Injury News

Arsenal ztratil během reprezentační pauzy tři důležité hráče, ale v sobotu se pravděpodobně uskuteční jeden návrat…

Zranění z kvalifikace o postup na MS 2010 si odnesli: William Gallas(kolenní šlacha), Bacary Sagna(koleno) a Nicklas Bendtner(kotník). Ti všichni přijdou minimálně o zápas proti Evertonu a následně o střetnutí Ligy Mistrů proti Fenerbachce.

Arséne Wenger si také během dnešního rozhovoru pro ArsenalTV Online nebyl jistý zdravotním stavem dalších tří klíčových hráčů Arsenalu – Cesca Fabregase(zlomený nos), Robina van Persieho(svalový problém) a Johana Djouroua(nespecifikované zranění). Tito tři ještě musí projít zdravotními testy, ale manažer předpokládá, že budou do soboty fit.

Pozitivní zprávou je tak aspoň dlouho očekávaný návrat Abou Diabyho. Francouzský mladík je nominován na sobotní utkání, a pokud nastoupí, bude to jeho první zápas v nové sezóně, hráč měl totiž zraněné stehno.

„Naneštěstí, přišli jsme během 10 dnů o 3 hráče – Williama Gallase, Bacary Sagnu a Nicklase Bendtnera.“, prohlásil Wenger.

„To jsou velmi citelná oslabení, ale musíme se je snažit nějak vykompenzovat.

Pozitivní je, že tito hráči nám nebudou chybět příliš dlouho- předpokládám, že nám budou chybět jenom na následující dvě střetnutí.

Johan Djourou utrpěl nějaké zranění během zápasu Švýcarska, ale příliš zle to s ním nevypadá, takže by mohl být do soboty fit. Projde zdravotními testy, a uvidíme.

Stále čekám, až se Robin vrátí do Londýna, takže si jeho stavem nemůžu být 100% jistý. Ale měl by být OK. Měl nějaký svalový problém, ale včera naskočil na trávník v 56. minutě, a ze zpráv, které jsem dostal, to vypadá, že je v pořádku. Ale jak říkám, oba dva budou muset projít lékařskou prohlídkou, než si budeme moct být jisti.

Také mi bylo řečeno, že Cesc má zlomený nos. To by mu ale nemělo zabránit v tom, aby v sobotu nastoupil. Už je v Londýně, a právě prochází zdravotními testy, a vypadá to OK.

Aspoň, že už je v pořádku Abou Diaby“, oddechl si Wenger. „I když moc zápasů letos neodehrál, je v mých plánech na sobotních střetnutí, a určitě na něj bude nominovaný, protože jsem přišel o tři hráče.“

/arsenal.com/