Ideální sestava Arsenalu pro sezónu 2008/2009 – Levý bek

Dalším na řadě je post levého obránce…

Gael Clichy – Po odchodu Cashleyho Hola se postupně vypracoval v jednoho z nejlepších beků současnosti. Rychlý, technicky skvěle vybavený hráč, který umí skvěle bránit a nebojí se ostrého zákroku. Skvěle podporuje útok, a v posledních letech to byla stálá jistota mužstva Arséne Wengera. V poslední sezóně si ale prošel několika zraněními a dost se hledal s formou. Díky jeho zraněním tak dostával šanci někdo jiný…

{youtube}jbUowGO9kAI{/youtube}

Kieran Gibbs – Podle Wengera budoucnost anglické reprezentace a i Arsenalu. S jeho slovy se nedá nesouhlasit. Neuvěřitelně nadaný mladý fotbalista ukázal v zápasech, ve kterých měl možnost nastoupit, jaký talent v něm tkví. Samozřejmě se nevyvaroval několika školáckých chyb, ale to přece nikoho nemohlo překvapit, a je to pochopitelné. Nepochybuju o tom, že se bude s počtem odehraných utkání neustále zlepšovat.

{youtube}dPH9n1TgXEk{/youtube}

Armand Traoré –
Právě uplynulou sezónu strávil na hostování v Porsmouthu, kde hrával na pozici levého křídla, jeho přirozená pozice je ale na kraji obrany. V dresu Pompeys vždy patřil k nejlepším hráčům na hřišti, a je docela možné, že bude letos dostávat dost šancí v mužstvu Arsenalu. Pokud bych ho měl k někomu přirovnat, řekl bych, že je to doslova mladší verze Clichyho.

{youtube}NK_NpCTwZF8{/youtube}

Mikael Silvestre – Jeden nikdy neví, co může našeho manažera napadnout, ale upřímně doufám, že na tomto postu Silvestra už v životě neuvidím, je to špatný vtip. Vůbec nestíhá rychlé krajní hráče soupeřů, zmatkuje, nedokáže podporovat útok…, NEVER MORE!

Nová posila –
Na tomto postě máme v současnosti velkou konkurenci a řekl bych, že tady rozhodně posílit nepotřebujeme, ale nechme se překvapit…

Takto zatím vypadá sestava podle vašeho hlasování…