Ideální sestava Arsenalu pro ročník 2009/10 podle gunners.cz – Brankář

Už jste svým hlasováním rozhodli o formaci, v níž by podle vás měl Arsenal v následující sezóně hrát, nyní přicházejí na řadu jednotlivé posty. První na řadě je pochopitelně gólman.

Manuel Almunia – v uplynulém ročníku jasná jednička. Málokdo mu věřil, on však nesčetněkrát dokázal, že má na to, aby pravidelně chytal za velkoklub typu Arsenalu. Asi sice nebude nikdy srovnáván s Gianluigim Buffonem či Petrem Čechem, do světové extratřídy ale určitě patří. A i u něj platí, že v Anglii zrají brankáři stejně jako víno. Čím starší, tím lepší.

Lukasz Fabianski – zatím dostával šance především v Carling Cupu a v FA Cupu, také si několikrát zachytal v zápasech Premiership při zranění Almunii. Je mladý, ale už několikrát dokázal, jak talentovaný je. Sice se nevyhne chybám, ale rozhodně ukazuje, že by za pár let mohl být jedničkou Arsenalu.

Vito Mannone – brankář Rezervy. Letos odchytal pouze jediný zápas za A-tým, a to ten poslední. V něm si vedl celkem obstojně, ale neočekávám, že by byl Mannone v příští sezóně dvojkou či snad jedničkou…

Wojciech Szczesny – další polský gólman. Musím se přiznat, že je to pro mě velká neznámá, ale z těch několika reportů, co jsem si na anglických stránkách přečetl bych řekl, že je určitě talentovaný, ale rozhodně bych s ním pro příští rok ještě nepočítal…

Nová posila
– Pochybuju, že by letos Wenger někoho na post brankáře přivedl, ale jeden nikdy neví…


© Jakub „Chester“ Doležal