Ibrahimovic mohl hrát za Arsenal

 

Ne všichni fotbaloví fanoušci vědí, že nejdražší útočník světa – Zlatan Ibrahimovic – byl jenom pouhý krok od angažmá na severu Londýna. Švéd, který v létě podepsal pětiletý kontrakt s Barcelonou, stál katalánský velkoklub Ł40 mio + Samuela Etoo, který se přesunul opačným směrem – do Interu.

 

V roce 2001 se Arsenal dohodl s Malmo FF na přestupu Ibrahimovice. Útočník stál Ł3 mio a bez váhání přistoupil na podmínky kontraktu. Dokonce mu byl přidělen dres s číslem 9.

 

17-letý Zlatan byl přesvědčený, že transfer je již uzavřený a zavolal kolegovi z Malmo, aby se pochlubil přestupem do velkoklubu – Arsenalu. Potom však Arséne Wenger poinformoval hráče, že smlouva ještě není dokončena. Švéd měl ještě odehrát zkušební utkání před finálním podpisem smlouvy, protože Boss ještě nebyl na 100% přesvědčený o schopnostech Ibrahimovice. Zlatan se cítil dotčený nedůvěrou Wengera, byl vzteklý, odřekl zápas, utekl z tréninku a vrátil se do vlasti.

 

„Velmi si ho cením. Chtěl jsem ho koupit, když byl ještě mladík, ale nevyšlo to“, řekl Boss.

 

Následně Malmo prodalo Zlatana do Ajaxu a Arsenal získal za Ł8 mio Jefferse. Za skoro třikrát více, než za kolik mohl získat švédského ostrostřelce.

 

 

/Arsenalaction.wordpress.com/