náš střed zálohy byl jeden z nejslabších tuto sezonu.

Nasri – 6: Nenavázal na své výkony a podal podprůměrný výkon, přestože hrál na své oblíbené pozici a měl hodně prostoru. za celý zápas vymyslel pouze jednu opravdu skvělou přihrávku. Tohle prostě nebyl jeho zápas, nebyl dostatečně odvážný, nic nevymýšlel, pouze posílal balon od nohy dál, málokdy prošel přes hráče, škoda.

Eboue – 7: Prvních 35 minut jsem si jeho výkon pochvaloval, dokonce to pro mě byl adept na MOTM. Dával míč rychle od nohy, hodněkrát z první a hodněkrát i úspěšně. Byli s Bacarym u prvního golu, když založili akci, opět hrou z první, rychlou narážečkou. Bohužel postupně odpadal, míče si ho tolik nenacházely, ve druhém poločase nebyl vidět už prakticky vůbec, když dostal míč, snažil se ho potáhnout, ale málokdy se dostal k něčemu jinému než jen k posunu míče spoluhráči.

Arshavin – 6,5: Hrál od začátku, přesto vypadal, že se mu zase nechce. Ač dal rychlý gol, než začal vůbec makat, bylo skoro 25 minut pryč, potom se rozběhal. Několikrát se dostal do zakončení, hráči ho hledali a nacházeli, ale z jasných pozic trestuhodně netrefoval. Obhajuje ho taky tragický trávník, ze země se na tom oraništi snad dát gol nedal. Výkonem se mi ale bohužel taky nepozdával, nemakal, fotbalových momentů taky málo.

Bendtner – 6,5: Snažil se hrát často z první, ale soupeři mu jeho úmysly většinou zhatili, protože jim to dával na nohu. Opět se mi líbilo jeho dobré zpracování a rozehra ostatním, v tom je velmi cenný, opravdu málokdy ztratí. Nevyužil některé dobré až jasné šance, ale odmakal celý zápas, nakonec dal další z klíčových a vítězných gólů.

Střidající hráči

Walcott – Přinesl vzruch, rychlost, celkově se mi jeho výkon líbil, s jeho příchodem jsme byli ve finální třetině hřiště lepší. Dával celkem hodně střílených centrů, mohl i střílet, ale nahrával.

Eduardo – Kratší časový úsek, dobrá přesnost, dobrá technika, neměl moc šancí vyniknout v našem rozháraném stylu.

Zápas infarktový, ač jsme měli mnoho šancí, výkon se mi nepozdával, chyběla tomu větší šťáva, klid v zakončení. Byli jsme lepší, ukázali jsme charakter, už poněkolikáté v sezóně bereme všechny body, i když jsme je mít nemuseli, to je oproti předchozím sezonám velký rozdíl. Máme za sebou další away match, další 3 body, jak už jsem jednou říkal, venkovní zápasy budou rozhodovat o titulu. Zregenerujme a těšme se na WHU doma, snad už s některými zdravými hráči navíc.