Hull City – Arsenal FC – Hodnocení hráčů

Ve včerejším zápase už byly vidět náznaky hry Arsenalu, že by se vracely staré dobré časy?

Hliník – 6 – Neměl moc práce, podcenil centr, po kterém padl gól. Jsem toho názoru, že pokud by vyběhl a míč vyboxoval, branka to vůbec nemusela být. Ale jinak včera podal solidní výkon.

Bac – 7 – Pokračuje ve skvělých výkonech, doufejme, že ho jeho forma neopustí. Plnil si bez problémů defenzivní úkoly a zároveň skvěle podporoval útok.

Johan – 5 – Jsem sice jeho velkým fanouškem, ale včera podal hodně slabý výkon. Měl tam několik zmatečných okamžiků, přičemž jeho zkrat v našem pokutovém území nás mohl stát penaltu. Taky mám pocit, že v tomto utkání vázla komunikace mezi ním a Kolečkem, z čehož plynuly naše problémy v obraně. Jinak ale abych ho pouze nekritizoval, byl velmi sebejistý ve vzduchu, neprohrál jediný osobní souboj.

Kolečko – 6 – Podcenil centrovaný míč, po němž nám Hull vstřelil branku, jinak se v zápase nemusel prakticky s ničím jiným v obraně vypořádat. Dobře podporoval útok, škoda, že se včera nedostal ke střele z dálky.

Gael – 4
– Jeden z jeho nejhorších výkonů v dresu Kanonýrů. Nedokázal si poradit s Mendym, kterému svým nedostatečným krytím umožnil centrovat, a z následné akce padla do naší sítě branka. Díky jeho chybě jsme pak na konci horko těžko museli vybojovat výhru. Nepodporoval de facto útok, jeho jediným světlým okamžikem v zápase tak byl centr na Bendtnera, z něhož Dán trefil tyč.

Eboué – 5 – Ukázal, že je schopný přesprintovat celou půlku soupeře, ovšem následně nedokáže přesně odcentrovat. Podporoval celkem i útok, ale až příliš často přicházel o míče. Navíc, dočkat se od něj přesné přihrávky je malý zázrak. Nepochopitelně neproměnil svoji šanci, kdy střílel sám na brankaře, ale tomu zakončení se museli smát i žáci z Wengerovy školky. Ve druhé půli byl směrem dopředu prakticky neviditelný. V obraně byl ale dnes jistý, a dobře kryl Baca.

Diaby – 6 – Lepší výkon, než v zápase s Boltonem. Dokázal efektivně využívat svoje kličky, přihrával celkem přesně, neztrácel tolik míčů. Jinak byl ale i díky jeho výkonu střed zálohy směrem dopředu prakticky neviditelný. Doufejme, že jeho výkony půjdou neustále rapidně vzhůru.

Deni – 5 – Po většinu zápasu naprosto neviditelný, dost kazil. Tenhle výkon si za rámeček rozhodně nedá.

Samir – 8 – Byl u všech útočných akcí Arsenalu, prokázal skvělé fotbalové myšlení, nacházel geniálními přihrávkami své spoluhráče. Dokázal famózně proměnit svou šanci, a krásnou brankou rozhodl utkání. 

Peršan – 8,5 – V tomto zápase vymyslel všechny tři branky a připsal si tak tři asistence. Navíc mohl i sám skórovat, jeho vynikající přímý kop ale bohužel olízl pouze břevno. Stejně jako Nasri byl u všeho podstatného směrem dopředu, bojoval jako lev, prostě dnes skvělý výkon. Jeho forma jde rapidně nahoru, ale pamatuji si od něj ještě lepší výkony, ale k těm mu už moc neschází. Pro mě jasně MotM.

Ade – 7 – Včera nás skvělou hlavičkou z první půle poslal do vedení. Dokázal dobře podržet míč, ale moc si nenabíhal na přihrávky od zálohy, většinu zápasu opět prochodil. Nejistý v rozhodování, některé akce zabrzdil svou nerozhodností. Jinak byl ale jeho výkon celkem ok.

Náhradníci:

Nick – 7 – Ačkoli jsem jeho příchod nechápal, a očekával jsem spíše nástup Vely, byl to Nick, kdo značnou měrou přispěl k vítězství. Dokázal se opět brankově prosadit, navíc z akce, kterou sám založil. Začíná nám z něj růst “Zlatý náhradník“ typu Ole Gunaar Solskjera. Jen tak dál

Song – Na hřišti byl příliš krátce, abych ho mohl hodnotit.

/Na závěr bych rád dodal, že zápas jsem sledoval ve Zlaté Hvězdě, v přítomnosti několika Goonerů a několika pivek, takže tím hodnocení bude možná trošku ovlivněno…./